Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk o przeniesieniu krzyża: To dobra i oczekiwana decyzja

Tusk o przeniesieniu krzyża: To dobra i oczekiwana decyzja

Wyświetlaj:
m5 / 95.49.113.* / 2010-09-16 15:15
NARRREEESZCIEEE!!!
Dawno na to czekałam i wreszcie się stało. Na pewno na początku będą wściekli pseudokatolicy próbować znowu przed Pałacem Prezydenckim zaistnieć, mam nadzieję jednak, że teraz odpór władz będzie zdecydowany i ostatecznie zakończy się ta maskarada.
Brawo Komorowski !!!
Ivv / 89.72.43.* / 2010-09-17 23:43
No to na co teraz będziesz czekała, skoro twój wielki problem został rozwiązany?
ouyg / 188.33.218.* / 2010-09-16 15:46
TO B. DOBRA DECYZJA DLA RUSKICH I SZWABÓW
ORAZ WSZELKIEJ MAŚCI MASONÓW I LEWAKÓW,
ALE NIE DLA POLSKI I POLAKÓW. JESTEŚMY
ŚWIADKAMI KOLEJNEGO ROZBIORU POLSKI.
Tornado F5 / 2010-09-16 14:03 / Bywalec forum
Czas każdej władzy kiedyś się kończy... Ale można już obecnie pokusić się o wstępne oceny. Wydaje się, że główna linia tej polityki historycznej jest wytyczona w tekście Donalda Tuska opublikowanym w odpowiedzi na ankietę tygodnika "Znak" w 1987 r.: "Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem". W tamtym wystąpieniu ówczesny 30-letni absolwent historii z Uniwersytetu Gdańskiego, liberalny działacz gdańskiej opozycji, zdefiniował swoją wizję polityki historycznej. Była to wizja radykalnie przeciwstawiona przez Donalda Tuska temu, co nazywał nienormalnością. A rozumiał przez to kultywowanie pamięci o walkach, zwycięstwach, porażkach i ofiarach poniesionych dla polskości, co symbolizuje właśnie Bitwa pod Grunwaldem czy Bitwa Warszawska.
Jakokoli / 178.182.64.* / 2010-09-16 14:44
Oryginalny tekst został przerobiony. Przykładowo w piśmie Znak jedno ze zdań brzmi tak:

"Piękniejsza od Polski, jest ucieczką od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej"

Jak widać zniknął przecinek i zamiast "ucieczką" mamy ucieczka, zmienił się sens zdania.
Powyżej widzimy posklejane, wyrwane z kontekstu zdania. Polecam oryginał, bo to ciekawy i mądry tekst.
jon_bon_jovi / 20.133.40.* / 2010-09-16 12:44
Tusku, a kiedy tobie zabraknie zlej energii? Bo od 1992 roku ci jej niestety staje.
@PL 2010 / 109.243.219.* / 2010-09-16 12:32
PO-bolszewia już otwarcie wypowiedziała wojnę Narodowi Polskiemu. Komorowski udowodnił, że nie jest prezydentem Polski. Jest sowiecko-niemieckim wasalem, siłą odgradzającym się murem barierek i policji od społeczeństwa. To jest prowokacyjny powrót do tradycji PRL - PZPR i do wypadkowej całego systemu polityczno-gospodarczego w tzw „wolnej” Polsce po 90-tym r. nazwanego dla niepoznaki (czyli tzw. ściemy) „demokracją”, który powstał na bazie komunistycznych służb. Zmienił się tylko protektor i kierunek wasalstwa. Polska ma przestać istnieć. Takie są historyczne wyroki wschodnich i zachodnich „sąsiadów”. Trzeba dużo złej woli aby tego nie widzieć. Albo to zmienimy albo nas nie będzie. W zasadzie cała elita biznesu, władzy i kultury w Polsce to ludzie powiązani z dawnym układem służb specjalnych z rodzinno-towarzyskimi odpryskami wzajemnych powiązań i haków. Ta mafia podporządkowała cały obecny system społeczo-gospodarczo-polityczny. I zrobią absolutnie wszystko aby tak pozostało. Tam gdzie kasa, tam władza. Tak REALNIE wygląda Polska. Samouwłaszczona czerwona szlachta od gnoju (już w kolejnym pokoleniu) i Ty szary polaczku przemielony ich wzajemnymi rozgrywkami, nadający się tylko na niewolniczą siłę roboczą, oddającą swój głos w wyborach – np. do tzw. „sejmu” - dla podtrzymania tej tragicznej groteski pt. „demokracja”.
MN4 / 78.8.35.* / 2010-09-16 14:16
"...odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom."
tade / 83.2.33.* / 2010-09-16 12:57

Ty szary polaczku przemielony


wypowiedziała wojnę Narodowi Polskiemu

sam sobie ubliżasz to i sam się walni w czachę może troszkę ochłoniesz i nie będziesz wszystkiego sypał do jednego worka bo nie jest wiadomo o co ci chodzi.
Wiem i rozumiem "Wann arbeitest du auf dem Spültuch oder bei Bauer hat nicht es die Zeit" to lepiej faję zapal
POD-prąd-myśl / 78.8.145.* / 2010-09-16 12:04
b. przesadził! bo jeśli się weźmie pod uwagę zwyczajnych chamów typu niesiołowski i palikot oraz cały wianuszek aferzystów w gronie partii tuska, to raczej nie o taką normalność polityczną by chodziło ...

Najnowsze wpisy