Forum Forum ubezpieczeńInne

ubezpieczenie lokalu użytkowego przez osobę fizyczną

ubezpieczenie lokalu użytkowego przez osobę fizyczną

trelemorele / 83.242.66.* / 2011-04-19 18:25
czy któryś ubezpieczyciel prowadzi tego typu ubezpieczenia? bo na razie to albo mogę ubezpieczyć lokal mieszkalny jako osoba fizyczna albo lokal użytkowy jako przedsiębiorstwa. Czy nikt z ubezpieczycieli nie wpadł na to że jest trochę osób nieprowadzących działalności gospodarczej które posiadają majątek w postaci lokali użytkowych?
Wyświetlaj:
R.R / 78.8.116.* / 2014-04-04 14:47
a właśnie proszę zrobić bazar.
bo na priv to wszyscy chcą, a publicznie się dowiedzieć to nie można.
Dla potomnych by ślad został na forum i więcej ludzi się dowie o ofercie.
Ja też mam lokal wart powiedzmy 150k i jestem os fizyczną a wynajmuję lokal użytkowy.
Napiszcie co jest potrzebne podczas likwidacji szkody, jakich zaświadczeń i papierów wymagacie.
Lech3 / 2011-04-20 12:26 / Bywalec forum
Żaden problem :) . Rozumiem , że jesteś właścicielem lokalu w którym jest prowadzona działalność gospodarcza , a Ty nie prowadzisz żadnej działalności , tak ?
Potrzebny jest mi wobec tego regon firmy , która działa w tym lokalu o raz Twoje dane jako osoby fizycznej .
I załatwiamy sprawę on-line :)
trelemorele / 83.242.66.* / 2011-04-20 12:51
ubezpieczając majątek wart 600k muszę wiedzieć więcej żeby zrobić to on-line ;)
bo składkę to ubezpieczyciele biorą "lekką" ręką ale jak dojedzie do nieszczęścia to się okaże że polisa niezgodna z owu więc:
1. wskaz proszę linka do OWU które definiuje przedstawioną sytuację
2. co ma regon firmy która działa w lokalu? najemca może się zmienić w czasie, może być też sytuacja że lokal będzie stał "pusty" przez jakiś czas i co wtedy?
3. Mnie chodzi o ubezpieczenie tzw "murów" lokalu użytkowego (a właściwie nieruchomości lokalowej - w rozumieniu ustawy o własności lokali) przed zdarzeniami losowymi: pożar, zalania itp.
pozdrawiam

Najnowsze wpisy