Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa frankowa - jutro prezydent przedstawi projekt

Ustawa frankowa - jutro prezydent przedstawi projekt

Wyświetlaj:
prez / 185.25.120.* / 2016-03-29 19:33
Jestem za tym , aby rząd pomógł frankowiczom a to dlatego, bo za czasów Pis bardzo byli Polacy zachęcani do brania takich kredytów i nikt ich nie przestrzegał, że kurs może aż tak wzrosnąć. Gdzie KNF???. Jeżeli ktoś młody wziął kredyt na mieszkanie to przy obecnym kursie nie myśli nawet o potomstwie tylko o tym aby móc się zabezpieczyć i nie mieć dzieci, dlatego aby móc spłacać olbrzymi dług do samej śmierci. Jeżeli ktoś wziął kredyt 10 lat temu np. 150 tys. franków tj. 300 tys. złotych i spłaca już przez 10 lat i ma jeszcze do spłacenia 100 tys. franków tj. 400tys. zł ( nie licząc odsetek spłaconych i odsetek do spłacania) -to jest chyba coś nie jest z państwem w porządku. Państwo powinno dbać o swoich obywateli, a nie wystawiać ich na dudka.
vb / 83.25.98.* / 2016-03-24 09:24
Bogacze dostają 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Teraz trzeba bogaczom ulżyć frankami... A co z tymi, co brali w zlotowkach kredyty??? Czyli tym biedniejszymi Polakami p Du pa??
Manj / 73.211.109.* / 2016-01-20 19:35
Czyli nie warto szukac dobrej pracy, po to aby jakos dawac sobie rade z kredytem we franku, najlepiej siedziec i plakac a oanstwo pomoze. Co za g***. Albo wszystkim albo nikomu, tak samo z pomyslem 500 na dziecko. Dlaczego ma byc ustanowione od dochodu? Dlaczego zaradni rodzice maja nic nie dostac a oddawac w podatkach. Kurde w tym kraju kazdy zaradny jest ukarany - za duzo zarabiasz, do przedszkola sie Twoje dziecko nie dostanie, masz rodzine i kredyt we franku a chodzisz do pracy i stajesz na glowie aby brac odpowiedzialnosc za swoje decyzje - NIE TO BLAD - lepiej isc po pomoc spoleczna, siedziec i plakac, panstwo da. Bo polska PIS aby wywizac sie ze swojej kielbasy wyborczej - chce dac, ale tak to dac ograniczyc aby garstka ludzi na tym skorzystala, a ukarani zostana ci co pracuja i sie staraja.
imie twoje / 81.83.103.* / 2016-01-20 12:42
BANKA to bedziesz musial sobie niebawem WYOBRAZIC....... Ludzie dajcie im wielkiego KOPA i WONT z naszego kraju dla zlodziei....
zxcvzzxcv / 89.75.44.* / 2016-01-16 13:41
a dlaczego ja mam doplacac do rodzin z dziecmi ? kto im kazala sie na takie koszty decydowac ? ta sama zasada jednym sie pomaga innym nie
Hrrrraaaa / 15.203.162.* / 2016-01-15 16:56
Tysiące polaków będzie zawiedzionych, a miliony polaków będą zadowolone.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Juri648 / 46.112.167.* / 2016-01-15 14:40
Ddlaczego mam robić na frankowicza, który teraz sobie siedzi w swoim ciepłym domku, ja w tym samym czasie nie zdecydowałem się na kredyt w CHF. Za głupotę trzeba płacic i tyle. Nie trzeba być ekonomistą.
Suzi owca / 185.71.240.* / 2016-01-15 13:35
Jak widać z wypowiedzi większość nie ma pojęcia o sytuacji frankowiczów, ale szczekają najgłośniej bo ktoś coś napisał, coś usłyszał itd. Trzeba trochę niedoinformowanych uświadomić że:
1. chcąc wziąć kredyt ponad 10 lat temu w walucie polskiej (zawsze jest to najlepsza opcja brania kredytu w walucie, w której się zarabia) zdecydowana większość nie miała zdolności w złotówkach i jedynym ratunkiem był kredyt w walucie obcej. A że każdy specjalista bankowiec polecał franki większość się na to zdecydowała - niby stabilna waluta. Bardziej to było zmuszenie do zaciągnięcia kredytu we frankach niż własny wybór kredytobiorcy.
2. Czy mozna nazwać ryzykiem kursowym jeżeli frank skacze ponad 100%??? Ryzykiem może być 0,20-0,50 zł, a nie 2 zł.
3. Czy jeżeli frank by spadł np. na 0,40 zł banki i społeczeństwo z bogosławieństwem pozwolili frankowiczom na takie spłacanie mieszkania za pół darmo..... otóż na pewno nie!!! To był by dopiero skandal, nie???
4. Kto powiedział, że ustawa frankowa będzie sięgać do kieszeni podatnika??? To jest ucięcie tylko dodatkowych ogromnych zarobków banku. Bank udzielając kredytu 10 lat temu przewidział swój zarobek, który był już uwzględniony w podpisanej umowie. Fakt wzrostu kursu jest dodatkowym czystym zarobkiem banku - taki gratis, o który własnie walczą frankowicze. Na przykładzie własnym. Brałam kredyt na 227tys po kursie 2,23. Spłacam kredyt ponad 10 lat. Z wyliczeń zapłaconych lat spłaciłem już ok. 167tys. Natomiast po dzisiejszym kursie mam do spłaty jeszcze 334 tys. Pytanie...co spłacałam przez 10 lat??? Wakacje prezesowi?
5. Jako frankowicz i podatnik poniekąd dokładam się do rat kredytowych polaków, którzy brali mieszkania w złotówkach w programie mdm. Jakoś z tego powodu nie sieje fermentu gdzie się da, bo trzeba młodym pomagać.
6. Ta ustawa chociaż będzie pomocna dla wielu ludzi. Natomiast gdzie był głos narodu co tak płacze w komentarzach w chwili kiedy okradli nas wszystkich w biały dzień z kasy ofe???
Jokjh / 15.203.162.* / 2016-01-15 16:53
Skoro zdecydowana wiekszość nie miała zdolności żeby wziąć kredyt w złotówkach to wzięła go NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ we frankach i teraz albo niech go spłaca albo nich oddaje hiotekę. Dlaczego inni mają płacić za czyjąś NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m9 / 31.61.137.* / 2016-01-15 12:17
przypomnijmy, że biorąc kredyt w obcej walucie człowiek zawsze ryzykuje i sam kręci na siebie bat. nie rozumiem logiki frankowiczów.
hmmR / 217.113.158.* / 2016-01-15 12:02
logika franulowców mnie zastanawia; przeciez jak budzet doplaci to najpierw wezmie od nas , banki jak sie dorzuca to tez najpierw wezma od nas ale ich to nie martwi; myslenie godne naszych pozałowania godnych rzadzacych: "zlotowka w ta czy zlotowka w tamta - never midn spoleczenstwo przeceiz się nie zrujnuje i udzwignie..."
to moze niech kazdy mi od razu da 10 groszy i ja nic juz nigdy od Panstwa (czyt. budzet) nie wezme !!!!
polak maly / 77.253.209.* / 2016-01-15 11:52
Skad my to znamy ,bylo na przelomie lat 80 tych,kolysanie dolara,gdzie jedni dorabiali sie fortun,a inni strzelali sobie w leb lub sie wieszali,a teraz kolysze sie franka ,robia to te same "rodziny" mniejszosci narodowych ktore tylko z takich numerow zyja od zawsze.A idiotow zawsze znajda!!!!!!!!!!!!!!!
piotr424 / 217.144.199.* / 2016-01-15 11:29
Banki zarabiają krocie na kredytach frankowych. Pokażcie gdzie Banki stracą jak przewalutują kredyty? Dla Banków kredyty frankowe to jak wygrana w totolotka. A do tego należy się zastanowić co ma wpływ na kurs waluty? Odp. Banki . Banki spekulują walutami! Dlaczego w okolicach od 10-15 każdego miesiąca ceny walut są najwyższe w skali miesiąca? Myślicie że to przypadki? Na Węgrzech jakoś banki nie pobankrutowały.
wkowal / 83.30.60.* / 2016-01-15 10:53
Przewalutowanie po kursie z dnia umowy ok ale do kwoty kredytu trzeba doliczyć dodatkowe sumy z tytułu różnic w odsetkach od większych rat naliczanych w złotówkach.
tylko takie coś może być w miare sprawiedliwe.
A wtedy może się okazać że do spłacenia wyjdzie więcej niż teraz jest.
Ja mając kredyt w zł wg kalkulacji z umowy wyszło że biorąc kredyt na 25 lat mam do spłacenia 2 razy tyle niż wziąłem.
Mona D. / 94.254.198.* / 2016-01-15 09:17
Kredyt we frankach miałam i spłacilam.Dobrze wiedziałam, kiedy go brałam jakie mogą być konsekwencje wzrostu kursu.Banki dokładnie o tym informowały. Czasu na zastanowienie też było dużo.
Teraz niby nikt o tym dokładnie nie wiedział. Totalna bzdura.Może tym co spłacili swoje kredyty też oddadzą odsetki.Jak sprawiedliwość to sprawiedliwość
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25

Najnowsze wpisy