Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk chwali i gani Kaczyńskiego

Tusk chwali i gani Kaczyńskiego

Money.pl / 2010-10-22 17:53
Komentarze do wiadomości: Tusk chwali i gani Kaczyńskiego.
Wyświetlaj:
siermięga / 79.191.100.* / 2010-10-23 11:01
w sposób porąbany odbierajacy rzeczywistość. I do nich nie trafisz pan najlepszym słowem, dla nich to wszystko manewry.
Prawda1 / 109.110.223.* / 2010-10-22 22:14
My PiS-owcy nie poddamy się nie zastraszycie NAS!
Żadne ujadanie w mediach ani mordercy czy inni
pajace nie zastraszą demokratycznej partii PiS.
zxc12 / 83.31.181.* / 2010-10-22 21:38
A tu nasza elita społeczeństwa musi podpisać antychamską deklarację??
Czy to jest elita? To są nasi przedstawiciele???
JX / 91.193.160.* / 2010-10-22 21:32
Palikot stwierdził, że to jest „mój ukochany premier”, a Sławomir Nowak - szef gabinetu politycznego premiera, zauważył: „On jest dotknięty palcem Bożym, geniuszem”.
Nie wszyscy jednak podzielają zachwyty apologetów PO i premiera. Np. Waldemar Łysiak wprost pisze:
„Nadeszła pora, aby PO-szło w PiS-du”.
Skąd te pretensje do naszego „ukochanego” premiera? Czy nie dlatego, że coraz bardziej podkreśla odrębność Polaków i rządu?
„Premier Donald Tusk złożył w czwartek w imieniu całego rządu, administracji publicznej i wszystkich Polaków kondolencje rodzinom ofiar tragicznego wypadku drogowego pod Nowym Miastem.” PAP.14.10.2010.
A więc co innego „wszyscy Polacy”, a co innego „rząd i administracja publiczna”.
Podobnie szczerze i otwarcie wypowiada się „Grzecho – szef prawie wszystkich szefów” Schetyna: „Nie zlikwidujemy wyborów prezydenckich.”
"Nie chcemy zabierać Polakom tej możliwości wyboru, bo ona jest
bardzo ważna i bardzo upodmiatawiająca."
Nie udało mi się ustalić, jaką narodowość reprezentują ci, którzy tak ogromną troską otaczają Polaków.
belzebób / 83.29.15.* / 2010-10-22 21:07
Mój ci on jest mój, juz mu sie rude różki przebijaja
zxc12 / 83.31.181.* / 2010-10-22 20:31
Pokory i uczciwości trochę to nie boisko
PAP@ / 188.33.252.* / 2010-10-22 19:59
Z OSTATNIEJ CHWILI !!!!
W WYWIADZIE DLA TVN24 JERZY MILLER POWIEDZIAŁ,
ŻE PO BARDZO INTENSYWNYCH PRZESŁUCHANIACH
RYSZARD C. PRZYZNAŁ SIĘ OSTATECZNIE DO ZAMIARU
ZABICIA PREMIERA DONALDA TUSKA I PREZYDENTA
BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO, A W ŁODZI MIAŁ TYLKO
ODEBRAĆ NARZĘDZIE ZBRODNI OD ŁĄCZNIKA, KTÓRY OSTATECZNIE POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO. NATOMIAST
NACZELNY PSYCHIATRA RP WSKAZAŁ, ŻE RYSZARD C.
W TRAKCIE INCYDENTU W ŁODZI BYŁ W STANIE
POMROCZNOŚCI JASNEJ I WYMAGA, PO DOZNANYM
SZOKU, INTENSYWNEJ TERAPII W KLINICE PALM BEACH
GARDENS NA FLORYDZIE.
buuu / 178.104.54.* / 2010-10-22 19:42
z całym szacunkiem dla pana Nałęcza, pan Nałecz poprostu nie ma szacunku do nikogo, to on jest najwazniejszy, widac jak prowadził komisję śledczą w aferze Rywina i obrady sejmu, niby inteligentny, ale raczej nie łaczył tego ze slepą arogancja i butą do oponentów. Wszystkowiedzący bo profesór. ha ha
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-22 19:02
" Polskie Radio
22.10.2010

Kaczyński nie przyjmuje przeprosin
Jarosław Kaczyński odrzuca przeprosiny Bronisława Komorowskiego

Jarosław Kaczyński powiedział, że nic nie wie o żadnych przeprosinach ale zażądał usunięcia profesora Tomasza Nałęcza z grona doradców prezydenta."

Chyba się Panu Kaczyńskiemu coś pomyliło i skoro ma takie ŻĄDANIA!!!

Słyszał to może ktoś z Państwa i może potwierdzić???
niewierzący ateusz / 83.5.126.* / 2010-10-22 19:08
owszem słyszałem te "przeprosiny" komorowskiego , i też uważam,że to nie były żadne przeprosiny
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-22 19:25
..

Masz rację,
te przeprosiny to było maksimum kurtuazji i dyplomatycznej taktyki, na jaką w tych warunkach, może nikt z nas - forumowiczów, będąc na miejscu Prezydenta, w stosunku do swojego opozycjonisty, by się nie zdobył !


Mnie jednak chodzi o to to ŻĄDANIE USUNIĘCIA Pana Nałęcza.

Bo moja Babcia, to tylko wzruszyła ramionami i powiedziała : Cóż wymagać od starego kawalera!

Ale czy to można wierzyć mojej Babci?
Może się przesłyszała?

Pozdrawiam
zby79 / 79.163.239.* / 2010-10-23 02:20
Odbierz babci dowód.
oborowy / 79.185.80.* / 2010-10-22 21:22
A ta twoja babcia nie ma takiej psychozy jak ten , który dokonał mordu w biurze PiS. Ty ja zabierz do psychiatry. Tobie też to nie zaszkodzi.

To ,ze ktoś jest kawalerem, to niby co jest gorszy ???

Coś z tym rozumowaniem twojej babci jest nie tak.
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-22 23:17
" Mikołaj Biernacki (Rodoć)

Stary kawaler

"Stary kawaler!" Fircyki!

Będzie mnie to wyśmiewało!

"Łysina, nóżki jak tyki",

Bodaj ich licho porwało!

Jakie mi zuchy! "Mantyka!"

Krew ognia nabiera — z laty...

Aj! aj! jakże mi w uchu strzyka!

Piotrowa! daj no mi waty!



Wczoraj był festyn, na stawie,

Lecz ja nie miałem humoru,

Na drugi raz w tej zabawie,

No, daję słowo honoru,

Że tych młokosów uchodzę,

Ja im jeszcze pokażę...

Aj! przeklęte darcie w nodze!

Piotrowa! moje bandaże!



Kiedyś dałem bal dla Fruzi,

Była na nim młodzież cała,

Dziewczyna, choćby dać buzi,

Mnie tylko nadskakiwała,

Napatrzyłem się do woli

I mówią, żem zmokła kura...

Aj! aj!jak mnie w dołku boli!

Piotrowa! moja mikstura!



Na onegdajszym rauciku

Michalinka czarnooka,

Gdym sunął w lotnym walczyku,

Nie spuszczała ze mnie oka.

No, już to lekcje miłości

Mógłby brać u mnie kochanek...

Brr... Znów mnie chwytają mdłości.

Piotrowa! dawaj rumianek!



Ha! może się i ożenię,

A to by mi zazdrościli,

Lecz muszę trzymać się w cenie,

Rozważę to w wolnej chwili... .

Strasznie ku mnie oczkiem strzyże:

Bialutka jak alabaster...

Aj! dlaboga! moje krzyże!

Piotrowa! nasmaruj plaster!



Co tam — rzecz postanowiona,

Idę do Mińci z wizytą...

Widzę ją — stoi zdumiona,

Śmiejąca się, z minka wpół skrytą,

Jak gdyby się zapierała;

Ale mnie tam nie oszuka,

Będziesz moją, ty, ty, mała...

Piotrowa! zęby! peruka!"
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-22 23:04
..

Chodzi o to, co powiedział Kaczyński.

Jeśli coś usłyszał ktoś w radiu i zadaje konkretne pytania, to Twoim zdaniem ma psychozę?

Przecież pytanie jest proste : czy to prawda, co powiedział Kaczyński.
To jest główny TEMAT.

A Twoja Babcia , mam nadzieję, dobrze się miewa?

100 lat i pociechy z wnuków życzę!

Ps. Nie jesteś chyba z próbówki?
na / 83.5.126.* / 2010-10-22 19:29
kurtuazja i komorowski to tylko taki zabawny oksymoron, ale masz rację jak na komorowskiego to było maksimum

pozdrawiam
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-22 21:02
..

Niech Ci będzie , że to sprzeczność!

Niezależnie jednak z jakich pobudek, czy podpowiedzi doradców wypływa, kurtuazja pozostaje kurtuazją!

Ale co z tym żądaniem Pana Kaczyńskiego aby Prezydent usunął swego doradcę?

Jeśli to żądanie jest faktem, w jakich kategoriach je ocenisz?
na / 83.5.126.* / 2010-10-22 19:30
ps, uświadom babcię ,że określenie stary kawaler świadczy o zacofaniu i ciemnocie ,teraz mówi się singiel
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-22 19:51
..

Babcia, z racji wieku , ma swoje prawa.
na / 83.5.126.* / 2010-10-22 19:58
to przynajmniej nie kompromituj babci pisząc co babcia mówi
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-22 20:43
..

Żadna kompromitacja!

Ma swoje ulubione , staroświeckie słownictwo : nazywa rzeczy po imieniu!

Każdemu życzę TAKIEJ babci!

Babcia tez z ubolewaniem wyraża się o tym, że zapomniano zupełnie o "kindersztubie".

Niemodny to germanizm, ale ma swoją wymowę, mimo, że "wyszedł z mody".

Ewidentne braki kindersztuby widać i słychać wśród naszych polityków!

Pozdrawiam
buuu / 178.104.54.* / 2010-10-22 18:59
sto razy pomysleć i drugie tyle razy ugryźć się w język, zobaczymy jak długo wytrzymają na lukrze po tragedii łódzkiej, chyba góra tydzień może dwa. polityka to obrzucanie się błotem na wszystkie mozliwe sposoby, tylko durni ludzie biorą na serio ten cyrk, Cyrkowcom powinno wypominac sie sprawy gospodarce i sprawy zadłużenia, sprawy dalszego rozwoju społeczeństwa..... etc
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-22 19:10
..

Słusznie mówisz.

Jakby ten mord w Łodzi był wynikiem polityki nienawiści, to skoro CAŁE społeczeństwo jest tą nienawiścią pompowane od lat, to już dawno , powinniśmy się byli, gołymi rękami nawzajem wymordować!

"Kruk krukowi , oka nie wydziobie"

Jak będzie trzeba, to grzeczna koalicję złożą, by zostać przy korycie!

Pozdrawiam
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-10-22 18:31

Tusk chwali i gani Kaczyńskiego

Jeżeli Thuzk chwali Jara - to Jaro musi się mieć na baczności!
arch / 2010-10-22 18:50 / Tysiącznik na forum
Ważne że konto mamy po Wuju ! ! !

" Wg MF w 2010 roku deficyt sektora wyniesie --- 112 mld 250 mln zł, tj. -7,9 % PKB,

a dług 782 mld 964 mln zł, tj. 55,4% PKB"

"--Dług publiczny w tym roku wyniesie 55,4 %. PKB wobec 50,9%. w roku ubiegłym - wynika z prognozy MF" -
niewierzący ateusz / 83.5.126.* / 2010-10-22 19:06
ale w czym problem panie kolego? przecież to jest zgodne ze strategią rządu

taką strategię przyjął rząd w swej "Strategii zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2011-14" przyjął i się jej trzyma, jak pijany płota

najśmieszniejsze są te rządowe zapowiedzi podatkowe, JEŚLI dług przekroczy w roku 2011 55% pkb to vat wzrośnie o kolejny punkt procentowy, JEŚLI hehehe , rząd w swej strategii przyjął,że przekroczy, i to już w tym roku, a do ludu głodne kawałki JEŚLI przekroczy , no ale cóż skoro media na to pozwalają ( na money np. nie objadą rządu za to JEŚLI , tylko my tu sobie i tym piszemy) to i rząd sobie pozwala
EURO STUDENT / 2010-10-22 18:18
CHCEMY MIĘDZYNARODOWEJ KOMISJI DO ZBADANIA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ !!!
wania wstania / 213.77.81.* / 2010-10-22 23:47
A JA WIDZĘ JAK KOTEK ODWRCA SIĘ OGONEM DO CIEBIE
jt / 78.9.28.* / 2010-10-22 20:36
POPIERAM.Przekazanie prowadzenia śledztwa obcemu państwu, w największej katastrofie(ze względu na osoby które zginęły) po II Wojnie Światowej jest czymś bardzo złym i niezrozumiałym.Tak może się zachować tylko słaby rząd.A ten rząd jest bardzo słaby.Ich całe rządzenie polega tylko na tym aby krytykować PiS.Jak można było się spodziewać,raport tego całego MAK-u,będzie właśnie tak wyglądał jak wygląda,a więc wina tylko po stronie Polski,oni oczywiście niewinni.A rząd nic,jakby nic się nie stało.Czyj to rząd,czy aby na pewno nasz polski?.
ryszard52 / 2010-10-22 20:22 / portfel / Bywalec forum
a ja chce wygrac w totolotka aty student ucz sie ucz bo do tej pory wypisujesz najczesciej bzdury
niewierzący ateusz / 83.5.126.* / 2010-10-22 17:53
hrabia chyba pobił rekord świata, po mniej niż pół tak obrzydł,że traci poparcie jak nikt dotąd , jeśli hrabia utrzyma takie tempo to na wiosnę będzie wstyd na pół świata ,już widzę te tytuły

PREZYDENTA POLSKI PÓŁ ROKU PO WYBORACH POPIERA 10% WYBORCÓW

cholera jak mnie nie daj boże jaka sondażownia spyta czy popieram komorowskiego to odpowiem, by siary nie robić że tak oczywiście


"Najnowszy sondaż TNS OBOP przyniósł pogorszenie notowań zarówno rządu (spadek o 15 punktów proc.), premiera (spadek o 11 punktów proc.), jak i prezydenta (spadek o 19 punktów proc.)."
EURO STUDENT / 2010-10-22 18:22

by siary nie robić

za późno już po głosowaniu
jt / 78.8.226.* / 2010-10-22 17:53
"Deklaracja Łódzka
przeciw przemocy i nienawiści w życiu publicznym i mediach

Do uczestników życia politycznego, osób zaufania publicznego, dziennikarzy i obywateli

Walka polityczna trwająca od kilku lat przyniosła ofiarę śmiertelną.

19 października 2010 r. został zastrzelony pracownik biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości Pan Marek Rosiak, druga osoba, Pan Paweł Kowalski, została ciężko ranna. Sprawca twierdzi, że motywem jego czynu była nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości i jej prezesa.

Kilka tygodni temu obywateli, którzy korzystali z konstytucyjnych swobód, bito i lżono przy bezczynności policji. Obserwujemy, jak na naszych oczach upada możliwość prowadzenia oczekiwanej w demokratycznym państwie debaty publicznej. Dziś jest ostatnia chwila, aby zatrzymać eskalację przemocy, ochronić wspólnotę obywatelską.

Dla demokracji normalna jest różnica zdań i działalność polityczna obywateli, a także emocje. Jednak najbardziej drastyczne wypowiedzi mają swoje konsekwencje – znajdują się ludzie, którzy traktują złe słowa jako instrukcję lub przyzwolenie na przemoc.

Dlatego uważamy za niedopuszczalne:

- Wyrażenia wzywające do przemocy i życzące śmierci, szyderstwo z sytuacji zagrożenia życia np. "jaka wizyta, taki zamach";

- Wypowiedzi przypisujące choroby psychiczne, wmawianie nienawiści i działania z niskich pobudek;

- Zrównywanie legalnie działających w kraju partii z reżimami i partiami totalitarnymi – np. KPP, faszyści, NSDAP;

- Używanie dla określenia oponenta słów powszechnie traktowanych za obelżywe – np. bydło, wataha czy wypowiedzi takich jak : „(…) znajduje się grupa ludzi, która w tym czasie - kiedy wszyscy bez wyjątku ciężko pracują - plądruje walizki pasażerów” czy „Przyjdzie taki dzień, że Jarosław Kaczyński będzie już rozmawiał z siłami ostateczności (…) być może będzie miało to miejsce jeszcze w tym roku (…) wówczas uznamy, że to był naprawdę dobry rok".

Ten język nienawiści i wykluczenia odrzucamy!

Apelujemy do uczestników życia publicznego, redakcji prasowych, działaczy społecznych i związkowych, osób zaufania publicznego, a przede wszystkim do obywateli, aby przystąpili do tej deklaracji."


Jak widać jest to tekst stronniczy.Podane cytaty dotyczą tylko jednej
strony PO.Można zacytować też wypowiedzi polityków PiS-u,które też były złe.Niepotrzebnie podano jakiekolwiek cytaty.Należy wypracować wspólny tekst,zawierający jasne zasady wypowiedzi i zachowania.
Czy to się uda?.Zobaczymy.
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-22 19:32
..

Dajcie spokój , nic nie trzeba wypracowywać.

Wystarczą : zasady dobrego wychowania i kultura słowa oraz ich przestrzeganie.

Pozdrawiam
niewierzący ateusz / 83.5.126.* / 2010-10-22 18:14
może i stronniczy ,ale dzięki wielu ludzi dostrzeże jakim językiem posługuje się partia miłości
zby79 / 79.163.239.* / 2010-10-23 02:26
Heh. Partia ludzi inteligentnych niczego nie dostrzeże. No chyba, że w GW napiszą, że powinni dostrzec.

Najnowsze wpisy