Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Unia wykorzysta potencjał i postawi na naukę?

Unia wykorzysta potencjał i postawi na naukę?

Wyświetlaj:
andowc / 83.30.73.* / 2008-12-10 16:11
Lepiej wykorzystać "potencję" jak "potencjał" (potencja- jest, potencjału- brak).
isael / 81.190.10.* / 2008-12-10 16:02
jestem zafascynowany, pomysłowościa europejskich decydentów

jakie to proste, wystarczy powołac taka czy inna instytucję, wydać odpowiednie urzędnicze rozporzadzenia, nakazać naukowcom odkrywczośc i wynalazczośc, przeznaczyc na to wszystko odpowiednie fundusze
i eureka .. mamy samograj

że tez inne państwa/nacje na to nie wpadły?

a może, po prostu wiedza , że ten "projekt" europejski utknie w etatyźmie i sprawozdawczosci, jak wszystkie inne "projekty" europejskie

urzedy moga wspomagac, innowacyjnośc, wynalazczosc, ale jej nie zastapia ani tym bardziej nie spowoduja systemem nakazowym a jyz nie daj Boze nakazowo-rozdzielczym

moze jestem za bardzo sceptyczny, moze,
pozyjemy zobaczymy

moze nie warto wyważac otwartych drzwi, moze warto zainteresowac się dlaczego sasiad/partner zza oceanu, ma takie osiagnięcia zarówno w naukach podstawowych i stosowanych

moze po prostu warto z niego (USA) wziac przykład?
marek 19.53 / 83.24.9.* / 2008-12-11 00:09
Najwyraźniej w eurokołchozie wystarczy zadekretować:

aby rok 2009 ogłoszono rokiem odkryć naukowych.


I oczywiście dołożyć kasy.
I mamy bajkę.

A w całej europie naukowcy i tak będą się zajmowali wyłącznie "czystą nauką". Żaden nie skala się czymś tak pospolitym, prostackim jak kontakt z przemysłem lub wdrożeniem odkrycia. O wiele wygodniej zajmować się wpływem prawoskrętności świńskiego ogonka na długość wąsów szczurów w chlewni.

moze po prostu warto z niego (USA) wziac przykład?


W mocno lewicującej (lewackiej ???) europie USA to wróg numer jeden. A w żadnym przypadku przykład.

Też jestem sceptyczny. Nauka w europce to zmarnowane pieniądze.
jliber / 2008-12-10 15:58 / Tysiącznik na forum
A ja bym może postawil na to niech ludzie wydaja swoje pieniadze na to co sami chca a nie na to co wymysli sobie urzedas.
morielf / 2008-12-10 14:15 / portfel / Bywalec forum
Panie Sarkozy, niech pan poslucha lepiej Polakow. Ozywienie gospodarki przeciez uzyskuje sie poprzez nizsza wartosc waluty a nie tam nauka, innowacje...
Obnizyc kurs euro do 1USD = 2EUR i wszystko becie git.

Najnowsze wpisy