Forum Forum dla firmDotacje

urzad pracy i probemy z zusem :(

urzad pracy i probemy z zusem :(

klaudia1981 / 87.205.159.* / 2011-10-20 14:00
Witam. Rok temu zalozylam dzialalnosc gospodarcza, dostalam od urzedu pracy jednorazowa dotacje.Dzialalnosc jednak mi nie pozla i nie mialam przychodow.Prze caly ten okres nie oplacalam tez zus.Minąl juz umowny rok przez ktory to umowny okres mialam prowadzic dzialalnosc.Dzialalnosci jednak do tej pory nie rozwiazalm.Wczoraj dostalam z urzedu pracy pismo w ktorym urzad prosi o przedstawienie rozliczenia z zusem i skarbowym Jelsi chodzi o skarbowy, wysylalm im przez internet pit 28 ktory do nich nie dotarl, w zwiazku z tym musze po raz kolejny zlozyc pit do urzedu , prosze mi powiedziec co mam wpisac w rubryke zus skoro zus byl nieplacony?I co mam robic w tej sytuacji? czy urzad rzeczywiscie moze rzadac zaswiadczenia z zusu i na tej podstawie rzadac zwrotu calej kwoty dofinansowania?Co powinnam teraz zrobic? na przedsyawienie tych dokumentow mam tydzien czasu, dlatego bardzo prosze o pilna odpowiedz.
MaurentynaZ / 2011-10-30 00:58
Przecież warunkiem dopełnienia umowy z UP jest prowadzenie działalności przez rok i regularne opłacanie składek, a po okresie roku rozliczenie się z nich! Nikogo nie ochodzi, że nie masz dochodu, ZUS regularnie płacić musisz. W takim razie przygotuj się na zwrot dotacji z naliczonymi odsetkami i problemy z ZUS-em.

Najnowsze wpisy