Forum Forum podatkoweOdliczenia

ulga rehabilitacyjna

ulga rehabilitacyjna

aga6754 / 91.94.137.* / 2009-02-06 14:26
witam , mam pytanie dotyczące ulgi rehabilitacyjnej, wiem że odlicza się ją od dochodu, a więc ,czy jesli bym chciała odliczyc ta ulge w calośći 2280 to muszę miec również tyle zapłaconego podatku , czy odlicza sie tą kwote po prostu od dochodu????? pytam się bo osoba która miala mnie rozliczyc mówi że mam za mało zapłaconego podatku bym mogła ztej ulgi skorzystac w całosc, bo podatku mam zapłaconego tylko na 50% tej kwoty.
Wyświetlaj:
Leh / 2009-02-07 23:46 / Bywalec forum
Jeżeli odliczyć ulgę rehabilitacyjną w wysokości 2280 zł to daje to do zwrotu kwotę 433,20 zł. Ale aby urząd skarbowy zwrócił tę kwotę to musi mieć Pani wpłaconych zaliczek na podatek 433,20 zł lub więcej. Oczywiście to wszystko wychodzi przy wypełnianiu PITa.
belladonna / 2009-02-07 10:09 / Tysiącznik profesjonalny
Zacznijmy od tego, że 2280, to limit, a odliczyć się powinno rzeczywiste wydatki.
Ulgę rehabilitacyjną odlicza się od dochodu i jeśli ktoś taki dochód ma, to odlicza. Przy darowiznach nie więcej jak 6% dochodu, ale nie przy ulgach rehabilitacyjnych. Skoro się pomniejsza dochód to nie widzę tutaj związku z podatkiem.
Jeśli po odliczeniu ulg dochodowych wyliczony podatek jest mniejszy niż składki na ubezpieczenie zdrowotne do odliczenia, to się wpisuje taką samą kwotę w miejscu składek i tyle. A tym sposobem wszystkie zaliczki na podatek są do zwrotu.

Najnowsze wpisy