Forum Forum prawnePracy

urlop na żądanie a podział wynagrodzenia

urlop na żądanie a podział wynagrodzenia

kemian / 164.126.85.* / 2012-11-27 21:55
Witam! czy pracodawca miał prawo "podzielić" moje wynagrodzenie : w tym miesiącu wzięłam urlop na żądanie na jeden dzień o czym pracodawca był poinformowany. W związku z tym na koniec miesiąca otrzymałam wynagrodzenie tylko do dnia tego urlopu, natomiast pozostałą część w terminie późniejszym. Akurat tego dnia było naliczenie wypłat a pracodawca twierdzi że nie wie w takiej sytuacji co dzieje się z pracownikiem gdyż nie ma żadnego dokumentu (wniosek o urlop złożyłam następnego dnia). Czy miał prawo tak zrobić ???
szklarek / 2012-11-28 12:47
Tłumaczenie bez sensu- zgodnie z KP i zdrowym rozsądkiem (PIT, składki) wynagrodzenia nalicza się Z DOŁU za dany miesiąc kalendarzowy. Czyli najwcześniej po zakończeniu dniówki w ostatnim dniu roboczym miesiąca. Jeśli więc wzięła Pani ten urlop np. 4 listopada, to owszem trwało naliczanie- ale za październik, czyli za miesiąc o którym kadry miały już 100% wiedzę na temat Pani pracy.

I żaden fakt, poza uzyskaniem informacji o Pani śmierci w tymże dniu nie uprawnia do wstrzymania wypłaty.

Najnowsze wpisy