Forum Polityka, aktualnościGospodarka

UOKiK przyjrzy się praktykom PZU Życie

UOKiK przyjrzy się praktykom PZU Życie

Money.pl / 2007-04-25 22:31
Komentarze do wiadomości: UOKiK przyjrzy się praktykom PZU Życie .
Wyświetlaj:
jeszcze agent / 83.27.10.* / 2007-04-25 22:31
Umowy agencyjne z Towarzystwami Ubezpieczeń na Życie. To dopiero BAGNO! Agenci prowadzą samodzielną działalność gospodarczą ze wszystkimi tego skutkami. Firmy ubezpieczeniowe traktują ich jak swioch niewolników Umowy z agentami są narzucane, bez jakjejkolwiek konsultacji z agentami. nie podpiszesz umowy - nie pracujesz. Zostawiasz firmie kilkuset klientów, bez rekompensaty. Tak, tak jest zapis w KC o świadczeniu wyrównawczym, tylko kto je od firmy ubezpieczeniowej wyegzekwował? Byli agenci NN założyli stowarzyszenie poszkodowanych przez NN. sprawy w sądach toczyły się latami, działanie obliczone na zmęczenie i max odwlekanie spraw. W końcu firma NN zarzuciła stowarzyszeniu UWAGA!!! Szkalowanie dobrego imienia firmy (Zwrot: poszkodowani przez NN) . sądownie zakazano używania zwrotu: poszkodowani. Umowy agencyjne często wymuszają na agentach nieetyczne zachowania wobec Klientów. Brak instytucji która nadzorowałaby umowy agencyjne, aby firmy ubezpieczeniowe nie zmuszały agentów do działań niekorzystnych dla Klientów. Agenci nie mogą założyć związku zawodowego (nie są pracownikami). Aby zachować pozory przyzwoitości, firmy powołują różne dziwne twory typu: Rada agentów, Rzecznik agentów ( na garnuszku Towarzystwa). Sam pracuję dla znanego TU na Życie ponad 10 lat i mam dość tych praktyk. Nie chodzę na kompromisy ze swoim sumieniem i wymogami stawianymi przez firmę, które zmuszają niektórych agentów do działań na szkodę Klienta. Dojrzewam do decyzji o porzuceniu tego BAGNA, bo dawno straciłem nadzieję że coś się w tej branży zmieni. Wiem jedno nie będę przykładał ręki do działań nieetycznych i rozwiązań niekorzystnych dla Klientów.
gepartner / 2007-05-05 23:42
NIe wspomnę już o zapisach w umowach agencyjnych niektórych towarzystw, takich jak Winterthur ( teraz to już AXA - ciekawe kto będzie następny ), zmuszających agentów do zwrotu wypłaconych im prowizji w sytuacji, kiedy klient nie opłacił kolejnej składki. Sprawy trafiały ( i pewnie trafiają nadal ) do standardowej windykacji, która z kolei prowadziła do spraw sądowych w miejscach prowadzenia działalności przez towarzystwo, a więc.... Warszawa. Wiele odbywało się za zamkniętymi drzwiami i wiele kończyło się nakazem zapłaty. Znam jednak adwokata, który z tych zapisów zrobił argumenty na rzecz agentów i... sprawę wygrał.
Niby nie ma precedensów, ale jednak....
To, że agent prowadzi działalność, uważam za zdrowe, sam takową prowadzę i jest mi z tym dobrze. Kiedy patrze na tych wszystkich, uzależnionych od swoich szefów, ich nastrojów, układów politycznych i powiązań, cieszę się, że prowadzę działalność. Myślę, że rozwiązaniem jest tu bycie multiagentem, nie związanym i niezależnym.
A jeszcze lepszym rozwiązaniem jest współpraca z dużym pośrednikiem. Wtedy nawet na prowadzoną działalność gospodarczą znajdzie się wyjście.
Współpraca z pośrednikiem to może i niższe prowizje za sprzedaż, ale za to większy spokój i dostęp do now-how, którego wciąz w firmach ubezpieczeniowych brakuje

Najnowsze wpisy