Forum Polityka, aktualnościKraj

Tylko 13 proc. Polaków zamierza głosować w eurowyborach

Tylko 13 proc. Polaków zamierza głosować w eurowyborach

Wyświetlaj:
wojjas07 / 89.75.148.* / 2009-06-04 17:59
Tylko ja mysle że az a po wyborac przez kilka dni bedzie mowa o tym : jak nie zdalismy kolejnego egzaminu jacy jestesmy nieodpowiedzialni i że zmarnowalismy Im szanse no ale my coraz mniej wiary dajemu zalewajacemu nas belkotowi lejacemu sie z ekranow tvn ,tvp polsatowi
kubek1978 / 2009-06-02 20:40 / Bywalec forum
a czy można głosować np. przeciw ???Powinni takie coś wprowadzić :D Ja bym zagłosował ale z ujemnymi głosami tak żeby te barany co ich widzę w TV nie weszły tam bo będzie sie źle działo . Oni tylko tam idą po stołki po kase ,żeby robić karierę ,a kraj mają w du....
_qwert / 2009-06-02 21:08 / Tysiącznik na forum
Wszystko idzie z postępem, teraz się walczy o fotele a nie o stołki.
ottt / 2009-06-02 23:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja bym im dał miejsce w rakiecie na Księżyc.
To byłby postęp z perspektywą ciągłego wzrostu.
myślcie / 83.22.109.* / 2009-06-02 17:42
Dobrze , że są sondaże , badania , Eurobarometry itp. ........... p*******
można się przynajmniej pośmiać
np. cytuję
"Ogólnie z Eurobarometru wynika, że Europejczycy są coraz bardziej świadomi zbliżających się wyborów. 32 proc. ankietowanych wie, że odbędą się one w tym roku, a 16 proc. potrafiło wskazać, że w czerwcu; przed rokiem termin znało zaledwie 4 procent. "
są świadomi , że się odbędą !!! ( a ja myślałem ,że są świadomi po co są te wybory )
to tak jakby : 32 proc. maturzystów wie , że matura w tym roku
16 proc. że w maju
i aż 4 proc. przyjdzie ( bo zna dzień )
albo :
32 proc. chirurgów , wie którego pacjenta operować trzeba
16 proc. co trzeba wyciąć
i aż 4 proc. wie jak to zrobić
...............
durnowate sondaże i jeszcze głupsze "artykuły " o nich , a wnioski z tych sondaży............
śmiechu warte
romcio / 79.186.104.* / 2009-04-11 12:17
do dobry ,bardzo dobry znak widać ,że ludzie mądrzeją i nie chcą brać udziału w propagandowej hucpie gdzie i tak jest już wszystko ustawione
Stoczniowiec / 89.206.32.* / 2009-04-10 22:41
Po co mamy głosować na tę bandę nieudaczników.Nie potrafili uratować przemysłu stoczniowego.
Oprócz Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecinskiej prawdopodobnie zlikwidowane zostaną pozostałe
stocznie ,Marynarki Wojennej,Stocznia Gdanska itd....Już babcia Nelly Kreos o to zadba.
A nasi Europosłowie są na miejscu w Brukseli i ni be ni me.Oni nie wiedzą o czym tam mówią.
pan władek / 85.222.86.* / 2009-04-10 21:47
Powiedzcie mi czemu redaktorzy są tacy niedouczeni? Wszyscy piszą Republika Czeska tak jakby już słowo Czechy było niepoprawne politycznie i takie niedzisiejsze i obciachowe. Czy pisząc o Francji też ciągle będą pisali Republika Francuska. Tak na marginesie Łotwa też jest republiką, Polska też, tyle tylko, że po naszemu republika to rzeczpospolita.
Zatem piszcie szanowni Państwo redaktorzy Czechy, nawet jeśli najmądrzejsi obrzucą was epitetem tępe mohery, nie powinno to zmieniać 1000 letniej nazwy Czech.
Dora1 / 83.21.247.* / 2009-04-11 14:37
popieram redaktora kraj nazywa się Republika Czeska w skład której wchodzą: Czechy właściwe, Morawy, Śląsk Czeski - gdybyś znał troszkę ten kraj i ludzi to to wiedziałbyś że Morawianin nie powie o sobie Czech, zanim zaczniesz kogoś krytykować poczytaj
koperek 2 / 84.38.26.* / 2009-04-11 16:35
A co wchodzi w skład RP?
A w skład Republiki Francuskiej?
A w skład Wielkiej Brytanii?
A jaka jest różnica pomiędzy mądrą uwagą a przemądrzniem sie?
A jaka jest różnica między Szwejkiem a Wałęsą?
axxel / 83.143.213.* / 2009-04-10 21:44
Polacy nie chcą juz nawet głosować .. no no.
A dlaczego mieli by głosowac , przeciez nie maja wyboru.
Są gotowe listy, było troche sporów, troche gniewów, kto na jakim miejscu będzie, czyli znowu w cenie jedynki (pierwsze miejsca na listach).
O tym kto wejdzie , juz się zadecydowało, w zaciszu gabinetów, wytypowano, poustawiano na listach, a obywalel, głosując ma jedynie zalegitimizować .. to wszystko
Krokodyle łzy nad marną frekwencja niczego nie zmienią, ludzie zdaja sobie sprawę z tego ze sa okpiwani pseudo demokratyczną powłoką, zdają sobie sprawę z tego że bez względu na to ile ich pujdzie, to i tak wynik jest przewidywalny, jedynie co to ogólnie jakas partia może miec więcej swoich a inna mniej, nic pozatym,
Jaki wpływ na listy miał wyborca? a głosowanie .. pójda rodziny i urzędnicy a i to nie wszyscy (rodziny tych na listach)
Jak chcecie zrobic głosowanie , to zróbcie strone w internecie gdzie kazdy odda swój klik (głos) może w ten sposób zwiększycie legitimizacje?
Wapniak / 2009-04-11 07:28 / Tysiącznik na forum
" axxel" - świetny pomysł, tylko oni się na samobója nigdy nie zgodzą. Pomarzyć to świetna rzecz...
~Kris / 2009-04-10 19:11 / Tysiącznik na forum)
Miejsce w parlamencie UE jest przez naszych polityków traktowane tak samo, jak posadka w spółce skarbu państwa: duże pieniądze i żadnej odpowiedzialności. Nagroda dla wiernych towarzyszy.

Trudno się dziwić, że Polacy nie mają ochoty im w tym pomagać. Bardzo to smutne, bo w ten sposób tracimy realny wpływ na procesy decyzyjne w UE.
nu ja wam pakażu ojro hehe / 83.25.238.* / 2009-04-11 02:43
co jest smutne ze Polacy niechca pchac tłustych swini do koryta?? przecież to kołchoz tylko ktos kto nieczytał Folwarku zwierzęcego Orwell'a naiwny i chętny...
przecz z komUnią europejską chciało by się drzeć hehe a tu z jednego gówna polaczki w drugie wepchnięci zostali owczym pedem za kadencji prezydenta wszystkich koszernych polaków ...
jednak czerwone to lubią gnojówe bo świetnie w niej mozna mieszać cudzymi łapami...no to do roboty łachudry bo kredyty do spłacenia są w obcych bankach z polskim szyldem!!!
Wapniak / 2009-04-10 18:56 / Tysiącznik na forum
I tak za dużo, biorąc pod uwagę karuzelę ogranych gęb...
lolek000 / 2009-04-10 18:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Nikt nie zarzuci Polakom, że sami sobie wybrali taką UE.
Chyba dołączę się do tego bojkotu.
sssssssssssssssss / 82.143.177.* / 2009-04-10 18:11
"Inni z wielką ochotą głodują w eurowyborach" - ja nie zamierzam "głodować"...
wapno78 / 83.4.121.* / 2009-04-10 18:00
Tak naprawdę to zaczyna wyglądać na jakąś kastę prominentów-polityków... dlatego w wyborach skreślę o jednego za dużo, żeby mi potem żaden patriota nie wypominał, ze jestem ignorant....
Długa_pamięć / 83.31.250.* / 2009-04-10 22:18
Wiele osób nie weźmie udziału w wyborach bo widzą w tym przedewszystkim wyścig do apanaży (prostszym językiem - wyścig do koryta). Europarlamentarzyści przyznali sobie samym, bez względu na standardy społeczeństw, które reprezentują, takie same i bardzo wysokie apanaże - ok 35 tys. zł. miesięcznie i inne dodatki. W efekcie w przypadku polskich europosłów aspekt służby publicznej zszedł na dalszy plan - na czoło wychodzi dorabianie się. A elektorat to widzi i nie chce w tym brać udziału. W głośnej kiedyś powieści "The ugly American" organizatorzy naboru do służby zagranicznej USA z niesmakiem stwierdzili, że wszyscy kandydaci będą zarabiać więcej niż dotychczas i uznali nabór za fiasco. W PRL ludzie obejmujący z rekomendacji rządu wysoko płatne stanowiska w międzynarodowych organizacjach obligatoryjnie oddawali znaczną część dochodów na cele publiczne. To nie było takie głupie. Mogłoby uratować tye wybory.

Najnowsze wpisy