Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk: Chcemy rozmawiać ze związkowcami

Tusk: Chcemy rozmawiać ze związkowcami

Money.pl / 2008-11-15 09:07
Komentarze do wiadomości: Tusk: Chcemy rozmawiać ze związkowcami.
Wyświetlaj:
Zrozpaczonaa / 83.26.23.* / 2008-11-16 17:31
Prosze o poradę w następujacej sprawie.
W ubiegłym roku Commercial Union czyli CU poinformował mnie ze stan mojego konta ubezpieczeniowego , tzw II filara OFE , wynosi 28 300 pln.
Moje zarobki w tym roku wynosza blisko 4500 pln miesiecznie.
Pracodawca rzetelnie przelewał składke ubezpieczeniową do ZUS a ZUS cześc tej składki do CU.
Od 1999 mniej wiecej co drugi rok płace podatek PIT w drugiej grupie podatkowej , tak jak 4.3% Polaków. Powiedziałbym ze zarabiam wiec całkiem niezłe całkiem nieżle. powiedzmy tak jak 5% Polaków.

W piśmie z CU twierdzą ze obecnie stan mojego konta wynosi 21900 złotych co stanowi mniej niż 5 moich pensji a składa pochodzi z 10 lat !

Oczekuje odpowiedzi na pytania:
- czy stan tego konta jest typowy dla osób zarabiajacych mniej więcej tyle co ja. Z redakcji gazety odpowiedzieli mi ze i tak mam wyjątkowo duży stan konta w II filarze a rozwscieczonych osób jest bardzo wiele

- skąd taki gigantyczny spadek ?

- czy OFE bezkarnie defrauduje srodki i jak to robią. Czy jak spóldzielnia na WGPW, czy prezesom płaci milionowe pensje itd.

-czy zarządzajacy OFE "geniusze" sa zwykłymi ignorantami i głupcami z politycznymi plecami ?

- czy TUSK jest skorumpowany przez OFE i udaje ze nic nie widzi ?

- czy kiedy przejdziemy na emeryture rzad bedzie płacił za naszą eutanazje
Marcin39 / 83.26.19.* / 2008-11-16 17:56
W OFE rachunki ma 12. 7 mln pracujących. Przeciętny rachunek to okolo 8000 złotych.
Te OFE to najwieksze oszustwo w historii.

Skala cenzury w polskich mediach, blokady na przedstawianie analiz o zbliżającej się godzinie prawdy była i jest ogromna.
fred / 2008-11-16 11:44 / Bywalec forum
Budżetówka dostaje z budżetu i płaci do budżetu - sprawa jasna.
Ci, których nie stać na składkę ( NP. ROLNICY ) powinni dostać dotację celową z budżetu i wpłacić ją jako składkę emerytalną ( przejrzystość).
OBIEKTYWNY I REALISTA / 83.19.1.* / 2008-11-16 14:55
co ty pieprzysz za głupoty --budżetówka czy inne gałezie płacą
i to ile [po kilka set zł. miesiecznie W ZALEŻNOŚCI OD DOCHODU] a ROLNICY PŁACA NA KWARTAŁ NIE CAŁE 300 ZŁ BEZ ZNACZENIA CZY MAJA 2ha----czy 50 czy 100 lub 1000
Co mi z tego ,moje składki FUNDUSZE prze------ły na giełdzie
a oni co mają w kieszeni , poza tym dostają dopłaty z UNI
i to nie małe, wiem bo mam szwagra na wsi a my co zarobimy to nam zabiorą.
MOJA MAMA PRZEPRACOWAŁA CAŁE ZYCIE W ZAKŁADZIE I MIAŁA 700ZŁ EMERYTURY
TEŚCIOWA Z KRUSU EMEYTURA TEZ 700ZŁ roznica to co mamie potracali co miesiac ,teściowej na kwartał
fred / 2008-11-16 22:05 / Bywalec forum
BudŻetówka otrzymuje wynagrodzenie z budżetu. Od niego odprowadza składkę ( składki i podatek ) - praktycznie do budżetu.
-mogłaby otrzymywać wynagrodzenie bez naliczonego podatku i składki - ale byłoby to nieprzejrzyste.
Podsumowując: zarabia , płaci i otrzymuje.
Rolnicy płacą symbolicznie, A śWIADCZENIE OTRZYMUJĄ KONKRETNE. Chodzi mi o to, że - SKORO TAK MA BYĆ - powinni dostać imienną zapomogę z budżetu i z tych środków wpłacać na emeryturę.
BYŁOBY PRZEJRZYŚCIE.
man13 / 2008-11-16 10:24 / Tysiącznik na forum
Pracownik zatrudniony na szkodliwych dla zdrowia stanowiskach powinien być tego świadomym i domagać się satysfakcjonującej Go zapłaty i odpowiednich zabezpieczeń. Związki powinny wspomagać w tym swych członków. Przenoszenie odpowiedzialności na pozostałych pracujących w postaci emerytur pomostowych jest idiotycznym wyjściem rodem z ciemnogrodu.
gate / 2008-11-16 11:33 / Bywalec forum
Cały problem wynika z ułomności reform.
Zatrudnieni, np. po 89-tym roku powinni otrzymać emeryturę ze swoich składek.
Zatrudnieni w czasach komuny powinni dostać emeryturę z dochodów z prywatyzacji - na starych warunkach.
OBIEKTYWNY I REALISTA / 83.19.1.* / 2008-11-15 19:01
Jak zabrac to wszystkim [za wyjątkiem górników i chutników]
Smieszne zeby np;ojciec pracowal a syn jego w wojsku co siedzi za biurkiem po 15 latach pprzeszedl na emeryture [pomijając tych żołnierzy co biorą udział w różnych misjach]
lolek000 / 2008-11-15 15:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Dla mnie to mógłby być chodzący dowód na to, że rude to fałszywe ale niestety mam paru znajomych, którzy mimo rudych włosów aż tak źle nie wypadają.
Bjustolog / 90.129.74.* / 2008-11-15 14:24
Tak jest, dawaj Półtusk z ekipą + Wałęsający się, najlepiej pałujcie w imię miłosiernego dialogu wszystkich słusznych oponentów, jak oni wam przeszkadzają aby cud się ziścił !
A jakie to było miłe jak strajkowały pielęgniarki, jak było białe miasteczko, jak było zajęte biuro Kaczyńskiego, ile chamskiej hipokryzji lało się wtedy z tych łbów aktualnie rządzących POłamańców, przypomnijmy sobie ! A teraz biedaczkom przytrafia się to samo tylko na znacznie większą skalę, nie no tylko przewielebny premierek jest w stanie zalać to miłosnym, głupawym uśmieszkiem.

Abstrahując - jeżeli ktoś jeszcze uważa, że nie ma wśród nas wrednie knujących kosmitów i cyborgów to niechaj sobie uważnie spojrzy na twarze/cyferblaty: cyborga-pawlaka /te świdrujące oczka, te łamane, sztywne ruchy karku podtrzymującego coś na kształt głowy, a jakie dźwięki z siebie wydaje, ten głos pozbawiony intonacji, etc./ dalej minister popracy joly fedak - czyż nie ma tu uderzającego podobieństwa do fragmentu z filmu /Pamięć Absolutna Total Recall/ z Arnoldem kiedy ten trzyma czachę babki-kosmitki, która potem wybucha /te policzki, te oczy, etc./ no i oczywiście miłościwie nam uciekający od wszystkiego, nijaki McDonald z Półtuska - tutaj kilka porównań - nieźle przypomina obcego, pasażera Nostromo, zaraz wysunie zagluciałą szczękę, te oczy jak w Terminatorze oraz brak górnego uzębienia, to uwypuklone czoło /zapewne od knucia jak by tu dokopać opozycji/, etc. a jest tam ich w tej Podwórkowej Organizacji zdecydowanie więcej, chlebunio, palantikot, niesiołek, kupacz, ćwiąkał, itd.
A może w naszym kraju jest jak w słynnym filmie "Oni żyją" Johna Carpentera z 1988 roku, trzeba założyć tylko odpowiednie okulary.
Ludziska - wyszukajcie jeszcze inne podobieństwa i napiszcie o tym.
Floyd / 2008-11-15 20:19 / Tysiącznik na forum
Radzę abyś przyjrzał się sobie, to może być ciekawe doświadczenie i rewelacyjne wnioski.
edek345345 / 85.221.185.* / 2008-11-15 12:38
po 15 latach pracy w dalszym ciągu przechodzą na wcześniejsze emerytury. Jestem za tym by wszyscy Polacy wobec tego przechodzili na wcześniejsze emerytury. Czym prędzej ZUS zdechnie tym lepiej. Tusk przecież nie ugryzie przecież ręki która doprowadziła go do władz . Ten pajac wymyślony przez TVN i niemieckich agentów będzie bił pianę na temat pomostówek by odwrócić uwagę od UBeckich i policyjnych emerytur.
Patriota1 / 89.74.23.* / 2008-11-15 11:49
Chcę powiedzieć, że w kajach Europy Zachodniej uzwiązkowienie jest wieksze niż w Polsce. Przecież dążymy do standardów Unijnych czy nie?
hello2 / 2008-11-15 11:02
Nauczyciele i pomosttówki - przestańmy wreszcie bawić się w przedszkole.Ta grupa zawodowa już dawno powinna stracić przywileje emerytalne.
Marek49 / 87.116.247.* / 2008-11-15 18:07
Oczywiście!!Najwyższy czas wrócić do czasów feudalizmu!!
gate / 2008-11-15 10:48 / Bywalec forum
Nauczyciele - wraz z pomostówkami - stracili ostatnią chudobę...w biegu.
arch / 2008-11-15 09:07 / Tysiącznik na forum
laureat pokojowej nagrody Nobla-
www.dziennik.pl/wydarzenia/article264326/Walesa_Uzylbym_sily_przeciw_zwiazkowcom.html

Ten kto ma jeszcze wątpliwości co do prawdziwej natury Wałesy , może być tylko hipokrytą z PO
Lorunia / 87.96.79.* / 2008-11-15 18:26
CHCEMY ROZMAWIAĆ ZE ZWIĄZKAMI ALE PRAWDA MUSI BYĆ PO NASZEJ STRONIE !!!

Najnowsze wpisy