Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Uchodźcy w Europie. Ich integracja to inwestycja, która przyniesie nam korzyści ekonomiczne

Uchodźcy w Europie. Ich integracja to inwestycja, która przyniesie nam korzyści ekonomiczne

Wyświetlaj:
Antyciapak / 109.243.202.* / 2015-09-23 20:35
Yebana niemiecka propaganda. PZPRowska propaganda przy tym to nic.
M452 / 83.29.28.* / 2015-09-23 20:34
Jest jeden warunek - imigranci MUSZĄ przyjąć zwyczaje kraju w którym się osiedlają, a nie próbować szantażować i go .. kolonizować (?)
To powinna być pierwsza i niepodważalna zasada dla zgody na przyjęcie uchodźcy: zgadza się na integrację i dostosowanie do zwyczajów panujących w kraju w którym się osiedla, podejmuje pracę. Nie na odwrót: przyjeżdża i zaczyna żądać by się dostosować do zwyczajów które zna i do których przywykł. I oczekuje utrzymania, socjalu.. za nic. Poprawność polityczna powinna się ograniczyć do dania kredytu zaufania, tolerancji. A nie do ustępowania i rezygnowania z własnych zwyczajów, kultury. Jakoś tak zwykle było - jak mi się nie podoba u kogoś to ... mogę tam nie chodzić. Jak nie odpowiada mi atmosfera miasta - to doń nie jeżdżę. A nie wymagam by coś się dla mnie zmieniło. Proste?
Gdy byłam w Szwecji mimo wszystko nie pasowały mi na uczelni ubrane w chusty muzułmanki. Uczelnia to miejsce świeckie. To nie miejsce na manifestowanie swojej odrębności. Kultywowanie tradycji - owszem, ale w domu i "po godzinach", nie w miejscach publicznych. Jeśli przyjeżdżam do jakiegoś karju - dostosowuję się do obyczajów.
Przyjezdni wymagają praw dla siebie, w miejscu gdzie ich przyjęto jako gości.
Czy to oznacza że mogę pojechać za granicę i np wejść do świątyni w butach? Bo przecież jestem gościem i nie ma u nas zwyczaju zdejmowania obuwia w kościołach...
Wychodzi tu mentalność Kalego ;)

Coś za coś.
jana753 / 178.12.152.* / 2015-09-23 20:43
nie w przypadku wygłodniałej szarańczy kipiącej z nienawiści..toż to dzicz!!!
edi657 / 46.151.16.* / 2015-09-23 20:27
a młodzi polacy bez dzieci i przyszłości co robi z tym nasz kraj i wielka UNIA mam już dość tego tworu robiącego z nas niewolników na rzecz Niemiec
Andrzej313 / 94.254.193.* / 2015-09-23 20:24
bezczelne, ohydne kłamstwa w tym artykule. nawet tego czytać się nie da. Autorze- zmień robotę bo sie nie nadajesz! Komu kiedykolwiek pomógł najazd agresywnej roszczeniowej armii pasożytów!
Chlopaq / 193.238.180.* / 2015-09-23 20:51
Serio?? Która nacja była w Ameryce roszczeniowa? Chińczycy czy Irlandczycy? Nawet Włosi sobie radzili bez pomocy państwa, czy legalnie to juz inna sprawa. A my tu mówimy o najeździe gości którzy mentanie nie są przystosowani do wykonywania pracy ale za to chętnie będa sobie bzykac jakiegos małego chłopca bo to w ich kulturze norma. Powodzenia kolego
JAKOTAKO / 80.213.251.* / 2015-09-23 20:23
Nie wiem co pali tworca tego artykulu ale NIE chce tego samego. Niezle bzdory powypisywal
Dan Green / 176.111.120.* / 2015-09-23 20:22
A czy nie lepiej jest ułożyć lepszą politykę prorodzinną, abyśmy mogli rozwijać swoje rodziny i w efekcie mieć swoich pracowników?
ixi260 / 178.12.152.* / 2015-09-23 20:20
dlaczego ciągle wpieprza się Lexus ze swoją reklamą i tak go nie kupię właśnie dlatego!!!
jana483 / 178.12.152.* / 2015-09-23 20:09
jakie korzyści ? nadciąga szarańcza dziedzicznie obciążona lenistwem, fanatyzmem i nienawiścią do innowierców co oni mogą zbudować jak na razie to tylko wszystko niszczą, a po sobie zostawiają sterty śmieci i syf dokoła mogą nam tylko zafundować epidemię i śmierć nic k...a więcej
tasiorhas / 92.22.15.* / 2015-09-23 19:59
tak a przed chwilą czytałem jak w jednym miasteczku zakazali święta bożego narodzenia bo w radzie zasiadają w większości muzułmanie. za to wprowadzili swoje święto. a w UK zakazali w styczniu tego roku sprzedaży alkoholu. tak się oni potrafią zintegrowac
muhamat / 195.242.68.* / 2015-09-23 19:55
będzie tak w Niemczech jak w tym dowcipie jak niemiecka drogówka zatrzymuje pojazd do kontroli-"Patrz Abdul mówi jeden z nich jakie kierowca ma dziwne nazwisko Miller"
muhamat / 195.242.68.* / 2015-09-23 20:53
integracja z Cyganami sie nie udała, nie uda się też z Muzułmanami...
alma / 77.253.200.* / 2015-09-23 19:46
znalazlam ciekawe artykuly co nas czeka;;;Plan Coudenhove Kalergi -ludobojstwo narodow Europy ,nagrode juz dostala Merkel i Rumphy ,a po tym artykule jest jeszcze wazniejszy Georga Soros-ma fundacje sponsorowana przez zydowskich bankierow.Finansuje lewicowe ugrupowania na calym swiecie,i walcza z patriotyzmem,wolnoscia slowa ,niszcza suwerennosc narodow,spotkania z feministkami zeby zabijac jak najwiecej poczetych dzieci.Chce stworzyc jedna rase wymieszana nad ktora bedzie latwiej panowac i to on dal emigrantom mape z krajami i jego celem jest stworzyc tzw.NOWY PORZADEK SWIATA ,a w nim ludzi potulnych ,poddanych i bez zadnych praw i ubogich,ktory wlasnie sie zaczyna,tylko czy wszystkim rzadzacym sie to podoba cz o tym nie wiedza
Patrycja 2015 / 81.102.223.* / 2015-09-23 19:36
Polacy wyjechali z Polski bo nie było pracy i warunków o oni chcą przyjmować uchodźców. Może lepiej było by jakby Polacy wrócili z zagranicy. Wszyscy mówią że potrzebujemy imigrantów bo masze społeczeństwo się starzeje i nie będzie miał kto pracować, że w Polsce mało dzieci się rodzi. Może trzeba by pomóc młodym ludziom w zakładaniu rodzin. Niech ktoś sprawdzi ile polskich dzieci się rodzi się na obczyźnie, jakby Polacy wróciliby do Polski z tymi dziećmi to problemu byśmy nie mieli. nie ale po co lepiej pomagać innym niż swoim obywatelom.
jana753 / 178.12.152.* / 2015-09-23 20:39
na to moja droga jest już za póżno, zdajesz sobie sprawę z tego co musiałoby się wydarzyć, żeby wszystko mogło wrócić do normy? To już niestety tylko kwestia marzeń...pozamiatane i tylko żal ściska d,,ę
Jack239 / 87.207.146.* / 2015-09-23 19:35
Niemcy popełniają samobójstwo. I nam każą zrobić to samo. Uchodźcy się integrują. Muzułmańscy uchodźcy nigdy się nie integrują. W żadnym z krajów z Europy gdzie są nie zintegrowali się. 85% jest - po pięciu latach - nadal na zasiłkach - większość nigdy nie szukała pracy - bo i po co? W Niemczech niegdyś byli Niemcy - ludzie i reszta - podludzie. Dzięki Merkel za 15 lat w Niemczech będą Muzułmanie - ludzie i Niemcy - niewierni, a więc podludzie. Zemsta losu czy głupota Merkel? Jeśli Królowa Merkel chce islamu w Niemczech to jej sprawa, a my nie dajmy się bajerować podnóżkom Merkel, którzy za obietnice ciepłych posadek w Brukseli zdradzają i sprzedają Polski naród - no cóż, Kukliński jest ich wzorem i bohaterem.
fgnd / 194.25.30.* / 2015-09-23 19:32
Pitotenie i tyle...
Jezeli sa tacy madrzy i tak dobrze licza i tak strasznie im sie oplaca, to czemu naciskaja ustalenie kwot dla poszczegolnych krajow? Ja tez jestem madry i umiem liczyc i wiem co mi sie oplaca. Jak ktos mi daje 100 PLN to nie szukam 20 chetnych do podzialu tylko zgarniam do kieszeni...
Pol zycia spedzilem w Niemczech i wiem jak strasznie przecietny Niemiec jest zadowolony z obecnosci bezowych... Mam kumpla niemca w Berlinie. Wyniosl sie na przedmiescia jak jego syn poszedl do szkoly.
Okazalo je ze w klasie syna wiecej bylo Hasanow i Mehmetow niz Hansow i Martinow. Po kilku miesiacach okazalo sie tez, ze syn nie umie nadal pisac po niemiecku, ale zaczyna w domu wstawiac tureckie slowa do swoich wypowiedzi... Nauczycielka nie mogla realizwac programu, bo wiekszosc klasy nie mowila po niemiecku i trzeba bylo nadrobic te zapoznienia. Nadrabianie odbylo sie bez syna mojego znajomego, ktory po prostu kupil domek na wsi i wyslal dziecko do normalnej szkoly z normalnymi dzieciakami...
Na bezowych trudno zarobic. Ich kobiety generalnie nie pracuja. A dzieciaki rodza tuzinami. W efekcie wiekszosc tamtejszych rodzin funkcjonuje tak, ze tata przynosi np 2000€ z pracy, a na dzieciaki dostaje drugie 2000€ + na niepracujaca zone z 7000€ rocznie. W ostatecznym rozrachunku wiecej kasy doi z panstwa niz placi podatkow, a korzysta z calej infrastruktur jak bezplatne autostrady, szkoly, plicja...
Turcy byli ok, jak ich Niemcy sciagali w latach 60 ze wschodniej Anatoli do pracy w fabrykach i na budowach. Nie mieli prawa sciagania rodzin i byli zagrozeni wydaleniem w razie klopotow. Wiec pracowali od switu do nocy, byli grzeczni, zyli skoszarowani w swoich gettach gniezdzac sie po 3 w jednym pokoju wiec nie zajmowali duzo miejsca. Probowali odlozyc ile sie da i otworzyc bude z kebabem w tej swojej turcji. Nastepne pokolenia po przyznaniu im stalego pobytu i obywatelstwa zdziadzialy.
Nie mowia dobrze ani po Turecku ani po niemiecku, ucza sie slabo. pracuja niechetznie...
Sa wyjatki ale ogfolny obraz ne jest wcale taki pozytywny...
gosc1234 / 146.200.238.* / 2015-09-23 19:10
Ich integracja to inwestycja, która przyniesie nam korzyści ekonomiczne................. JAKIE ? na pewno zwiększy sie bezrobocie i kradzieże .

Najnowsze wpisy