Forum Polityka, aktualnościKraj

Unia Europejska w kryzysie

Unia Europejska w kryzysie

skomentuj
jliber / .* / 2005-06-15 15:04
Komentarze do wiadomości: Unia Europejska w kryzysie.
Wyświetlaj:
voitek / .* / 2005-06-16 10:02
"Unio, to już koniec"-tytuł pochodzi z okładki "Najwyższego Czasu!". Wszyscy rozsądni ludzie czekają na tę chwilę. Pamiętajmy, że to nie jest pierwszy eksperyment uszczęśliwienia ludzkości: były już : i Utopia, i rewolucja we Francji, i rewolucja w Rosji-Niemczech, no i ta ostatnia próba... Nasi okupanci - mimo kolejnych przegranych - poczynaja sobie coraz śmielej.Wiem, że to sie rozpadnie - po cichu, tak tchórzliwie na zasadzie: "Unia Eurupejska? , a, to od jutra rozwiązujemy" - chociaż rozpleniona biurokracja i jej prawa oraz lewa progenitura pozostanie i natychmiast przystąpi do realizacji planu awaryjnego. Myślę jednak, że rok 2006-7 będzie także końcem Rosji w obecnym kształcie i granicach.Co nam zostaje? Zewrzeć szeregi - od Tallina po Stambuł i utworzyć EWG EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ, a także =stawiac wysoki mur na... Odrze-Nysie (;-)); to oczywiście alegoria, ale kto wie...Ale - patrzmy na ręce i w programy naszych polityków szykujących się do kolejnego skoku na cyrk przy wiejskiej - masarnie wyborcze już szykują smakowite potrawy wyborcze... Żadnych hasrełek: "Nicea albo śmierć" - a po prostu: "Unia do piachu".
adam / .* / 2005-06-17 10:02
Kolega nie wie co bełkocze/ a może koleżanka - ale kobiety zwykle są rozsadniejsze ...
Max / .* / 2005-06-16 09:02
Im szybciej tym lepiej!P.S. Niech lepiej Le Figaro zajmie się tym, że Francja nie chce zrezygnować z części dopłat do swojego chorego rolnictwa!Dość już socjalizmu w Eurpie. Dzięki pokrętnym realizacjom idei europejskiej lewicy przyjdzie nam niedługo żyć biorokratycznym superpaństwie, które ma chorą gospodarkę coraz bardziej odstającą od USA i choćby juz niedługo Chin.Europa - niech to będzie strefa wolnego handlu i basta. Biurokrację rozpędzić w cholerę!Polecam przeczytanie książki Władimira Bukowskiego "Unia Sowiecka czy Związek Europejski?"
Lebereał / .* / 2005-06-16 08:59
I będzie lepiej i jeszcze sprawiedliwiej...
RYCHU / .* / 2005-06-16 08:43
NARESZCIE!!!!!!!
George / .* / 2005-06-16 08:05
Unia Europejska jako organizacja polityczna sensu nie ma. W jej utrzymaniu i rozwoju zainteresowani są przede wszystkim lewicowi politycy o tzw. internacjonalistycznych aspiracjach, których klasycznymi reprezentantami są w Polsce A.Michnik, B.Geremek, T.Mazowiecki, był J.Kuroń. Ich marzeniem jest stworzenie nowego społeczeństwa oderwanego od swoich historycznych korzeni i oczywiście antyreligijnego, nad którym bezdysusyjną i wieczną władzę sprawować będą właśnie oni. Do czego prowadzi taka polityka widać gołym okiem. Polska po 15 latach stała się krajem do cna skorumpowanym, z 3 milionową armią bezrobotnych i milionami żyjącymi w ubóstwie, krajem w którym faktyczną władzę sprawują osoby o mętnej osobowości, zwykłe szumowiny i post-PZPR-wsko - UB-eckie mendy i kryminaliści. A i Europa zaczyna się chwiać i odstawać od reszty świata. Czyżby plan Sorosa i jego masońskich kolegów nie wypalił?
adi / .* / 2005-06-17 10:06
Kolego, piszesz skrypt dla Dona Brown'a, nowe spiski w Watykanie? a może nie załapałeś się do nowej patrii lewicy?
George / .* / 2005-06-17 17:40
To jest niezmiernie ciekawe. Ile razy napisze się coś przeciwko Michnikowi, Mazowieckiemu, Geremkowi od razu odzywają się głosy "ludzi rozumnych". Styl tych głosów jest taki jak wyżej lub jeszcze lepszy. I jak tym państwie ma być lepiej?
eka / .* / 2005-06-16 07:13
Gratulacje dla Pana Balcerowicza, który od kilkudziesięciu lat niszczy Polskie, by unijne było "lepsze". Doczeka się podziękowania - Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy".
demos / .* / 2005-06-16 12:44
Tu chodzi o pieniadze dla polski miedzy innymi a balcerowicz nic tu nie ma do gadania chyba nie bardzo jestes w temacie albo nalezysz do tych krawaciarzy biało czerwonych który od lat jedno co umieja powiedziec to BALCEROWICZ musi ODEJSC
Stachu / .* / 2005-06-15 21:11
Nic tylko wrócić do dawnej koncepcji EWG - otwarte granice, wolny handel między krajami. Całkowita likwidacja unijnej biurokracji. Dotacje, dopłaty, zwroty, wysokie podatki - te koncepcje zużyły się już w latach 80-tych ubiegłego stulecia!!!
jliber / .* / 2005-06-15 15:04
Systemy dotacji zawsze w koncu wywoluja kryzys. Nie mozna bez konca tolerowac niesprawidliwosci gdzie jedni ciezko pracuja, placa podatki zeby inni mogli za darmo otrzymywac dotacyjna kase. W UE widac to w skali miedzypanstwej. Przeciez to jest chore.
Spiderx / .* / 2005-06-16 14:25
Ale jak przekonasz kogoś, kto całe lata dostawał dopłaty aby z nich zrezygnował?Zabierzesz, będzie protestował, że krzywda!Jak kogoś pasło się całe lata, to dla niego jest to stan oczywisty i zabranie dopłat będzie się jawiło w jego oczach jako wybitna niesprawiedliwość i atak...Błędne koło...
skomentuj

Najnowsze wpisy