Forum Forum prawnePracy

Umowa zlecenie, która się nie kończy...

Umowa zlecenie, która się nie kończy...

Robert28 / 2011-08-24 12:26
Czy jest sens przedłużać w nieskończoność umowę zlecenie? Mój szef zamaist podpisać ze mną umowę na czas określony, cały czas podpisuje ze mną umowy na zlecenie!!
Wyświetlaj:
depeszak / 2011-08-24 18:16
zawsze możesz próbować ustalić stosunek pracy...
wiwan / 2011-08-24 12:42
Z jego punktu widzenia sens ten polega na unikaniu wielu obciążeń kodeksowych ( kodeks pracy ) jakie wiązałyby się z umową o pracę.
Wiele z nich pochodzi z poprzedniego systemu i umówmy się- to państwo ewentualnie powinno prowadzić działania do osiągnięcia celów, którymi teraz obarcza pracodawców.

Te obciążenia to m.in.
- stosowanie z góry narzuconych zasad rozwiązywania umów, w tym odpowiednich okresów ich wypowiadania
- korzystanie przez pracowników z uprawnień związanych z rodzicielstwem- dotyczy również mężczyzn
- różne urlopy
- ograniczenia w wymiarze czasu i trybu pracy
- odprawy
- ochrona przed zwolnieniem
- cała otoczka związkowa
itd, itp.
golik / 2011-08-24 13:56
a ja myślałem, że w życie wszedł przepis gdzie zabrania się przedłużania tego typu umowy w nieskończoność, byłem w błędzie... Ale jak to jest z czasowymi umowami, na ile może być zwarta umowa na czas określony, jakie jest minimum a jakie maksimum takiego okresu?
szklarek / 2011-08-24 18:02
Minimum nie ma i nie było w prawie pracy. Obecnie w czasie zawieszenia art. 25'1 Kodeksu Pracy ustawą "antykryzysową" górny limit to 24 miesiące. Chodzi zarówno o jedną umowę jak i łączny czas sekwencji kolejnych, następujących po sobie umów krótszych z tym samym pracaodawcą.

Najnowsze wpisy