Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych...

Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych...

Wyświetlaj:
nuras / 80.53.37.* / 2015-11-10 14:30
Tak człowieka trafia bo tym nieszczęśnikom co do zus płacą składki przyjdzie do śmierci pracować a za to inni na ich koszt żyć młodo i wygodnie będą. To jest dopiero demokracja.
wrona990 / 93.159.188.* / 2015-06-08 22:39
To dziwne, bo moi dziadkowie rolnicy w sumie obydwoje mieli może 1700 zł.... Ciekawe zatem, kto zabiera resztę?
gytu / 78.88.125.* / 2015-05-16 13:24
ktoś mnie tu w chu...a robi niewątpliwie!
obuzony / 194.181.198.* / 2013-05-29 15:01
I po co nam konstytucja i tak nikt jej nie przestrzega.
Większość jest zakładnikiem mniejszości i musi utrzymywać tą bandę uprzywilejowanych
marek k / 80.50.137.* / 2012-05-31 14:40
Będę się posługiwał danymi ściągniętymi z oficjalnej strony rządowej, GUS,ZUS itp.
A więc tak w 2011r zatrudnionych było w Polsce 16,163 tys pracowników, którzy średnio zarabiali circa; 3600zł, a to znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08zł oczywiście za miesiąc. Gdy to pomnożymy wyjdzie nam suma 11 375 519 400zł za miesiąc ... pomnóżmy to przez 12 miesięcy = 136 506 232 800zł i to jest roczna składka ubezpieczenia emerytalnego za wszystkich pracujących w 2011r. W tymże roku mieliśmy w kraju 4,979mln emerytów. Dzieląc jedno przez drugie dowiadujemy się, że średniostatystyczny emeryt w Polsce winien dostawać 27301zł rocznie czyli 2275zł na miesiąc.
Ale polski emeryt tyle nie dostaje, bo według stron rządowych dostaje tylko 1721zł. Jeśli teraz odejmiemy różnicę między tym co powinien dostać emeryt, a tym co dostaje i tę róznicę pomnożymy przez ilość emerytów, wyjdzie nam, że rząd na tym interesie zarabia rocznie circa 30 mld zł.
2275- 1721 = 554zł ... 554zł x 4979000 emerytów = 2758366000zł .POWTARZAM WSZYTKIE DANE SĄ OFICJALNE, ściągnięte ze stron rządowych i dla każdego dostępne, kto nie wierzy może sam sprawdzić :).
Kto więc i w który m miejscu kłamie? .. czy GUS czy jaśnie nam panujące PO ?
małorolny / 195.116.41.* / 2012-04-13 19:13
dotacja do krus to 15,5 miliarda to jeśli dobrze policzyłem to mamy ponad 16,5miliona emerytów z krusu
emeryt. / 81.190.72.* / 2011-10-03 20:53
Składki emerytalne płacimy wszyscy obowiązkowo(?), a kto przekroczy wiek emerytalny będzie przesiedlony z Polski do krajów "UE" i problem emerytur mamy rozwiązany.
zygfryt / 213.238.91.* / 2011-10-02 06:37
należy wydłużyc wiek emerytalny w górnictwie i problem zniknie
zygfryt / 213.238.91.* / 2011-10-02 06:37
należy wydłużyc wiek emerytalny w górnictwie i problem zniknie
zygfryt / 213.238.91.* / 2011-10-02 06:37
należy wydłużyc wiek emerytalny w górnictwie i problem zniknie
sewerer / 80.48.115.* / 2011-04-20 10:21
"Od ich wypłat nie są odprowadzane składki, a emerytury wypłaca im nie ZUS, a ministerstwa ze swoich budżetów". Demagogia! Panie Boni! Niech pan pobiera te składki od ich dochodów, a nie narzeka! To chyba żaden problem? Niech pan przyjmie takie rozwiązanie systemowe, a nie szczuje! Od dzisiaj niech pan je zacznie pobierać, zamiast opowiadać farmazony. To przeniesie tylko zmniejszenie ich dochodów o około 32%. Może pan będzie wtenczas urządzał łapanki do wojska jak za cara? Dzisiaj również są problemy z rekrutacją, a wojsko wydaje pieniądze na spoty reklamowe? Skoro jest tak dobrze, to dlaczego ludzie nie chcą być uprzywilejowani? Nie dziwi to pana? Pszczoły nie ciągną do miodu? Mój brat nie chce, by jego córka korzystała z przywilejów i odziedziczyła po nim gospodarstwo. Jakoś nie widzę problemów z rekrutacją do tak ciężkich i mało uprzywilejowanych zawodów jak lekarz, prawnik, architekt, a przechodzą one praktycznie z ojca na syna, a praw do ich zatrudniania strzegą gremia, zwane izbami. Egzamin aplikacyjny: - Proszę nam powiedzieć, jak to się stało, że pan wybrał sobie taki trudny, zaszczytny i wymagający tyle wyrzeczeń i pracy, a jednocześnie tak odpowiedzialny zawód?
- Tato! Nie żartuj sobie!

CI biedni i nieuprzywilejowani stawiają chaty, o jakich uprzywilejowani mogą tylko pomarzyć. Prze protestami o podwyżki Urząd Skarbowy ich nie sprawdza skąd mieli pieniądze, kasy fiskalnej im nie zafunduje, bo bezgranicznie wierzy w ich uczciwość. Na Zachodzie jednak mają większy dystans do lekarzy i prawników, a mniejszy do tzw. grup uprzywilejowanych Boniego!
sewerer / 80.48.115.* / 2011-04-20 09:23
A dlaczego Boni nie wymienia takich "uprzywilejowanych" jak nauczyciele, pracownicy urzędów centralnych, wojewódzkich, powiatowych czy miejskich samorządowych? A dlaczego Boni nie wymienia całej sfory naszej kulejącej praworządności, która pobiera nie emerytury śmiesznie rewaloryzowane, a pensje obniżone do 75%? Dlaczego Boni jest taki łaskawy dla naszych sędziów i prokuratorów? To już nie są przywileje? A dlaczego Boni wypłaca emerytury katolickim nierobom z rożnego rodzaju ordynariatów, resortowych duszpasterstw, państwowych kaplic itp? A dlaczego będziemy w końcu płacić na emeryturę Boniego? Może niech Boni spojrzy na świat szerzej i porówna Polskę z Niemcami, w których również istnieją górnicy, żołnierze i rolnicy, ale jakoś nikt nie mówi tam o przywilejach? A może warto byłoby zaoszczędzić na tych, którzy dostają setki tysięcy miesięcznie? To już nie są przywileje? Krus wypłacił zrewaloryzowane świadczenie rolnikom w 2011, Boni przeznaczył miliardy złotych na to? Najzwyklejszy oszust. Rewaloryzacja wyniosła 3,1%, ale o 3,1% roku została później wypłacona. Zamiast wypłacać ją 2 -5 każdego miesiąca, wypłacają ja 15 każdego miesiąca, co zmusiło rolniczych emerytów do życia od 10 do 12 dni powietrzem. Boni ma problemy z ekonomicznym myśleniem i wydaje mu się, że górnicy, żołnierze czy rolnicy na Zachodzie żyją z zasiłków.
Matrix001 / 84.10.38.* / 2011-04-13 08:27
Najlepiej zlikwidujmy wszystkie emerytury ,wtedy dziury w budżecie nie będzie i będziemy mogli spokojnie wszystkie pieniądze przekazywać do OFE. Ten artykuł przypomina żywcem sytuację z PRL-u, gdzie partia ciągle się skarżyła ,że państwo do wszystkiego musi dopłacać i wszystko było nierentowne. Taka paranoja jest wynikiem błędnego myślenia. Po prostu wszystkie emerytury pochodzą z budżetu państwa i tyle,jeżeli ze składek zgromadzonych w ZUS-ie nie starcza to jest oczywiste że trzeba dołożyć z innej podziałki budżetowej.
żołnierz zawodowy / 194.116.253.* / 2011-02-14 23:47
Chciałbym wyrazić swoje zbulwersowanie, takim przedstawieniem tematu dotyczącego systemu emerytalnego służb mundurowych. To jest skandal, w głowie mi się to nie mieści jak można opowiadać takie rzeczy. Temat ten został jednostronnie przedstawiony, nieobiektywnie. Uważam, że nie powinno to mieć miejsca.
Artykuł pełen jest sloganów, rzucanych haseł, niepopartych niczym co ma sens, jest to wprowadzanie w błąd obywatela, bez przedstawienia pełnego obrazu problemu.
Porównanie emerytur przeciętnego Polaka z ZUS w wysokości 1800 zł z emeryturą żołnierza (2700 zł) policjanta (2900 zł) górnika (3400 zł) i mówienie, że są one znacznie wyższe przy zestawianiu tego z wcześniejszą informacją o przejściu na emeryturę po 15 latach jest czystą manipulacja. Żołnierz po 15 latach nie ma takiej emerytury. To są wyliczenia maksymalnych emerytur jakie mogą mieć mundurowi mając pełną wysługę.
Nikt nie chce odchodzić po 15 latach, są to jednostkowe przypadki, zdecydowana większość służy znacznie dłużej. Czy ktoś wyobraża sobie 50 letniego Policjanta albo żołnierza.
Na tym polega płacenie podatków i państwo obywatelskie, tak właśnie obywatele składają się na budżet całego państwa.
Idąc tokiem myślenia autora można powiedzieć, że całe społeczeństwo składa się na służbę zdrowia (która też przecież doskonała nie jest), edukację, infrastrukturę drogową (chyba każdy wie jaki jest stan dróg). W takim razie nie składajmy się na nic, więcej zostanie w kieszeni każdego obywatela.
Proszę tylko o nie wypowiadanie się w stylu „byłem w wojsku z przymusu, poborowemu tylko dokuczają, cały dzień sprzątałem, X miesięcy wyjętych z życiorysu” gdyż zasadnicza służba wojskowa już na całe szczęście nie istnieje, wojsko jest zawodowe. Osobiście uważam, że ZSW była złym systemem, chociaż były też jej plusy (ale to temat rzeka na zupełnie inną dyskusję i nie na obecny temat). Uważam, że zdecydowana większość żołnierzy tak myśli.

Żołnierze, policjanci nie pracują. MY SŁUŻYMY NASZEMU PAŃSTWU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Służymy jej obywatelom.
Nie obowiązuje nas nawet kodeks pracy. Jako żołnierz jestem do dyspozycji mojego przełożonego 24/7. Jeżeli coś się dzieje (klęska żywiołowa itp.) to stawiam się w jednostce aby nieść pomoc innym.
Tak było w przypadku zawalenia się hali targowej w Katowicach, otrzymałem telefon od dowódcy kompanii i stawiłem się w pracy w ciągu 20 minut, podobnie jak inni żołnierze. Nie zastanawialiśmy się, nikt nie powiedział, że „jestem po pracy/po czasie służbowym/mam wolne/jestem z rodziną, jechaliśmy aby pomóc ludziom, którzy są w potrzebie, których spotkało życiowe nieszczęście. Na miejscu były setki policjantów, strażaków. Oni też się nie zastanawiali, wszyscy wiemy, że służymy społeczeństwu.

Przypadek policjanta Andrzeja Struja który poległ interweniując wobec chuliganów, którzy niszczyli tramwaj. Był na urlopie, ale dalej służył społeczeństwu. Czy któryś z Panów dziennikarzy serwisu money.pl zdobył by się na coś takiego.
Proszę sobie przeczytać:
http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/28415,1642622,0,1,zareagowal_jako_jedyny_zginal_od_ciosow_nozem,wiadomosc.html
http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/28415,1642511,0,1,zginal_po_sluzbie__bo_postawil_sie_chuliganom,wiadomosc.html
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/446590.html
Jak komuś coś ukradną, kogoś pobiją, to gdzie się idzie, gdzie się dzwoni – na Policję, o każdej porze dnia czy nocy można zadzwonić na Policje i uzyskać pomoc. Policjanci są w stałej gotowości dla społeczeństwa. Pokażcie mi firmę, do której mogę zadzwonić w środku nocy i uzyskać pomoc.
Policjanci każdego dnia i każdej nocy narażają życie i zdrowie dla obywateli.

Poza tym przypominają mi się przy tej okazji reportaże z misji, kiedy giną polscy żołnierze.
Zauważyłem, że jako dziennikarze lubujecie się w przekazywaniu takich informacji, macie przecież sensację, wzrasta Wam wtedy oglądalność.
Jestem ciekaw, czy potrafilibyście powiedzieć rodzinom żołnierzy, którzy polegli, którzy zostali ranni, którzy będą okaleczeni do końca życia, że nie zasługują na takie emerytury.
Jeżeli chodzi o górników, to proszę się przejechać do kopalni i popracować tam chociaż jeden dzień, w tych warunkach, w tym pyle, z tymi chorobami zawodowymi nabytymi w czasie pracy jako górnik. Przedstawcie może statystykę jak długo żyje górnik po przejściu na emeryturę w porównaniu do "zwykłego obywatela".
Uważam, że oszczędności należy szukać, ale nie w ten sposób, kosztem ludzi. Powinno się naprawiać chory system, prawo, te obszary państwa, które źle funkcjonują, są źle zarządzane, nieekonomicznie są wydawane nasze podatki.
Prosty przykład. Dlaczego jako żołnierz, któremu płaci przecież państwo, płacę podatki. Przecież to jest bezsensowny niepotrzebny przepływ pieniędzy. Nie chodzi mi o to abym nie płacił w ogóle podatków (bo to byłaby swego rodzaju podwyżka, kolejny jak to nazywają przywilej). Chodzi o to, aby dostawać tylko to co „na rękę”, bez generowania sztucznego przepływ
atoss / 178.181.75.* / 2011-04-19 07:05
uprzywilejowane nieroby skoro tak ciężko pracujecie zmiencie zatrudnienie.Proponuję jeszcze jeden przywilej dla was;darmowe prezerwatywy abyście nie płodzili następnych matołów roszczeniowych
sewerer / 80.48.115.* / 2011-04-20 09:43
W wojsku nie ma izb adwokackich ni lekarskich. Chcesz być "uprzywilejowany"? Wstąp do wojska, wyślij tam swego syna, wyślij go pod ziemię, lub niech pracuje na roli. Będzie miał przywileje i będzie doskonale żył. Wojsko czeka! Śmiało! Boni podjudza takich jak ty, bo to odwraca uwagę od wysokich i rewaloryzowanych jak pensje emerytur sędziów i prokuratorów, bo wtenczas nie widać, jakie emerytury bierze kler i to również z resortów, które on wymienia. Taki Głódź po 13 latach (nie należy się żadna emerytura w wojsku) dostaje około 8 tys. złotych. Tego Boni nie widzi. Zapomina, że do emerytur takich ludzi jak on, również państwo dopłaca. Zapomina o kominach płacowych z budżetu państwa, które nie mają żadnych ograniczeń. Nie widzi, że w Skandynawii nie ma problemu z finansami państwa, ale tam nie ma podatku PIT podobnego do naszego. Nikt nie zakłada,że on będzie liniowy. Po prostu niech się Boni na starość zacznie uczyć ekonomii, a nie farmazony bredzi. Nie chce płacić wojsku? Nie ma problemu! Trzeba je rozwiązać. Nie potrzebujemy węgla? Zwolnić górników, kopalnie zamknąć, lub zasypać piachem przywożonym z Czech, jak to już miało miejsce. Może tak Boni sobie policzy ile do rolnika we Francji dopłaca państwo i porówna to z polskimi wydatkami? A czy Boni odpowiedział sobie na pytanie, dlaczego to w Niemczech ceny towarów są jak w Polsce, a płace 4 x większe? Powiem Boniemu: bo tam maja zatrudnionych prawdziwych ekonomistów, a nie Bonich. Mam gdzieś ten polski system ekonomiczny, który opiera się na szczuciu Boniego, by zatuszować przekręty ekonomiczne na gigantyczną skalę. Pracuje w Niemczech i z pewnością mój syn nie będzie beneficjentem takich intratnych zawodów, obłożonych przywilejami, jak żołnierz zawodowy, górnik czy rolnik. Boni głupem jest czy głupa rżnie?
nie lubię kombinatorów / 83.30.237.* / 2011-03-25 20:31
Weż sie nie tłumacz tylko pracuj jak inni do emerytury.
Edmund Stary / 178.159.199.* / 2011-01-28 15:27
Co to za władza ,która skłóca warstwy społeczne na siebie, wcześniej knocą ustawy , dają przywileje a potem chcą odbierać. Drugie co to za władza, która nie szanuje ludzi starych, poniewiera ich w kolejkach do lekarzy, poniewiera ich uświadamiając im że są pasożytami w tym państwie przez nich źle się ludziom żyje, rośnie deficyt . Pokazują że mundurowi mają przywileje a nic nie mówią o przywilejach n.p. sędziów, prokuratorów i td. Mam dość tego kraju nie chcę emerytury odesłać mnie do gazu do Oświęcimia rzygacz się chce a o wojnie którą Polska prowadzi tego to się nie mówi
precz z komuną / 83.30.237.* / 2011-03-25 20:41
Tobie żle na przywilejach a co ma powiedzieć osoba bez przywilejów. A zachęcanie wszystkich do pójścia do policji albo kopalni jest bez sensu bo w każdym kraju muszą być i budowlańcy ,mechanicy sportowcy,dziennikarze itp.i wszyscy oni służą innym swoją ciezką pracą a nie mają pokomunistycznych przywilejów.
sewerer / 80.48.115.* / 2011-04-20 10:02
A co to są pokomunistyczne przywileje? A kto je ma? Czy ty wiesz, że emerytury wojskowe w stosunku do obecnych spadły przez 10 lat o ponad 30%? Czy wiesz, że żołnierz pracujący na wojskowej emeryturze podlega normalnej rewaloryzacji, która po 10 latach zżera mu ją o 30%? Czy wiesz, że pracujący cywil na emeryturze, podnosi ja sobie co trzy miesiące, a żołnierz nie jeśli ma jej 75% ? Czy wiesz, że żołnierz nie może mieć większej emerytury, niż to 75%, bo paca w cywilu mu jej nie zwiększa. Może sobie wybrać albo wojskową, albo cywilną, a bywa tak, że i jedna i druga nie pozwala przeżyć. A czy ty wiesz, że do tamtego roku w cywilu, przede wszystkim na znaczących stanowiskach (np. dyrektorka biblioteki) do dzisiaj brała pensję (3600 złotych), a od jutra i pensję, i emeryturę? Wiesz co to znaczy wziąć 1500 złotych emerytury po 15 latach służby, zacząć życie od nowa i po następnych 15 latach mieć jej połowę? Powiem ci coś; gdyby wojsko, milicja, górnictwo czy rolnictwo było takim interesem, to z pewnością twój syn miałby problemy z dostaniem się na studia w takich kierunkach. Jakoś dziwne, że to prawo, medycyna, architektura jest oblegana, natomiast te "uprzywilejowane" zawody - nie. Widocznie ludzie nie chcą mieć uprzywilejowanych zawodów, a wolą być ciężko i za marne grosze pracującymi dom końca swych dni lekarzami, prawnikami, architektami, politykami, samorządowcami itp. Boni w łatwy sposób wam wodę z mózgu robi!
kacper krk / 194.139.171.* / 2011-05-06 13:52
Ale głupoty. Jak się idzie do wojska i dostajesz 2200 na rekę jako szeregowiec, nie musisz mieć szkoły wyższej aby zarabiać w okolicach 3-4 tys. Kapral zawodowy zarabia koło 3300 plus dodatki oczywiście. Mundurówka, żarcie w koszarach, nie żadko mieszkanie, dach nad głową, rozłonke to ile ci wydatków dochodzi, w cywilu zarobisz na 2000 i odejmij mieszkanie , opłaty i żarcie to zostanie ci ile 800 zł? A niestety ida na studia żeby zarabiać, bo bez studiów ciężko zarobić ponad 2500. I co za robota w wojsku, takie zycie jak sportowaca. nie nazekajcie juz. Każdy ma plusy i minusy, ale jak ktoś niezna tematu nie powiniens ię wypowiadać. A wojskowi czy policjanci dorabiaja wszędzie gdzie isę da, i nikt im tego nie zabiera. Dorobić moga ile chcą, i tak są zatrudniani na najniższą jak 90 % polaków a reszta pod stołem. Kiedys do wojska i policji szły matoły bez szkoły, teraz już ludzie po szkołach ale i tak po studiach jest stanowczo za mało.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy