Forum Forum nieruchomościOferty

Umowa z deweloperem - jak ustrzec się przed stratą

Umowa z deweloperem - jak ustrzec się przed stratą

Wyświetlaj:
Maggi / 79.163.138.* / 2012-06-24 00:14
Jeśli szukasz rzetelnych informacji na wiele tematów związanych z branżą nieruchomości, wejdź na studioogloszen.pl
Wapniak / 2010-07-18 09:11 / Tysiącznik na forum
Hmm...a może konkretniej.... Jak zmusić Developera do usunięcia potem wad w okresie rękojmi?... Temat ten przerobiłem na własnej skórze. Nie ma w tym kraju na to żadnej siły!!! Pójście do Sądu z pozwem cywlnym to "śmierć" powoda. Sitwa budowlana ma się dobrze. Szczegółowych informacji i ciekawych szczegółów udzielę mailem.
Tak w ogóle; nie radzę płacić za nic z góry!!! Pod żadną postacią. Nigdy!
Deel1 / 159.245.16.* / 2010-07-20 08:51
Pójście do sądu to nie śmierć. Najpierw wzywa się do ugody i wypłacenia odszkodowania za nie usunięte wady (potrzebny kosztorys wykonany przez profesjonalnego kosztorysanta). Gdy developer nie pójdzie na ugodę wówczas występuje się do sądu o zwolnienie z opłaty sądowej, a po jej otrzymaniu (lub nie) kieruje sprawę do sądu. Przetestowane na Orco. Po wystąpieniu do sądu o zwolnienie z opłaty sądowej rozpoczęli usuwanie usterek. W tym przypadku było łatwiej, bo chodziło o części wspólne i stroną była Wspólnota. Ale indywidualnie też to tak działa.
Pozdrawiam
Wapniak / 2010-07-20 11:09 / Tysiącznik na forum
Teoretycznie P. Deel1. Proszę spróbować. Życzę szczęścia. Ja to mam za sobą.....

Najnowsze wpisy