Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Umowa z biurem nieruchomości (etap ogladania)

Umowa z biurem nieruchomości (etap ogladania)

skomentuj
Tomek_P / 2012-01-16 23:24
Chcę kupić mieszkanie i zastanawiam się jak to działa, jak się idzie oglądać mieszkanie przez biuro nieruchomości to czy przy pierwszym oglądaniu już trzeba podpisać jakąś umowę? Czy to w jakiś sposób wiąże?
Proszę o podpowiedź
Wyświetlaj:
Kacwski / 89.68.151.* / 2012-01-20 23:01
Standardową procedurą w takiej sytuacji jest podpisanie umowy z pośrednikiem już podczas pierwszego spotkania ( umówionej prezentacji ),
W moim przypadku ( jako właściciel małej agencji), nie naciskam szczególnie na podpisanie umowy, która z drugiej strony jest zabezpieczaniem dla firmy, jeśli, ujmując to kolokwialnie ( przepraszam w tym przypadku za wyrażenie ), będzie próbował Pan ją "oszukać - obejść". W Pana przypadku, jeśli zdecydował się Pan na oglądanie mieszkania znajdującego się w ofercie danej firmy, dobrym rozwiązaniem byłoby, poproszenie, aby najpierw firma przesłała do Pana wzór umowy. Będzie miał Pan czas na przeczytanie całego dokumentu na spokojnie i zapoznanie się z nim oraz rozwiązanie spornych kwestii. Proszę mi wierzyć, że ludzie nie czytają tego co podpisują, mimo iż, są to nie małe kwoty. Pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniu własnego M! Pozdrawiam :)
Zaplątana / 93.89.199.* / 2012-06-18 20:03
Witam. Oglądałam mieszkanie oferowane przez biuro nieruchomości. Oczywiście podpisałam wcześniej umowę. Biuro niekompetentnie podeszło do sprawy i zrezygnowałam z kupna. Obecnie właściciele zrezygnowali z usług tego biura i przenieśli ogłoszenie do innego. Czy jeśli chciałabym kupić to mieszkanie od nich musiałabym zapłacić dwie prowizje? Czy też skoro właściciele zrezygnowali z usług "leniuchów" to płacę tylko tym, u których dojdzie do transakcji?
skomentuj

Najnowsze wpisy