Forum Polityka, aktualnościŚwiat

USA ma mniej głowic nuklearnych niż Rosja

USA ma mniej głowic nuklearnych niż Rosja

Money.pl / 2008-08-21 19:24
Komentarze do wiadomości: USA ma mniej głowic nuklearnych niż Rosja.
Wyświetlaj:
gthfdjdhghkg / 188.125.59.* / 2012-04-13 15:25
Rosja ma zamiar straszyć polske rze niby nas z******* atomowymi bomabami te pedał grorzom polsce w sprawie tarczy antyrakietowej ja wam muwie szykuje się 3 wojna światowa
lolek240 / 81.104.89.* / 2012-04-02 09:25
rosja ma te głowice przestarzałe, tylko zeby siebie sami nie puscili z dymem
absurd / 81.190.10.* / 2008-08-22 16:43
już kiedys wypowiadałem się na ten temat,
pisałem o analizie, z jaka miałem sposobnośc zapoznac sie w usa

mam na mysli, rosyjskie rakiety taktyczne uzbrojone w ładunki nuklearne
rakiety te stacjonujące na terytorium białoruci czy kaliningradu, maja w swoim zasiegu spory obszar polski, wystarczająco spory aby , doprowadzic do unicestwienia wiekszości populacji, zyjacej na tym terytorium

dlatego , pisałem ze rosja, nie bedzie tracić na polske , pocisków strategicznych

tarcza jest sprawdzona na pociskach balistycznych dalekiego zasiegu, natomiast, nie wiem nic o jej skuteczności, jezeli chodzi o pociski taktyczne, ale obawiam się że w tym przypadku jej skutecznośc, jest minimalna , jezeli nie zadna

nawet rakiety patriot nie na wiele się zdadza przy pilkudziesieciu czy kilkuset (jednocześnie) wystrzelonych pocisków w strnbe polski

i nie bagatelizowałbym siły jadrowego wybuchu, pocisków taktycznych, wszak bomby atomowe rzucone na hiroszime i nagasaki były "drobiazgami" w stosunku do razenia głowic termojadrowych pocisków balistycznych, a swiat do dzisiaj opłakuje skutki tych eksplozji

dalej jestem zdania że, polska wpatrzona w interes swoich sojuszników, zapomniała o swoim interesie, politycznym ale tez i ekonomicznym, takie jest moje zdanie,
JX / 212.191.170.* / 2008-08-22 20:46
Paradoksalnie masz absurd rację. Dodałbym, że to nie Polska zapomniała o o swym interesie politycznym i ekonomicznym , a rządzący nią. W grę wchodzi jeszcze zwykła ludzka przyzwoitość. Co byłoby, gdyby Rosjanie zorganizowali gruziński sąd i powiesili Saakaszwilego, tak jak stało się to z Husajnem? W tym konflikcie to Rosjanie zachowują się w sposób cywilizowany. Nie można tego powiedzieć o USA w Iraku i Afganistanie.
Gercio / 90.156.99.* / 2008-08-21 22:01
Nikt tego nie użyje, to są straszaki, a politycy są jak duże dzieci.
vdieg / 89.108.253.* / 2008-08-21 20:41
...i niech Rosja wsadzi je sobie w d.....pe i odpali. Pozdrowienia Towarzysze zza wschodniej granicy. Zamiast zabrać się za rozwój gospodarczy, to Wy, Towarzysze, budujecie bomby, zakręcacie gaz, straszycie ropą. Tylko że najeść się nimi nie najecie. ...wielka Duma krzykaczy (wielka tylko pod względem obszaru, bo poza tym to tylko trochę lepszy kraj od Kuby).
normalny / 213.199.204.* / 2008-08-22 09:01
Nie wiesz o czym piszesz. Towarzysze to są w UE. Rosja to bogaty kraj i szybko się rozwija. Gaz, ropa są ich i mogą robić z nimi co chcą. Tam politycy dbają o dobro Rosji, a nie innych krajów jak w Polsce. Co do spraw militarnych to Rosja jest stroną defensywną, a krzykacze to są w bananowych republikach, w Gruzji, Polsce itp, a nie suwerennych krajach. Obudź się z matrixu fundowanego ci przez media.
dfw / 217.98.12.* / 2008-08-22 11:36
o k.....rde. Nie skomentuje... Zatkałeś mnie mistrzuniu.
cromo / 83.7.89.* / 2008-08-21 22:58
Ty się lecz bo chyba masz kompleks małego członka.
vdieg / 89.108.236.* / 2008-08-21 23:26
...a członka to mam takiego, że jak się już wysadzą to ich wszystkich z niego oleje, a jak się nie wysadzą to też ich oleję... a ciebie też olewam... spływaj...
Andre7 / 2008-08-21 19:24 / Tysiącznik na forum
Z Rosji do USA (poza Alaską) rakieta krótkiego zasięgu nie doleci, więc amerykanie ich nie trzymają.
Natomiast z Rosji do Europy jest bliżej ..
Zeus52 / 2008-08-21 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko że ta niby równowaga w strategicznych jest tylko pozorna. Po pierwsze Rosja też ma ich dużo więcej,choć nie w takim stosunku,jak w przypadku taktycznych,a poza tym są to głowice o wiele większej mocy jednostkowej.
Zeus52 / 2008-08-22 00:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego Jankom tak zależy na tarczy. Z tym,że te rakiety nie są tak bardzo istotne,jak radary dalekiego zasięgu,a więc Czesi będą chyba mieli bardziej przes....ane w razie konfliktu. Linia północny zachód-południowy wschód(Islandia,Czechy,Bałkany) świadczy o kierunku infiltracji,czyli chodzi o północno-zachodnią część Rosji,a przy dużym rozstawie(paralaksa)od Islandii po Bałkany, Janki będą mieli kontrolę nad dalekimi obszarami Syberii. Tu nie liczą się wcale rakiety,ale właśnie stacje radarowe. Co może zrobić kilkanaście wyrzutni(to łączna ilość z Stanach i Polsce) w razie gdy wystartują z Syberii,innych regionów na dalekim wschodzie,okrętów podwodnych rakiety STRATEGICZNE z ponad 20 TYSIĄCAMI głowic!? Po co więc Jankom Tarcza,jeśli i tak nie będą w stanie nawet kiwnąć palcem. Chodzić może tylko o działania odwetowe i o to,żeby uprzywilejowani amerykanie mieli czas się schować? To pół prawdy. Drugie pół to to,że zmieniając warunki(równowagę) kontroli nad terytorium przeciwnika,"tarcza"staje się bronią ofensywną. Czyżby USA planowało rozpętanie 3 wojny światowej? Czy chcą zaatakować Rosję i potrzebna im wiedza(radary),czy Rosja będzie po ataku zdolna do kontruderzenia? Tak to zrozumieją Rosjanie i logiczne jest,że podejmą odpowiednie środki. We własnej obronie! I czy będą tym straszyć,czy nie to i tak te kroki podejmą. Bo po prostu w takiej sytuacji muszą!!!
TRU / 89.167.55.* / 2008-08-22 01:18
Na co komu wogóle tarcza, rakiety etc. Po chu... mnie to ja chce żyć rozwijać swoje pasie, chcę być zdrowy, chcę żeby ludzie w okół mnie byli szczęśliwi ! Debilom z zapędami i ambicjami jakiegoś super mocarstwa gratuluje prostoty i głupoty ! Tylko kretyn i nieudacznik nie umie korzystać z mózgu !
Zeus52 / 2008-08-22 01:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ile kasy na to idzie po obu stronach, w Stanach i Rosji. Tylko na to,żeby móc nawzajem się skteczniej wyprawić na tamten świat.

Najnowsze wpisy