Forum Polityka, aktualnościPolityka

Tusk kompletuje ekipę - kolejne nominacje

Tusk kompletuje ekipę - kolejne nominacje

Money.pl / 2007-11-22 12:21
Komentarze do wiadomości: Tusk kompletuje ekipę - kolejne nominacje.
Wyświetlaj:
stefan101 / 85.128.51.* / 2007-11-22 19:53
boi sie teraz, ze ktos faktycznie zacznie dochodzic prawdy.
A jeszcze pan Piecha dal na koniec urzedowania taki popis klasycznej mega-korupcji.

Przydałoby się stworzyć CBA - ale nie takie partyje jak z Kamińskim - tylko PRAWDZIWE - i nie tylko rozliczać ewidentne łamanie prawa przez poprzedników, ale PRZEDE WSZYSTKIM likwidowac mechanizmy powstawania korupcji.
rodak / 80.164.124.* / 2007-11-23 10:09
sa narazie tylko slowa o vice -min Piecha..wiec wstrzymalbym sie z tkaimi osadami..poza tem jak naraiize to ilosc ludiz ziwazanychz POi uwiklanych w korupcje zdecydowani przewyzsza ilsoc ludzi z PíS.Wszedzie sa czarne owce ,ale wiecej jest ich niestety w PO , a niektorzy nadal koorzystaja z imunitetu jak Valdy z Poznania
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-22 21:48

ale PRZEDE WSZYSTKIM
likwidowac mechanizmy powstawania korupcji.

CBA nie może likwidować MECHANIZMÓW, oni są od likwidowania SKUTKÓW a nie PRZYCZYN.
Przyczyny mogą zlikwidować sami posłowie, eliminując państwo z gospodarki, wszędzie gdzie to się da.
Innej możliwości jeszcze NIKT nie wymyślił.
Elendir / 2007-11-23 08:28 / Łowca czarownic
CO rozumiesz przez skutki korupcji, a co rozumiesz przez jej mechanizm? Co oznacza eliminacja państwa z gospodarki? Brak firm państwowych czy też ideę by państwo w żaden sposób nie wpływało na gospodarkę?
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-25 19:57

CO rozumiesz przez skutki korupcji, a co rozumiesz przez jej mechanizm?


Skutki korupcji to: dodatkowe, NIEUZASADNIONE koszty funkcjonowania gospodarki i społeczeństwa.
A mechanizm, to po prostu takie poukładanie prawa i zależności gospodarki od decyzji urzędników, aby w sprzyjających okolicznościach, od decyzji urzędnika zależało być albo nie być przedsiębiorcy lub obywatela. Dalszego scenariusza chyba nie muszę tłumaczyć.


Co oznacza
eliminacja państwa z gospodarki?

Oznacza to po prostu, wszędzie tam gdzie jest to możliwe - prywatyzowanie tego majątku, a tam gdzie możliwości takich nie ma, ustalenie prawa uniemożliwiającego działania patologiczne państwa w obszarze gospodarki (np. procedury konkursowe na obsadzanie zarządów spółek państwowych z udziałem NIEZALEŻNYCH gremiów egzaminacyjnych, oraz organizacji pozarządowych itp).

Nie ma tu nic odkrywczego, takie metody stosują wszystkie państwa demokratyczne o ugruntowanej demokracji, przestrzegające wysokich standardów.
Elendir / 2007-11-26 08:37 / Łowca czarownic
Ja rozumiem mechanizm korupcji jako coś bardziej ogólnego, jako mechanizm powstawania jej skutków który może (nie musi) nie mieć nic wspólnego z państwem. Stąd to nieporozumienie.

A odnośnie drugiej części. A gdzie jest możliwe? Jak uważasz (na ten temat są istotne różnice zdań). Poza tym nawet jakby wcale nie było państwowego majątku poza urzędami to i tak państwo by istniało w gospodarce...
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-26 20:51

jako mechanizm
powstawania jej skutków który może (nie musi) nie mieć nic wspólnego z
państwem.


Hmm, musisz podać jakieś przykłady, bo myśli formułowane na tak dużym poziomie abstrakcji są niezrozumiałe.


A odnośnie drugiej części. A gdzie jest możliwe? Jak uważasz


Ja optuję, za pozostawieniu w gestii państwa tych obszarów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo (i nie mam tu tylko na myśli bezpieczeństwa w tradycyjnym pojęciu - czyli militarnego). Mam na myśli również elementarne bezpieczeństwo energetyczne oraz żywnościowe.


Poza tym nawet jakby wcale nie było państwowego
majątku poza urzędami to i tak państwo by istniało w gospodarce...


Owszem, ale wymiarem bezpośrednim tej obecności państwa byłyby TYLKO podatki. Jeśli zaś chodzi o decyzje administracyjne dotyczące gospodarki, to wystarczyłaby odwrotność mechanizmów działających obecnie, - czyli UPROSZCZENIE PRZEPISÓW i PRECYZJA ich stanowienia, aby do MINIMUM ograniczyć możliwości interpretacyjne urzędników, a co za tym idzie możliwość powstawania korupcji.
Krótki przykład - jeśli na drodze "namierzy" kierowcę fotoradar, to możliwości negocjacji wysokości mandatu, oraz ilości punktów karnych - są praktycznie równe zeru, a co za tym idzie, NIE MA MOŻLIWOŚCI przekazania łapówki i skorumpowania uczciwego przecież z zasady policjanta.
Jeśli jednak tą samą pracę "namierzania" będzie wykonywał żywy człowiek (policjant), to pokusa korupcyjna jest duża tak z jednej jak i drugiej strony, tylko dlatego, że od decyzji policjanta zależy wysokość mandatu, który wystawi (uznaniowość). Tak właśnie wyglądają MECHANIZMY korupcyjne, których skutkiem jest to, o czym już pisałem.
Diagnoza powstawania korupcji, jest dość prosta, gorzej ze skutecznymi metodami jej leczenia.
Polak od Bełzy / 83.21.98.* / 2007-11-22 18:24
Proszę mi wybaczyć, ale każdego dnia bardziej nie znoszę tego pajaca z kreskówki. Tworzenie dla kogoś stanowiska tylko dlatego, że był wierny w kampanii, on może robić zatrudniając Piterę we własnym domu - jako gosposię. Nie znam jej uzdolnień kulinarnych, ale jestem przekonanym, że bardziej byłaby pożyteczna w tej roli niż w szukaniu przestępstw gospodarczych no, chyba, że będzie brała pod uwagę malwersacje jakie były jej udziałem przy kupnie mieszkania za złotówkę. Nie, nie cierpię tej kobiety. Jej bezmyślna stronniczość przynosi ujmę wszystkim rozsądnym kobietom zgodnie ze starym polskim powiedzeniem, że łyżka dziegciu niszczy beczkę miodu.
Wcale mnie nie boli, że ta nauczycielka języka polskiego, której uczniowie robią dziesiątki błędów ortograficznych. kompromituje Kaczora Donalda, szalonego ptaka z kreskówki, który nawet na pieczeń się nie nadaje, a jedynie można dać psom na zaspokojenie głodu. Nie wiem i nie jestem pewien, nie jestem też wróżbitą, ale przeczuwam tragedię jaka może nas spotkać za sprawą tego błazna.
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-22 19:23
Nie wiem dlaczego pis tak PANICZNIE boi się Pitery???

Czyżby Pitera wiedziała jak dobrać się do lodów pis???
Polak od Bełzy / 83.21.206.* / 2007-11-23 07:10
real60, chcę ci powiedzieć, że nie jestem z PiSu. Nie jestem
członkiem żadnej partii, a zwolennikiem PiSu jestem jedynie dlatego, bo nie widzę nigdzie, w żadnej innej partii, ludzi, którzy tak na prawdę, chcą walczyć z tymi , którzy przehandlowali Polskę. Jednocześnie chylę głowę przed odwagą Pana Ziobry.
Tak, On mógł spokojnie zarabiać pieniądze na swoim stołku i nic nie działać. Wówczas byłby dobry dla całej bandy, która rozkradła nasz majątek, a nie był on taki mały. Patrz jak się złodzieje urządzili - na wiele pokoleń.
PS, a tak na marginesie zapytam: Czy wiesz kto to był Pan Bełza?
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-26 21:50

Czy wiesz kto to był Pan Bełza?


Autor min. "....Kto Ty jesteś? — Polak mały. "", poeta, (ur. 17 października 1847 w Warszawie, zm. 29 stycznia 1913 we Lwowie). Dobrze????

No i co chcesz przez ten przykład przekazać?? Jakąś część epoki romantyzmu powstańczego??
Chcesz przekazać jakąś analogię do tamtego okresu (Polacy mają wszcząć powstanie, mają wyjść na barykady aby bronić polskości)??
Ale to raczej nie ten wiek. W obecnych czasach patriotyzm trzeba pojmować ZUPEŁNIE inaczej, współcześnie. W przeciwnym przypadku zostaniemy z tym swoim IXX wiecznym patriotyzmem sami, zupełnie niezrozumiani przez otoczenie europejskie i światowe.

Nowoczesny patriotyzm, to nie deklamowanie wierszy poetów rewolucyjnych, ale np. dobre, solidne wykształcenie, to znajomość języków obcych (że już nie wspomnę o polskim), to umiejętność DOGADYWANIA się i budowania przyjaznych relacji z otoczeniem (sąsiadami), to budowanie polskiego kapitału (czyli wspomaganie ludzi, którzy posiadają umiejętności i zdolności tworzenia rodzimego biznesu), to w końcu tworzenie społeczeństwa OBYWATELSKIEGO (czyli takiego, które potrafi samo zadbać o swoje własne interesy, bez nadmiernego interwencjonizmu państwowego).
To są właśnie atrybuty współczesnego patrioty.

Wiem że dla patriotów fundamentalistów, jest to nie do pomyślenia.

Tylko niech mi taki patriota wytłumaczy, co mu przyjdzie z tego, że będzie znał na pamięć tomiki poezji z okresu rewolucji, jeśli do końca życia będzie pracownikiem najemnym u Niemców, Anglików, Francuzów czy Amerykanów, nie wiedząc dlaczego i będzie ciągle jęczał że jest wyzyskiwany??

Co mu z tego, jeśli brak rodzimego kapitału, doprowadzi do degradacji rodzimej gospodarki, lub jej sprzedaży w ręce obcego potężnego kapitału??

Co mu z tego, jeśli brak wykształconych i innowacyjnych kadr (młodych ludzi), doprowadzi do pauperyzacji tego kraju, pomimo że chóry patriotów będą deklamowały patriotyczne wiersze???

To są fundamentalne pytania, o pojmowanie patriotyzmu, nowoczesnego, współczesnego, rozumianego przez otoczenie naszych sąsiadów i dającego nam szansę na podniesienie prestiżu naszego kraju.
Nie można bowiem wymagać od innych (sąsiadów) szacunku, TYLKO dlatego, że mieliśmy dobrych poetów i rewolucjonistów. Ten patriotyzm był dobry w tamtych czasach. Dzisiaj czasy są już ZUPEŁNIE INNE, Polaku od Bełzy.
rodak / 80.164.124.* / 2007-11-23 10:15
tej determinacj wallki z tym ktrozy przhandlwali POlske, i chca znow krecic lody nie wiedze w>PO.
TUUSK znwo daje zielone swialto w swymm expose, mowiac o przywroceniu wolnosci....tak jakby przedtem tej wolnosci nie bylo..dla kazdego normalnego obywatela, Tej wolnisci nie bylo dla "chetnych do krecenia lodow i tych, ktorzy juz te lody ukrecili
tfujaksiępomyślijakbytowyglądało! / 83.6.20.* / 2007-11-22 20:49
co za beszczelność, jak można tej zacnej kobiecie przypisywać "robienie lodów" i to akurat poprzez takie działanie podstępne, jak dobieranie się.
Akysz cudakom / 91.94.47.* / 2007-11-22 17:29
I przy pomocy tych krzykaczy Tusek chce spelnic obietnice cudow? Przeciez to rzad CIENIASOW!
waz(USA) / 64.21.106.* / 2007-11-22 22:08
Wal Akyszu do URMU ze swoja kandydatura medrca.
walwalenia? / 83.24.241.* / 2007-11-23 17:06
a tak właściwie to o co ci chodzi złamańcu?
zaskoczony / 79.187.37.* / 2007-11-22 12:21
no to żelazem wypalą korupcję !
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-11-22 14:55
Kiedyś ktoś podał ciekawy przykład, który zawsze mi przychodzi na myśl, gdy pisze się o walce z korupcją:
kierowcy parkujący nieprawidłowo lub nie płacący za parkowanie - są karani słono mandatami, a ciągle stają w miejscach niewłaściwych.

Czy to tak trudno zrozumieć, że nie karami (ani spektaklami telewizyjnymi) walczy się z korupcją???!!! I nie ma znaczenia, czy robi to (ściganie, spektakle) CBA, CBŚ, Policja, MO, czy ZOMO - nie tędy droga.
ależtołatwozrozumieć! / 83.24.229.* / 2007-11-22 17:00
bodek, którą drogą tu zawitałeś. Konkretnie, gdzie kiblowałeś ostatnio i czy w tym miejscu odosobnienia cieniasy uzyskały równie imponujący wynik wyborczy, co w całej pozostałej masie aresztów i więzień?

Najnowsze wpisy