Forum Forum prawnePracy

urlop na żądanie

urlop na żądanie

andziula / 2009-07-19 17:29
proszę o informację kiedy powinienem zgłosić pracodawcy, że chcę wziąć urlop na żądanie.miałem rozpocząć pracę o godzinie 8 rano zadzwoniłem do pracy o godzinie 8:15 i poprosiłem o urlop na żądanie a kierownik stwierdził że nie należy mi się ponieważ miałem poinformować o urlopie przed rozpoczęciem pracy.
nigdzie nie jest określone kiedy trzeba zawiadomić pracodawce o urlopie, jest tylko wzmianka że najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu. jak jest faktycznie i czy kierownik miał rację?
Wyświetlaj:
AniaJ / 79.187.230.* / 2009-08-17 15:12
Kodeks pracy wyraznie mówi, że pracownik zgłasza żądanie nie pozniej niz w dniu rozpoczecia urlopu Art. 167 do potegi 2. Oczywiscie sprawdz Regulamin Pracy , czy tam nie jest to okreslone inaczej.
Renata Piotrowska / 85.89.191.* / 2009-10-14 20:47
proszę o wyjaśnienie kwestii urlopu na żadanie W moim zakładzie pracy panuje zwyczaj planowania 22 dni urlopu wypoczynkowego Pozostałe 4 dni pracodawca zawsze traktuje jako urlop na żądanie Pracownicy uważają że jest to niezgodne z kodeksem Jeżeli Te dni są wcześniej uzgodnione z kierownictwem placówki nie kolidują z pracą innych ,/np pracownik w danym dniu zalatwia sprawy prywatne Zgłosił fakt wcześniej ,uzyskał zgodę pracodawcy To czy jest to też urlop na żądanie Uważamy że na żądanie jest nieuzgadniany i nie zawsze na rękę zakładowi Proszę o wyjaśnienie tej kwestii

Najnowsze wpisy