Forum Forum ubezpieczeńInne

Ubezpieczenie mieszkania jako zabezpieczenie kredytu w banku.

Ubezpieczenie mieszkania jako zabezpieczenie kredytu w banku.

berek / 2009-07-01 20:15
Witam,
Mam kredyt mieszkaniowy w PKO BP, w umowie kredytowej mam zapis że kredytobiorca zobowiązuje się do: "ubezpieczenia nieruchomości stanowiącej zabezpeczenie kredytu wraz z przelewem wierzytelności pieniężnej z umowy ubezpieczenia na rzecz PKO oraz odnawianie tego ubezpieczenia wraz przelewem wirzytelności + przekładania nowej polisy" . Dotychczas ubezpieczałem mieszkanie (na rzecz banku) w towarzystwie poleconym przez placówkę PKO. Od niecałego roku ubezpieczyłem dodatkowo "dla siebie" nieruchomość w innym towarzystwie na wyższą kwotę ubezpieczenia + OC,. Ponieważ kończy sie roczny okres ubezpieczenia na rzecz banku, towarzystwo "zaprzyjaźnione' z bankiem przysłało swoją ofertę. Poinformowano mnie w placówce że mogę również podpisać z bankiem "umowę o przelew wierzytelności pieniężnej z umowy ubezpieczenia które mam "na siebie" na rzecz PKO
Powstaje pytanie: 1) Czy warto to zrobić - jakie to będzie niosło konsekwencje (mam szerszy zakres ubezpieczenia za większą kwotę, suma ubezpieczenia 100% wartości nieruchomości), lub ubezpieczyć mieszkanie w towarzystwie poleconym przez bank (na rzecz banku) z mniejszą składką. 2) Czy mogę ubezpieczyć mieszkanie na rzecz banku na sumę ubezpieczenia w kwocie 95% wartości kredytu-do-spłaty, stanowi to w moim przypadku 40 % wartości nieruchomości (w myśl :"niska składka a ubezpieczenie na rzecz banku jest "? Dziękuję.
Lech3 / 2009-07-02 08:32 / Bywalec forum
Zapytaj o to swojego agenta , zamiast rozpisywać się na forum :)

Najnowsze wpisy