Forum Polityka, aktualnościKraj

Tusk: Wyjaśnimy sprawę Amber Gold do końca

Tusk: Wyjaśnimy sprawę Amber Gold do końca

skomentuj
Wyświetlaj:
OWY / 89.231.125.* / 2012-09-08 10:41
To nie są błędy P Tusk - to są PRZESTĘPSTWA !!!!!!!!!!
zniesmaczony / 178.235.108.* / 2012-09-03 09:26
Każdy ZŁODZIEJ boi się policji tak jak "pies tusk" boi się komisji śledczej!!!
Czyżby miał coś do ukrycia???
Tak złodziejskiego nierządu nie mieliśmy nigdy nawet za głębokiej komuny...
jot-24 / 178.183.148.* / 2012-08-31 21:06
tak samo,jak wyjaśnili aferę hazardową.
piotr126 / 77.254.69.* / 2012-08-31 15:50
wyjaśnimy sprawę do końca czytaj koniec sprawa zamieciona pod dywan bo kto ma wyjaśnić sąd czy prokuratura przecerz to te dwie instytucje są najbardziej nie wiarygodne w tej sprawie a może tusk osobiście wyjaśni ale przecierz powiedział że on nie chce i niemoże sie mieszać to kto może schetyna z chlebowskim i drzewieckim to co sie dzieje to rzeczywisty obraz polski w której bezkarne miernoty polityczne grają społeczeństwu na nosie czas na radykalne działanie tak dalej być nie może
dagmaraKa / 2012-08-31 13:54 / Bywalec forum
jasne, tak samo jak do końca mieli wyjaśnić sprawę Smoleńska, minęło już tyle czasu, a cały czas niewiele wiadomo jeszcze
Bartuś12 / 2012-08-31 14:48 / Bywalec forum
Rzecz jasna , sprawa zostanie wyjasniona , ale jak wiadomo po myśli Donalda Tuska, przecież to co będzie nie wygodne nie będzie mogło wydostać się na światło dzienne.
budel / 195.225.120.* / 2012-08-31 13:47
RUDY idzie w zaparte jak każdy stary i doświadczony mafioso agłupi POLAK nadal ufa PO-lszewikom. Gdzie ja żyję, sic!
tomcio_paluch / 2012-08-31 12:24 / Bywalec forum
Jeśli wierzyć Tuskowi, że wiedzę o OLT i AG czerpał z gazet i na tej podstawie "miał zastrzeżenia" do decyzji syna o pracy dla tych firm - to jest to przerażające. Polską rządzi człowiek nieodpowiedzialny, niedoinformowany i do tego nic nie robiący. Jeśli dodamy tu, że brak jest jakiegokolwiek dokumentu o ustaleniach z Rosjanami co do przyjętej konwencji chicagowskiej po katastrofie samolotu w Smoleńsku to mamy obraz głowy naszego państwa. Czy cały, to się może jeszcze okaże jak porządzi do końca kadencji. Gdzie ja żyję?
FirezeuG / 2012-08-31 10:47 / Tysiącznik na forum
Co tu jest do wyjaśniania?
Może mnie ktoś oświeci czemu wokół tej sprawy jest taki szum?

Ludki krasnoludki dały się nabić w butelkę i tyla. Kilka miśków olało swoje obowiązki i też trzeba ich za to ukarać, tylko poco jakieś komisje i ta cała DEBATA (nazwijmy te monologi tak umownie). Fantastycznie spędzili sobie wczoraj te 10 godzinek, a pensyjka za posiedzenie sobie leci.

Niech się zajmują tym do czego zostali powołani a nie gadaniem o sprawach nieznaczących.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-08-31 11:18
no właśnie! Do prowadzenia komisje też zostali powołani. Przypomnę tylko, że "monologi" o Michnik&Rywin rozwaliły SLD. Może strach przed tym spowodował taki a nie inny komentarz?
Patologia sięga wyżej nie tylko do 1 czy 2 osób.
Brak reakcji na doniesienia służb i raporty NIK to już zaniedbania rządu.
I teraz rząd ma wyjaśnić swoje NIEdziałanie? I pewnie "na metr w głąb oraz minuta po minucie z największą starannością i krok po kroku"-takie zapewnienia padały też przy innych okazjach ;)
FirezeuG / 2012-08-31 11:33 / Tysiącznik na forum
Sejm całościowo ma się zajmować stanowieniem prawa. Inne kwestie poruszane w tym miejscu są całkowicie poboczne. Prawo w naszym kraju jest kulawe i niedopracowane. Co ustawa to kilkanaście błędnych zapisów. Tym właśnie powinni się zajmować posłowie, ale w komisjach sejmowych a nie śledczych, bo żadni z nich oficerowie dochodzeniowi.

Też użyję słowa patologia i też się zgadam że nie sięga 1-2 osób, ale napewno dotyczy konkretnych ludzi, a nie służb jako całości. Zdecydowanie nie popieram stwierdzenia że zawiniła cała prokuratura, całe ABW, całe sądownictwo i cały US. Takie uogólnienia są naprawdę mocno krzywdzące dlatych urzędników którzy wykazują się inwencją własną, wyrozumiałością i dbaniem o klienta , którym dla nich jest każdy obywatel (w swoim życiu miałem styczność z wieloma takimi więc wypowiadam się z doświadczenia)
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-08-31 13:38
"Co ustawa to kilkanaście błędnych zapisów. Tym właśnie powinni się zajmować posłowie, ale w komisjach sejmowych a nie śledczych, bo żadni z nich oficerowie dochodzeniowi."
chyba każdy się z tym zgodzi, jednak to jest efekt pisania na kolanie, dzień przed terminem określonym przez UE, a taka jest obecna praktyka.
Plus jeszcze pseudo konsultacje społeczne :)
Komisja śledcza nie jest wynalazkiem polskim. A wyjaśnienie patologii w służbach rządowi podległych/rządzie nie może należeć do rządu. Mam prawo wiedzieć co się dzieje pod płaszczykiem platformy a właśnie taką możliwość zapewni komisja. Każdy urząd (rząd również) musi podlegać kontroli, bez niej nawet dobrze pracującemu urzędnikowi "nie będzie się chciało" A Amber G to coś więcej niż efekt "nie chce mi się".
Jak do tej pory ceną demokracji była bezkarność dyktatorów PRLowskich i wszelakich innych mend z UB i SB specjalizujących się w niszczeniu ludzi. Komisja to jest owszem jakiś koszt, ale od decyzji przy urnie zależy czy będzie wyrzucony w błoto czy nie.
Przykład Czumy pokazał, że przynajmniej niektórych, "nawet" tych z platformy, stać na ocenę faktów, bez politycznych instrukcji,
Co się stało z raportem Czumy i z nim samym wiadomo. I to samo będzie pewnie przy tej okazji (większość PO), jednak będzie to kolejny sygnał o sposobie działania tego środowiska.
W Amber G. utopiono chyba ok 180 mln. Raport NIK o stanie państwa za rok 2010 mówił o 10 500 000 000 PLN. Kwota wyrzucona w błoto we wszelakich instytucjach/decyzjach państwowych.
Efekt tego raportu był ŻADEN. A to już działanie na szkodę państwa.
Niech będzie komisja i niech kłamią na żywo!
Bez komisji NIE będzie żadnych zmian. Wszystko odbędzie się wg instrukcji tatusia dla synka: "siedź cicho, nic nie mów, wszystko i tak ucichnie". To nie oznaczało: "wszystko dogłębnie wyjaśnimy"
josef zawila / 79.239.107.* / 2012-08-31 10:45
Obserwowalem posiedzenie Sejmu - jesli ktos nie ma nic na sumieniu
to bedzie chcial otworzyc "wszystkie drzwi" gdyby nawet mialo cos byc
niemilego. W tej sytuacji pan Tusk juz przegral te partie bo jesli jako ojciec dal synowi PARASOL to syn dal PARASOL panu Marcinowi P. i tak tto leci...Ja jako ojciec bym tez tak zrobil, ale nie mozna sie wdawac z
oszustami i tu jest caly problem. Jesli nie powstanie komisja sledcza
to PO przegra w Polsce i ludzie sie zbuntuja. Gdyby to zrobila pani
Merkel w Niemczech to ma przechustane.
Podobnie bylo z Wulffem ale mnie glosno MN opieprzala, bo zawsze
pisze prawde. Pan Tusk nie bedzie mial teraz latwo bo ludzie sa zdenerwowani i Gdansk jest na podpadnietej linii.
lacze pozdrowienia
"Bismarck"
isp. gadżet / 89.151.25.* / 2012-08-31 10:39
jak nieudolna i skorumpowana musi być prokuratura, że przy takiej sprawie nie można jej ufać i trzeba powołać komisję śledczą?
Sam Marcin P. nie dał łapówki, nawet mając pieniądze nie pójdzie do prokuratury i nie da w łapę, trzeba wiedzieć komu i ile, ktoś mu pomagał w każdym urzędzie.
wstawaj, zrób coś ! / 94.42.189.* / 2012-08-31 10:11
kilkanaście lat temu jego ludzie z KLD mówili, że pierwszy milion trzeba ukraść.

on nie powstrzyma się od okłamanaia dzieci nawet,
Obiecyweał szkołom LAPTOPY, dzieciom polskim na LITWIE wyprawki szkolne, cały katalog kłamstw można wyliczyć, tylko po co ? każdy to juz wie, poza wąskim gronem ludzi nienawidzących Polski !

KARAMAZOWSZCZINA TUSKA wywołuje agresję, zeby to sie nie skończyło rozlewem krwi, bo nie ma dnia żeby nie draznił Polaków swoim cynizmem i bezczelnością.

ludzie kłamstwa zajmuja w Polsce najwyższe urzędy, to jest efekt Bolka marzeń o Polsce, tak sobie marzył z KISZCZAKIEM i JARUZELSKIM i stowrzyli magdalenkowego karła, KURNIK WSI
re722 / 79.188.6.* / 2012-08-31 10:36
a gdzie wakacje dla każdego Polaka w Egipcie a gdzie 3mln mieszkań a gdzie??? a ja żyję na swój rozum,bo nikt ani Tusk ani Kaczyński dla nas małych nic nie zrobią
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-08-31 10:57
i to jest myślenie antypaństwowe, którego Słońce Peru oczekuje. Takim tłumem steruje się łatwiej niż telewizorem na pilota.
Kto obiecał "wakacje w Egipcie i mieszkania"? Może jeszcze z publicznych pieniędzy?
Gdybyśmy nie pikowali w dół w rankingu "doing biznes" to pojawiłyby się podmioty chętnie inwestujące w Polsce. A to może mieć przełożenie na to, gdzie pojedziesz na wakacje. Niestety nie tylko w tym rankingu wyprzedzają nas państwa afrykańskie :)
Lepiej nie będzie, po drenażu funduszu demograficznego, OFE, wydojenia z dywidend spółek państwowych, podatkach od kopalin itd, toczą się już rozmowy o LIKWIDACJI ofe, rozszerzeniu kolejnego nowego podatku na resztę kopalń, zwiększenia poziomu dojenia spółek państwowych itd tego nie dokonało komunistyczne sld czy "socjalistyczne" PIS tego dokonał nikt inny, tylko super liberał Donaldinio!
FirezeuG / 2012-08-31 11:15 / Tysiącznik na forum

Gdybyśmy nie pikowali w dół w rankingu "doing biznes" to pojawiłyby się podmioty chętnie inwestujące w Polsce.


Tu zgoda. Lecimy w dół ale dlatego że zwiększają się obciążenia jakie są nałożone na płatników , nawet tych którzy pojawiają się tu jako inwestorzy. Nasza siła robocza nie jest tania. To że pracownik dostaje małą wypłatę nie oznacza że za pracownika mało płaci pracodawca.
Niestety wynika to z tego że te opłaty muszą pokryć inne świadczenia które państwo wypłaca pozostałej części społeczeństwa.
Pytanie do ciebie takie, jaki procent ludności pobierającej świadczenia pozapłacowe (dodatki, ulgi, odgórne sterowanie pensją itp.)z nich zrezygnuje?
Ja twierdzę że żę to będzie mniej niż 1%.
Aktualny stan w tym kraju wynika niestety ze sposobu myślenia społeczeństwa, a nie chęci czy niechęci rządzących.
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-08-31 13:51
"Aktualny stan w tym kraju wynika niestety ze sposobu myślenia społeczeństwa, a nie chęci czy niechęci rządzących. "

Jednak wszelkie inicjatywy mające wpływ na gospodarkę należą do rządu właśnie. Rząd ma swojego prezydenta i swój sejm i co? Jajco!
Sprowadzanie tego specyficznego stanu w Polsce do ceny siły roboczej to zbyt duże uproszczenie.
Jeden z bardzo młodych ludzi rozpoczął pracę dla firmy instalującej przydomowe elektrownie słoneczne. By lepiej w interesie szło... zapisał się do partii, tej jedynie słusznej.Gdybym nie słyszał tego na własne uszy bym nie uwierzył. Jednak tak jest.
Jesteśmy krajem o wielkich możliwościach :) Można załatwić nawet zmianę kodeksu spółek handlowych, wg swojego projektu, w tempie ekspresowym, poza wszelkimi procedurami. A wszelakie przetargi np w informatyzacji są wzorowo przeprowadzane i każdy ma w nich szanse. Aby wyrąbać hektrary parku narodowego i zamówić wygodne zapisy w ustawie wcale nie trzeba wpłacać na fundusz wyborczy :)
I tak dalej i tak dalej.
Jaka jest chęć czy niechęć rządzących pokazuje rozliczenie zapowiedzi wyborczych. Nawet zestawienie zapowiedzi wyborczych-tych ostatnich a potem expose wypada conajmniej zadziwiająco. I teraz jeszcze jedno: sposób myślenia społeczeństwa wynika z informacji jakie do niego docierają. A docierają interpretacje a nie informacje :)
Rzeczywistość jest o wiele bardziej skomplikowana niż interpretacja jednego czy 2 wskaźników :) Wskaźniki liczy się na podstawie danych. A jak są liczone/podawane dane to już pokazuje przykład długu. Przywołany ranking to tylko jeden przykład, pierwszy z brzegu.
pg58 / 80.55.97.* / 2012-08-31 10:10
p.tusk (celowo z małej litery) jesteś fałszywy nieuczciwy a towje wyjaśnienia mi nie wystarczą. Zapomiałś że państwo to obywatele a rząd to ojciec i matka tych obywateli. I ten twój uśmiech po wynikach głosowania HE, HE i jeszcze raz HE. W tym kraju odchodzi ochota żyć za twoich rządów. Zabierz tę ekipę i sam wyjedz do angli, niemiec, i tam pracuj. A nasze córki i synowie, którzy tam szkają, chleba powrócą. OBIECUJE, ŻE W NASTĘPNYCH WBORACH NIE BĘDĘ GŁOSOWAĆ NA PO CZY PSL, banda cwaniaków.
rembert2 / 2012-08-31 10:06 / Tysiącznik na forum
Afere hazardowa PO tez wyjasnila do konca-prokuratury grzecznie poumarzaly sprawy
ag-r / 89.174.79.* / 2012-08-31 09:58
proponuje oddac sprawe AG w rece rosyjskie, na pewno dobrze to poprowadza, na pewno do konca
zielone szambo / 94.42.189.* / 2012-08-31 09:56
kierowcy TIR-ów dobrze wiedzą co mam na myśłi.
do początku nowsze
1 2
skomentuj

Najnowsze wpisy