Forum Polityka, aktualnościPolityka

Ubecka manipulacja w tygodniku "Wprost"

Ubecka manipulacja w tygodniku "Wprost"

Money.pl / 2006-08-17 12:28
Komentarze do wiadomości: Ubecka manipulacja w tygodniku "Wprost" .
Wyświetlaj:
pchelek / 195.187.99.* / 2006-08-21 12:10
i takie niegodziwe i plugawe artykuly co jakis czas wypuszcza - po prostu co poniektorzy zeszmacili sie do dna
tatko / 2006-08-17 21:56 / Tysiącznik na forum
Jak nie zawiniła PO, to pewnie to ubecka manipulacja. Proste, jak świński ogon...
Andre7 / 2006-08-17 12:47 / Tysiącznik na forum
Ważne że był zamieszany, o porządnych ludziach przecież nie piszą w gazetach ..
tatko / 2006-08-21 12:22 / Tysiącznik na forum
Jak się nie mylę, to UB -eków nie ma już ponad 30 lat!!! Skąd więc wzięli się we "Wprost"? Ale numer!
saul / 2006-08-17 12:28 / portfel / Pan Owca
"Jest to pewna linia ubecka - jeżeli się kompromituje w Polsce Guentera Grassa, to są jakieś kanały, żeby skompromitować czołowego polskiego intelektualistę, Zbigniewa Herberta" - Pani Katarzyna całą noc myślała i prosze, jaki majstersztyk wymyśliła? A tak na poważnie, nie zagłębiając się w szczegóły (których i tak zapewne ciągle nie znamy) nikt nie jest całkowicie biały ni czarny, i Zbychu też raczej święty nie był (choć wczoraj bodaj w radiowej Trójce z czyiś ust padło takie stwierdzenie - coś w rodzaju: Herbert był świętym wśród poetów - mniej więcej, bo dokładnie nie pamiętam).
maa / 2006-08-17 13:49 / Tysiącznik na forum
"Zbychu" - "saul", nie spoufalasz się aby?

Irytujują mine młode d..ki, które z wyższością oceniają pokolenia żyjące zanim się oni się urodzili.
Kiedyś za nieobecność (przypadkową, choć formalnie nieusprawiedliwioną) na pochodzie 1-majowym mozna było wylecieć z liceum. Niby nic takiego, prawda? Ja jednak osobiście tak nie sądzę...

Jeszcze jedno - z SB, jeśli się coś znaczyło, nie można było nie mieć kontaktu. Jeśli ktoś go nie miał, to pewnie uznano go za niewarte zachodu zero społeczne.
A jeśli ktoś miał jakikolwiek kontakt z SB, to teraz potomkowie SB-ków i wnukowie wiejskich parobków sądzą go na forach internetowych i w różnych Wprostach.

Więc
saul / 2006-08-21 12:03 / portfel / Pan Owca
Nie spoufalam się to była swojego rodzaju ironia, przepraszam jeśli uraziła ona Pani uczucia religijne. ""saul", nie spoufalasz się aby?" - maa nie spoufala sie Pani aby? Proszę per Pan.
"Irytujują mine młode d..ki, które z wyższością oceniają pokolenia żyjące zanim się oni
się urodzili" - w przeciwieństwie do Pani (
"d...ki") nikogo nie oceniałem, sugeruję przeczytać moją wypowiedź raz jeszcze a nie reagować alergicznie. A dogmatyzm mi nie odpowiada, wolę fakty, wszystkich w tej sprawie zapewne nie znamy bo i fachowcy nie są zgodni, jest ona bez wątpienia bardzo skomplikowana, w swjej wypowiedzi nie oceniałem a jedynie odrzuciłem czcze uwielbienie do ikony na zasadzie "dlaczego kochamy XXX? Bo wspaniałym poetą był".
"Jeszcze jedno - z SB, jeśli się coś znaczyło, nie można było nie mieć kontaktu. Jeśli
ktoś go nie miał, to pewnie uznano go za niewarte zachodu zero społeczne" - na szczęście dla mnie nie żyję w tamtych czasach i staram się na tyle na ile to możliwe korzystać z zalet demokracji, min. z wolności słowa, jeśli ma Pani urazy wyniesione z tamtego okresu to bardzo współczuję, niemniej proszę wynić twórców i zwolenników tamtego systemu jako, że ja nie mam z tym nic wspólnego.
"teraz potomkowie SB-ków i wnukowie
wiejskich parobków sądzą go na forach internetowych i w różnych Wprostach" -jestem przynajmniej w dobrym towarzystwie (Wprost).
wspak / 81.168.253.* / 2006-08-17 14:43
maa - jak sama nazwa wsakuje ma rację. Dodam do tego, że w tamtych czasach na lewe podania otrzymywało się materiały budowlane, na lewe nadgodziny premie, były też lewe talony żywnościowe i kupa innej lewizny. A teraz nam mąrale tłumaczą, że papiery SB to czysta, żywa i święta prawda. Tam nikt niczego nie fałszował i nie manipulował!! Trzeba by naprawdę kretynem, świnią lub wiejskim parobkiem, żeby takie bzdury głosić.
zx / 83.16.202.* / 2006-08-17 14:39
Pewnie to i racja co Pan pisze ale jak tu się oprzeć pokusie wytarzania w gównie i pierzu kogoś, kto ma większe od nas osiągnięcia ? Nie ma chyba lepszego sposobu poprawy własnego samopoczucia. Czyż nie tacy właśnie jesteśmy ?
tatko / 2006-08-21 12:25 / Tysiącznik na forum
Taka jest Polaków natura...No, może nie wszystkich.

Najnowsze wpisy