Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ubezpieczenia rolników w połowie ma pokryć budżet

Ubezpieczenia rolników w połowie ma pokryć budżet

Wyświetlaj:
rembert2 / 2012-08-22 12:06 / Tysiącznik na forum
A moze do ubezpieczenia mojej firmy tez by doplacal budzet,dlaczego tylko chlopom?
mrl / 178.43.158.* / 2012-08-21 22:45
min. rolnictwa coś uważa... ja też.
Że chłop mi na karku siedzi i głupa tnie
103 / 178.180.10.* / 2012-08-21 22:31
Czy ta banda darmozjadów zapitych będzie żyła z między innymi moich podatków? 5 ha czy 10 to jest gospodarstwo? To jest PATOLOGIA. A na więcej tych debili nie stać. Alle jaja.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-08-21 18:49
Najbardziej szkodliwą partią w Sejmie jest PSL, które dla zachowania korzyści z zajmowanych przez swoich działaczy stanowisk państwowych nie tylko w sejmie ale np. w przedsiębiorstwach z udziałem własnościowym skarbu państwa oraz w rozmaitych agencjach rolnych dla obrony przywilejów swojego elektoratu, popiera każdą wygraną partię tworząca Rząd z udziałem PSL, byle tylko nikt nie ruszał KRUS i innych przywilejów oddziedziczonych po PRL i rozwiniętych przez Unię Europejska dla posiadaczy kilkuset hektarów ziemi zasłaniających swoje korzyści rzekomą biedą mniejszych rolników.
Wszak jeżeli dotacje są wypłacane kwotowo do 1 hektara to kto ma więcej hektarów, ten otrzymuje więcej dotacji. A posłowie PSL to wielcy rolnicy. Państwo opodatkowuje więc kioskarza i szewca aby rzekomo małorolny chłop z głodu nie umarł a potem po cichu wypłaca najwięcej dotacji obszarnikowi który mając 500ha z przeciętnym dochodem rocznym z jednego ha wynoszącym 2000zł ma milion dochodu rocznego czyli około 85 000zł miesięcznie a dostaje największe dopłaty. Zaś temu który ma 5 ha czyli 10000zł rocznego dochodu wypłaca 100 razy mniej dopłat i dotacji. Ale podatnikom wmawia się, że dlatego muszą płacić wysokie podatki na dotacje dla rolników aby Ci z swoimi rodzinami nie umarli z głodu. A kto ma większe przedsiębiorstwo rolnik na 100 ha czy właściciel kiosku z gazetami i papierosami? Skoro kioskarz musi płacić 870zł miesięcznie obowiązkowych składek ZUS to dlaczego właściciel 50 ha mający 100 000tys. złotych rocznego dochodu płaci tylko 180zł miesięcznie i w ogóle nie płaci ubezpieczenia zdrowotnego które kioskarzowi zabiera 243zł miesięcznie. Teraz jeszcze PSL chce zafundować rolnikom ubezpieczenie upraw i zwierząt hodowlanych na koszt podatników nie posiadających ziemi i zmuszonych własną pracą zarabiać na życie swoje i całej armii utrzymanków politycznych!
smerf99 / 83.27.96.* / 2012-08-21 19:36
widać że z rolnictwem nie masz nic wspólnego bo z 5 ha nie przeżył byś 1 miesiąca a dopiero rok baranie skąd ty wziołeś te liczby chyba od pluska bo ja mam 20 i przy jego rządach ledwo wiąże koniec z końcem tłuku . A ubespieczenia są dla firm ubespieczeniowych a nie dla rolników tak jak i dopłaty są dla mieszczuchów miasta bo gdyby nie one to już dawno polski rolnik by nic nie kupił nawet nawozów ciekawe gdzie wtedy byś pracował młotku. Ja nie chce dopłat a ni nic innego tylko uczciwą cenę za moje towary
mrl / 178.43.158.* / 2012-08-21 22:48
jak woadomo - kto z kim przestaje, takim się staje.
Chłopy mają to na codzień z gnojem i z bydłem.
Dlatego w odpowiedziach najpierw zaczynają od wyzwisk.
słomka w moim oku / 91.102.104.* / 2012-08-22 06:42
A Ty, Szanowny mrl ,
to zapewne jadasz tylko owoce morza z egzotycznych , czystych mórz,

a schabowy ze świnki z brudnymi raciczkami nie wchodzi w grę ,

ani frytki z ziemniaczków, co najsmaczniejsze i najzdrowsze wyrastają na polu użyźnionym śmierdzącym gnojem ,... , itp, itd.

Słowa "baran" i "młotek", to w tym kontekście raczej stanowią konstrukcję semantyczną a nie wyzwisko.

Pozdrawiam.
zostań rolnikiem / 79.185.187.* / 2012-08-21 19:36
Idź do krów wywozić gnój. To będzie twój przywilej jako rolnika. Będziesz to robił codziennie w niedziele i święta. A o urlopie to możesz zapomnieć obszarniku. Na odchodne dostaniesz 800 zł emerytury.

Najnowsze wpisy