Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Rzeczywistość przybiła inwestorów

USA: Rzeczywistość przybiła inwestorów

Money.pl / 2008-12-12 08:14
Komentarze do wiadomości: USA: Rzeczywistość przybiła inwestorów.
Wyświetlaj:
darko123 / 62.21.82.* / 2008-12-12 09:36
jednak to będzie jeden z największych kryzysów od lat 30 XX wieku, pewnie nie taki poważny jak z 1929-1933 ale dna jeszcze nie było.
A myślałem ze na rajdzie Świętego Mikołaja zarobie.
w. / 79.190.209.* / 2008-12-12 09:17
to po prostu kres kapitalizmu wolno rynkowego. Kres - "amerykańskiego modelu banku z Wall Street" co kilka dni temu powiedzieli ich prezesi. Nie da sie wyciagać kilkudziesieciu % zysku z lokaty przy wzroście gosp. kilka %. To będzie rewolkucyjna zmiana modelu gopsodarowania.
Pajchiwo / 2008-12-12 10:00 / Tysiącznik na forum
MI się wydaje, że ten kryzys jest właśnie objawem tego, że gospodarka wolnorynkowa działa - gdyby tak nie było, nie było by kryzysu Kolego...
mrówka2 / 83.28.88.* / 2008-12-12 08:14
W USA trwa "finansowa wojna domowa"
iks / 77.112.41.* / 2008-12-12 11:32
narud. mam swojom teorie na temat kryzysu.hce zapytat ci jest morzliwe ze mam racje.moim zdanem calom wine za kryzis ponosi 'reklama'.no bo tak co to jest kraj [panstwo]-to narud i cola jego wlasnosc territoria i t.d.ziemia biez liudzi to pustynia.pomientam jak amer.wychodzili z ostatniego kryzysa[lata].zacieli budowat kraj swoich marzen. robili oprosy sociolog.i produkowali to ciego liudzie potrebowali pojawili urzondzienia kuchenny,pralki i tak dalee.a jesce stworzyli mechanizm umorzliwiajoncyj kazdemu kto ma urzet. pomysl na realizacje.pomientatie korektor.wymyslila jego maszyniska.powstawaly rzeci ktury byli potriebne i ulatwiali rzytie.ten miechanizm byl zdrowy i pozwolil stanam na dobrobyt bo zawsze wypriedzali innych wienc byli krok przed konkurecjom.w socjalizmie panstwo decydowalo co produkowat wienc faktycnie istnialo niewolnictwo ekonomicne.clowiek niemog wyjechat na zahud w tek sposub byl zmuszany do kupowania tego co partia kazala wyprod.w europie mechaizm byl podobny tylko decydowal biznes.a wienc wolnost byla ograniciona. na to miast rola reklamy poliegala na informowaniu spolecienstwa jaki towary som na rynku.w latach 80-ch.,to zmienilo,rozwuj nauki umorzliwil liepsze poznanie dzilania liudskiego muzga na podstavie kturych zostali opracowany techniki pozwalajonce za pomocom odpowiednio dobranych sluw,obrazow,zapachow nijako zmuchat liudzi do kupowania rzeci kturych nie potribowali. w konsekwiencii zdrowy miechanizm zostal w durzem stopniu zniwielowany.za miast pytat liudzi co im potrzebne i to prod.wystarcilo umiestit to co mieli w otpowiednio zroblionym upak.i razrieklamowat. liudzie kupowali wszystko wienc wysilianie szie na produkowanie potrz. stalo nie oplacalne.pierwszom ofiarom padla nauka kierunki stisle na stydjach pracownie badawcie i td.w swietie gdzie w tiongu 50-60lat pojawilos tylie maszyn domowych[miksery,komput i td. zacial regres wynalazkow jedziemy na oparach naukowcy ktury cosz jescie robiom wyksztaltilis w ciasach z pzsed rieklam manipulacyjnych. a my znuw wrutili do ciasow niewolnictwa ekonomicnego tylko zamiast braku wyboru mamy brak swiadomosti braku wyboru. a wienc ''probliem nie poliega w wolnym rynku''-tylko w tym rze mamy jego atrape. a ja chce zapytat kogos mudrego ci mnie odwalilo ci tak jest.
Niknejm / 192.229.17.* / 2008-12-12 11:57
Twoja ortografia mnie powaliła - używaj jakiegoś spell checkera, bo trudno zrozumieć, co piszesz.
A do rzeczy - ilość wynalazków rośnie w tempie geometrycznym. Rozwój przyspiesza a nie zwalnia. I tylko to podważa całą Twoją dziwną teorię.
Poza tym, bardzo przeceniasz siłę reklamy. Mam pewne związki z tą branżą (choć w niej nie pracuję). Reklama NAPRAWDĘ skuteczna (podprogowa) jest zakazana i nikt jej nie stosuje. Większa część reklam w ogóle nie poprawia wyników sprzedaży, a część nawet je pogarsza (słynna reklama piwa EB, która wręcz zabiła tę markę, będącą niegdyś leaderem na rynku piwa w PL).

Pzdr
Niknejm
iks / 77.112.41.* / 2008-12-12 16:13
slowem reklama okreslilam [blendnie] wmuwiony styl zytia moda,artykuly w ciasopismach [kobieta ma byc i litania ktura powie ze muszisz ,to i to i to. jurz ciongle powtarzanie o amier.marzenii to jakby programowanie clowieka na konsumenta. nie mialabym nic przetiwko temy gdyby kupowany rzeci sluzyli rozwoju clowieka kupie drogi buty w celiu upraw.wspinacki,dobrom kzsionrzke w celiu poszerzenia wiedzy i td.jerzeli raz robilerz gienieralne porzondki to wiesz ilie jest w domu nie potrzebnych rzeci,pszielicz pienionzy ktyry na wydalerz na cias porzebny na ich zarobienie nie tylko produkujom nieorzebny rzeci zurzywajonc surowce zanieciscajnc planietu [smieti,gazy i td],a to miejsce gdzie bendom rzyli naszy dzieti i wnuki,to jescio okradajom ciebie z ciasu ktury masz na tym swietie po prostu z zytia.nie wolno nie doceniat ''reklamy'' bo najpierw bylo slowo chce powiediet ze slowo ma wielkom sile cale nasze wychowanie to nic innego jak slowa i obrazki. cala nasza swiadomost [mysli] to nic innego jak slowa. clowiek tworzy ekonomike zlej jakosti clowiek tworzy zlom jakostiowo ekonomike.''clowiek nie godny najbardziej szlachetnom ideje cprowadzi do swojego poziomu''. procyta biblie i stworzy inkwizicje.dla analityka kryzis ek. to symptom choroby spolecnej,dla tego pytalam ci walka z kryzysem to nie zamazywanie korektorem krostek po odrie zamiast postawienia djagnozy i lecienia choroby. spiekulasje gieldowe morzliwe bo jest nadmiar gotuwki nie porzebnej do podtrzymania niezbendnych funkcyj rzytiowych[ubranie,pokarm,miesz.,i gatunka na dzieti ich ksztal. i td.] miechanizm prawidlowy mam marzenie [cel rzytia] zarabim na jego zrealizowanie] jerzeli go nie realizuje to trace energie [ zytie] napruzno.[skutek ubocny depresia pociutie biessensu] ,zacina pojawiac nadmir probue go pozbyc inwiestuje, raz zarobie raz strace jednociesznie pracuje wienc gotuwki przybywa inwiestyje nowoprzybylom gotuwke po jakims ciasie jest ej tyle ze prestaje pracowac [do zludzenia pripomina otylosc-z braku sensownego zajentia tyje,probuje zbrosic nadwagu,efekt jojo i td]. inwiestujonc pomagam priedciembircam ,co prawda ich towar nie pozwoli mi zriealizowat marzenia bo albo nie ma morzliwosciej tech.lot w kosmos,albo nauka nie na poziomie ,bytcie mlodym i zdrowym do smierti, albo niemam swiadomosti ze moge zyc inacie bo wmowili mi ze konsumcja ucini mnie szcienstliwym. a gotuwka nadal mnorzy i jak nadmiar tulszca z cisem robi ze mnie kaleke, wychodowalem ogrom firm, kture produkujom megatony zbendnych rzeci rozdmuchany i uzbrojony w najnowocysnejszom bron [ciasopisma,programy w tel.moda,psychologia,analityka ], tabun naganici w koncu z wlasnej woli nie kupiom, milliony liudzi majoncych milliardy dulgow ,kredyty za rzeci zbendne,lub za drogie dla nich a gotuwkai nadal pribywa w koncy banka mydlana penka. no bo niema wiencej pomyslow co jescie by tu wyprodukowac,w zdrowym systiemie pytamy liudzi co im poriebno i to produkujemy ale w chorym to niemozliwe bo o swoich potscebach dowiadujom z reklam, casopism i td. system jesc calkowitie nie wydolny umiera. wolnosc to mozliwosc niezaleznych wyborow. niema w systiemie wolnosci nastempuje zgon. achitekt w ''matrixe'',bog w biblii ''wolna wola''. problem nie w wolnym rynku liec z braku takowego. zdrowy [wolne] systemy nie zdychajom poprostu.
mmisiek / 217.96.251.* / 2008-12-12 16:58
to prawda, dzisiejszy świat bazuje w dużej mierze na konsumpcjonizmie.
Najpierw kreuje się sztuczne mody i potrzeby, a potem je zaspokaja, najlepiej jeszcze na kredyt bo przecież wszystko musi być już natychmiast i nikt nie chce czekać i oszczędzać.
Ale czy to jest pierwtną przyczyną kryzysu to jednak wątpię.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy