Forum Polityka, aktualnościKraj

Trybunał w Strasburgu: naruszono prawa ojca

Trybunał w Strasburgu: naruszono prawa ojca

Money.pl / 2010-04-21 10:21
Komentarze do wiadomości: Trybunał w Strasburgu: naruszono prawa ojca.
Wyświetlaj:
wiwan / 2010-04-21 10:21

Zdaniem Trybunału, w niniejszej sprawie wnioski skarżącego dotyczące ukarania byłej żony grzywną za uniemożliwienie mu kontaktów z dzieckiem nie były rozpatrywane wystarczająco szybko, a nakładane kwoty były zbyt niskie. Opóźnienia i nieefektywność postępowań sądowych doprowadziła do rozluźnienia więzi między skarżącym a jego córką.

Nasze sądy działają bowiem jak urzędy- czasem ma się wrażenie, że wydają postanowienia iście automatycznie, bez względu na to czy dotyczą mandatu czy gwałtu. Gdyby nie skarga do ETS, pewnie nadal wydawałby ten są kolejne postanowienia o ukaraniu matki dziecka,bez żadnej refleksji nad nieskutecznością postanowień poprzednich.
Pozdrawiam "sąd w K."
Swoją drogą na jakiej podstawie utajniono nazwę sądu ?!!!!
kataryna / 2010-10-04 13:33
"To kolejne już rozstrzygnięcie ETPCz w sprawie przeciwko Polsce o kontakty z dzieckiem. W orzecznictwie naszych sądów rodzinnych to jedne z najtrudniejszych spraw" - oceniła Elżbieta Czyż z Fundacji. "Problem na ogół nie dotyczy samych postanowień, ale właśnie braku skutecznych i szybkich działań sądów, w sytuacji, gdy rodzic sprawujący bezpośrednią opiekę nad dzieckiem bezkarnie, a często z premedytacją, ignoruje postanowienie sądu" - dodała.(PAP)"

W Polsce dzieci sa nadal traktowane jak wlasnosc rodzica, postanowienia sadu jak widac niewiele znacza dla opiekuna. Matka powinna zaplacic grzywne za utrudnianie kontaktow ojca z dzieckiem, a tak to co, pojdzie z naszych podatkow.

Najnowsze wpisy