Forum Polityka, aktualnościKraj

Jutro przeniesienie krzyża - będzie awantura?

Jutro przeniesienie krzyża - będzie awantura?

Wyświetlaj:
ździcho / 87.205.253.* / 2010-08-10 12:35
Cóż to za pytanie??? To będą rozruchy. Wywoła ją upór obecnej tzw. "głowy państwa".Tym bardziej wywoła je jedna durna, bezmyślna wypowiedź:
Pałac Prezydencki jest sanktuarium państwa. Krzyż, co było zrozumiałe, postawiono w nastroju żałoby, lecz żałoba minęła i trzeba te sprawy porządkować

Kiedyż że ten człowiek poda się do dymisji?!
rafal123857 / 78.30.124.* / 2010-08-10 11:20
Trwa to juz i trwa.
A może by tak spojrzeć trochę z dystansem? Polecam bitwaokrzyz.pl
Kto wygra? Morał prosty. Predzej czy pozniej....
Yukio / 83.21.224.* / 2010-08-06 02:23
Jak widzę awantur do okola tego krzyża to aż mi się odechciewa mieszkać w Polsce. " Dziękuję Polsko, teraz gdzie nie wyjadę za granice, będą mówić " Ej, Ty jesteś z tego kraju gdzie jest ten gigantyczny jezus" Osobiście nie wierzę ani w Boga, więc wg mnie stawianie krzyża to parodia. zamiast zrobić gdzieś pomnik to nie lepiej p********ć wielki krzyż na środku pałacu. Wg fanatyków kościoła na zarzut, że krzyż powinien być w kościele " Krzyż musi stać w godnym miejscu" ? o.o czy tylko ja uważam to za chore ? Oby następnym razem zamiast harcerzy byli tam wojskowi albo jacy drwale, wzięli ten krzyż i w p**** z nim.
polka123 / 94.254.152.* / 2010-08-04 12:06
Szczerze? uważam że te wszystkie bożki i krzyże raczej obrażają Boga niż mają cokolwiek znaczyć, złote ornamenty w kościołach także. Drogie mohery zastawcie krzyżami i posążkami swoje własne, prywatne posiadłości a miejsca publiczne pozostawcie w spokoju... kropka
ździcho / 87.205.146.* / 2010-08-04 12:34
Dziś pojechało tam całe ciało pedagogiczne jednej ze szkół z dyrekcją na czele. Pełny autokar. Jadą kawał drogi, prawie 300 kilometrów.
Milaaa / 2010-08-03 13:40
Jak dla mnie ta cała awantura to głupota! Durne mohery nie mają co robić w domu i wojują! WSTYD!!! To wcale nie jest symbol tragedii narodowej. Zmarli w katastrofie zostali w odpowiedni sposób pożegnani i uhonorowani, nie ma co na siłę problemu szukać. Kto będzie chciał to będzie pamiętał o ofiarach. Teraz jest nowy prezydent i na tym trzeba się skupić. Krzyż powinien być zabrany, modlić się można wszędzie, a naprawdę nie każdy Polak sobie życzy, żeby stał właśnie w tym miejscu. Jeszcze głupie wypowiedzi, że dwie osoby zostały agresywnie odciągnięte od krzyża. Powinni je zamknąć do aresztu dla przykładu za utrudnianie pracy, bądź też uroczystości przeniesienia krzyża. Wiem, że to drastyczne, ale może ludzie by się czegoś nauczyli. Niektórzy sami nie wiedzą co mówią. Robią pośmiewisko i z siebie i z Polski.
Dżulietta / 79.184.152.* / 2010-08-03 13:28
Hej, ludzie, mamy już nowego prezydenta! Może pora, aby symbol pamięci poprzedniego rządzącego znalazł się już tam, gdzie będzie mógł znajdować się w spokoju? Czy Bronisław Komorowski powinien rządzić "w cieniu" poprzedniego prezydenta? Przecież Komorowski nie odbiera ludziom prawa do czczenia pamięci Lecha Kaczyńskiego!
Więc czemu wielu obywateli, na czele z Jarosławem Kaczyńskim, robi z tego taką aferę? Kim jest pan Jarosław Kaczyński, że "się sędzią i katem obwołuje"?
Dżulitta / 93.176.221.* / 2010-08-03 14:07
A tak na marginesie kto poniesie koszty całej tej akcji,proszę jako emerytka aby obcjążyć protestujących.Mam pomysł aby tych fanatyków opodatkować na cele ich histerycznych zachowań.O ile pamiętam symbolem chrześcian był znak ryby.
ateistka / 80.53.26.* / 2010-08-03 13:23
Kiedy widzę, co te głupie mohery wyprawiają pod tym pałacem prezydenckim, aż wstyd się przyznać do polskości. Ta jedna drąca się do megafonu powinna tym krzyżem w łeb dostać. Żałosne słowa tam padają, wg nich jak ktoś nie wierzy w boga nie jest Polakiem. Ja jestem ateistką i w 100% czuje się Polką i krzyże pod instytucjami państwowymi mnie obrażają, tak jak obrażają mniejszości religijne. Skoro może stać krzyż to czemu nie postawią tam gwiazdy dawida albo posągu buddy. W Polsce nie tylko katolicy żyją i niech ci wielcy obrońcy "polskości" zamkną katolickie py**i i swoje znaki boże w kościołach trzymają.
Jassssuu / 87.205.61.* / 2010-08-03 13:13
Bożee co ludzie robią? Co może Komorowski ma oglądać krzyż i pod nim jeszcze znicze i kwiaty? Niech to biorą do kościoła i dobrze, modlić się można wszędzie, a jacyś harcerze sobie postawili krzyż pod samym pałacem prezydenckim. Świetny pomysł... a teraz ludzie problem mają. O co w ogóle się tu kłócić, za rok i tak 3/4 z tych ludzi (prócz rodzin zmarłych) zapomną o tym. Przepychanki ze strażą miejską. Powinni tam policje postawić z pałami i tarczami, bo ciężko ludzi ogarnąć jak widać.
-+ / 79.163.56.* / 2010-08-03 01:40
Polacy, nie dajcie się poróżnić poprzez manipulacje wrogich sił działających w naszym kraju. Ten krzyż jako symbol Męki Pańskiej, powinien naprawdę znaleźć się w godnym miejscu w świątyni. W pałacu niekiedy będą zamieszkiwać ludzie którzy nie ścierpią Jego widoku. Wcześniej lub później dla każdego z nas przyjdzie największa sprawiedliwość tego świata. To śmierć. Biedny czy bogaty, wszyscy będziemy rozliczeni z naszych czynów tu na Ziemi.
JAG1 / 83.20.245.* / 2010-08-02 20:45
"Obrońcy" krzyża nie mają prawa występować w imieniu wszystkich Polaków.
Są Polacy, którzy nie chcieli tego krzyża w tamtym miejscu.
dgen / 2010-08-02 20:45 / Tysiącznik na forum
to zastanawiające, dlaczego bronek wsi komorowski w pierwszym wystąpieniu po wyborach poruszył akurat temat przeniesienia krzyża ............
czyżby szykował zasłonę dymną dla nerwowych podatkowych ruchów donalda słońce peru tuska ?
szklarek / 2010-08-02 18:06
Mam nadzieję, że harcerze następnym razem ( oby takiego nie było ) zastanowią się siedem razy zanim zechcą ustawiać w przestrzeni publicznej cokolwiek "w spontanicznym odruchu serc" w celu upamiętnienia czegokolwiek lub apelu w jakiejkolwiek sprawie.
rozczarowana Polską / 83.23.232.* / 2010-08-03 13:52
Skoro wierni chcą się modlić przy Krzyżu upamiętniającym ofiary tragedii to moim zdaniem Krzyż powinien być przeniesiony, ale do Smoleńska niech tam się modlą za zmarłych bo tam zginęli.!
dziki1204 / 87.205.197.* / 2010-08-03 15:31
s********* a co wam przeszkadza ten krzyż. On nie tylko ma przypominać o zmarłych w tragedi smoleńskiej ale równie o zamordowanych w katyniu.

A po zatym jak krzyż ma przeszkadzać komorowkiemu. W czym? Co nie będzie miał gdzie rano robić siusiu. W polsce jest wiele krzyżów i nie tylko w kościołach są też przed domami więc i ten powinnien zostać na swoim miejscu.
ździcho / 87.205.146.* / 2010-08-04 12:20

A po zatym jak krzyż ma przeszkadzać komorowkiemu. W czym?

Ja nie wiem, ale może by spróbować podejść do niego z czosnkiem. Wtedy się coś wyjaśni.
wolność / 89.167.57.* / 2010-08-03 15:34
"Są też przed domami" Tak, ale czy to nie jest własność prywatna ? Wolność Tomku w swoim domku ! To jest miejsce publiczne ! Anarchia. Mohery nie mają co robić bo na emeryturze i dawaj cegły do toreb i na demonstracje.

Najnowsze wpisy