Forum Forum podatkowePIT

Ulga prorodzinna, a student pracujący

Ulga prorodzinna, a student pracujący

ps1992 / 2015-02-10 18:52
Cześć,
Przeszukałem "najczęściej zadawane pytania" i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój dylemat.

Mam pytanie, mam 23 lata, uczę się dziennie + dorabiam na umowę zlecenie. Mój dochód brutto nie przekroczył magicznej linii 3091zł, co pozwala rodzicowi na wzięcie na mnie ULGI prorodzinnej.
Teraz pytanie. Jak rodzic odliczy ulgę prorodzinną, to czy ja mogę złożyć osobny pit, z którego dostanę także zwrot ? :)

Pozdrawiam!

PS. Jak zły dział, czy cokolwiek to proszę o odpowiedź i usunięcie tego postu. ;)
Wyświetlaj:
taxman / 77.255.68.* / 2015-02-11 21:55
Jeśli zarobiłeś na umowę-zlecenie nie więcej niż 3089 zł netto (po odliczeniu kosztów uzyskania)to otrzymasz zwrot z US ok. 556 zł. A rodzice rzeczywiście mogą odliczyć sobie ulgę, oczywiście po spełnieniu progów dochodowych uprawniających do ulgi prorodzinnej(szczegóły w updof).
wiwan / 2015-02-11 20:00
Magiczna maksymalna kwota dochodu dziecka uprawniająca rodzica do ulgi to 3089, a nie 3091 zł.
Ulga dla rodzica jest jego ulgą, i nie wpływa na Twój obowiązek rozliczenia się z US. A wiec nie tyle możesz, co musisz. Jesteście osobnymi podatnikami PIT.

Najnowsze wpisy