Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ustawa medialna do kosza. Media w finansowej zapaści

Ustawa medialna do kosza. Media w finansowej zapaści

Wyświetlaj:
likwidacja abonamentu / 83.238.237.* / 2010-02-26 17:08
bardzo dobrze ,że ludzie nie płacą abonamentu , niech artyści sobie płacą przy swoich zarobkack 50 tys i wiecej
telewidz / 87.105.210.* / 2009-09-13 14:25
Nie zapłacę. Dopuki pajac Kret za chwilępajacowania w prognozie pogody zarabia tyle miesięcznie co ja przez cały rok. To jest tylko przykład . A Lis, Orłoś itd. Niech obniżon im pensje o połowe a forsy starczy na wszystko!!!!!!!!!!!!
telewidzka / 83.14.56.* / 2009-09-14 09:00
Brawo !!!!!!!!!!! Ja też nie zapłacę, a jedyny film który wart był oglądania - "Ranczo" obejrzałam w internecie , Ciekawe co teraz Tusk cudotwórca obieca ludziom za głosy w kampanii prezydenckiej- może to ,że zniesie obowiązkową składkę na ZUS jak go wybiorą ???
103 / 213.158.199.* / 2009-09-12 17:41
Napewno na dziadów płacić nie będę. Niech ta cała chołota z telewizji publicznej weżmie się za robotę a 75% pociotków wypieprzy na zasiłki.
Mamoń / 79.186.179.* / 2009-09-12 17:06
A co z pensją T. Lisa 70 tys. zł/m-c? Kto ma za to zapłacić?
NIE MA SPRAWIEDLIWOSCI / 79.163.212.* / 2010-02-17 19:27
jezeli lis zarabia 70 tys zl mieiescznie to na jego jedna pensje musze pracowac 4 lata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE TU SPRAWIEDLIWOSC PRZECIEŻ ŻAŁADKI I POTRZEBY MAMY TAKIE SAME:((((((((((((((((((((((((((((
Stanley025 / 2009-09-12 10:33
Nie płacę abonamentu. Jak mam płacić kiedy władcy RTV zabierają ogromne kwoty na swoje pensje, odprawy, kontrakty i inne korzyści. Emeryci płacą abonament z tych swoich marnych emerytur, chociaż im nie wystarcza na jedzenie i lekarstwa - żal mi ich.
Andrzej STAWSKI / 89.78.17.* / 2009-09-11 21:32
Naprwno już teraz wiem, że płacić abonamentu nie będę.
Mam utrzymywać team Farfala + Towarzysza Rydzyka, który dostał od farfala dostep do publicznej telewizji i jej archiwów w prezencie. To by było juz czyms najgorszym. Niech abonament płaca mohery, niech oddaja pół rmerytury na Trwam i pół na publiczną.
kukariusz / 83.24.86.* / 2009-09-10 17:33
Pan Tusk prosił zeby nie płacić, a teraz jak jest szefem nowy
koalicjant PO p.Farfał to znowu mamy płacić?
Dialektyczna ta mowa płemiera
niepoorwellowany / 81.190.232.* / 2009-09-10 13:15
Rządy Tuska i POorwellowanych, deficyt, zapaść finansów, wyprzedaż majątku.
Czy teraz Tusk będzie namawial do płacenia abonamentu? Czy wreszcie któryś z prawników skieruje sprawę do sądu o podżeganie przez Słońce Pomorza do niepłacenia opłaty za TV i radio (jeszcze polskie, nie uśś)? Przecież to się robi burdel na kółkach!!!
koliber23 / 89.174.167.* / 2009-09-10 13:14
I bardzo dobrze niech tracą!!! Jakim prawem człowiek ma płacić za telewizje której może w ogóle nie oglądać, sprywatyzować to cholerstwo raz na zawsze!!!!! I dy jak ktoś ogląda coś to automatycznie zapłaci oglądając reklamy a jak nie chce reklam to niech sobie kupi hbo!! Ale nie ma to jak populizmu pisu i komunistów,ale w demokracji tak to już jest!!!!!
kerot / 24.114.255.* / 2009-09-11 17:09
Ty czubie - nie umiem inaczej skomentowac tego... jak nie jestes polakiem to po co zabierasz glos w sprawach polskich ???
trojkowicz / 212.244.139.* / 2009-09-10 13:11
LUDZI OPAMIĘTANIA - OPRÓCZ TV JEST JESZCZE NICZEMU NIE WINNE WSPANIAŁE POLSKIE RADIO!!!! KTÓRE PO CIOSIE TUSKA MOŻE JUŻ NIGDY SIĘ NIE PODNIEŚĆ Z KOLAN!! POZOSTANIE TYLKO CHŁAM KOMERCYJNY TAK MILE WIDZIANY PRZEZ ELEKTORAT PO.
pan władek / 89.231.105.* / 2009-09-10 13:23

TYLKO CHŁAM KOMERCYJNY TAK
MILE WIDZIANY PRZEZ ELEKTORAT PO

to zdanie wyjaśnia dlaczego Polskie Radio program 1 , 2 ( unikat na skalę światową) i 3 zniknie
obywatel zenek / 157.25.157.* / 2009-09-11 13:58
Chcesz sluchac tych unikatow to sobie na nie plac. Mnie nie zmuszaj.
dobre wpisy internautów / 93.105.6.* / 2009-09-10 12:31
Telewizja to strata tak szybko upływającego czasu. Szczęśliwi Ci, którzy nie oglądają .Występujący powinni płacić za reklamę.
__vi__ / 85.221.231.* / 2009-09-10 12:46
Naprawdę niewiele wystarczy, żeby to zrozumieć. To tak samo jak z palaczami. Gość pali, to nie widzi świata bez papierosa. Jak rzuci, to nie może zrozumieć po co palił.
Tomwic / 2009-09-10 12:08 / Bywalec forum
W zapaści?? To niech zaczną zarabiać, jak media komercyjne. Zysk na jedną osobę zatrudnioną 10 do 25 razy mniejszy niż u konkurencji? Bo za dużo wysokopłatnych synekur dla polityków i ich pociotków.
Abonament to tylko jeszcze jeden parapodatek, haracz, pozostałość po czasach komunistycznych.
Jedynym rozwiązaniem jest prywatyzacja mediów, bo jakielkolwiek "misji" nie widać już od wielu lat!
romek22 / 194.1.153.* / 2009-09-10 12:07
No bo jak aktor za 1 miesiac nagrywania serialu zarabia 40 tys. to nie ma sie czemu dziwić że jest taka dziura finansowa. Niech zarabiają uczciwie a problemu nie będzie. 40 tys to na dość dobrym stanowisku trzeba odkladac 2-3 lata.
kermorvan / 160.83.30.* / 2009-09-10 12:01
Przestałem płacić aboonament 2 lata temu.

Nie widzę sensu.
Powodów jest sporo:
- misja - TVP żadnej nie wypełnia, oprócz podlizywania się aktualnie rządzącej Polską lub telewizją ekipie. Rzadko widać dobre programy dokumentalne - częściej poszukiwanie sensacji i wykorzystywanie krzywd ludzkich do nakręcenia oglądalności (z bardzo małymi wyjątkami). Filmy puszczane w TVP są chwilami poniżej jakiegokolwiek poziomu - widać, że dobierane ewidentnie wg. ceny (najniższej). Teatru telewizji nie uświadczysz. programy popularnonaukowe w zaniku. Szkoda. W przeszłości było tak wiele hitów (chociażby "Sonda" czy "Laboratorium".
- niewarygodność - najbardziej dotkliwe jest to, że programy informacyjne od wielu miesięcy są podszyte politycznymi manipulacjami Prezesa TVP. To prawdziwy dramat.
- słaba ramówka - to jasne, że oglądamy programy o różnych porach, ale jakimś szczęśliwym trafem na innych kanałach o różnych porach zawsze znajdę coś interesującego na 1 - 1,5 godziny - na TVP jakoś nie.
- nieefektywność - świadomość słabego zarządzania, ewidętny przerost zatrudnienia tej instytucji, skoki na kasę dla politycznych znajomych, rodzin wynikające ze zwykłej pazerności - to wszystko jest zwyczajnie oburzające.

Na nic nie mamy wpływu

programmy informacyjne wolę z TVN lub Polsatu (świetnie się nota bene uzupełniają), programy dokumentalne znajdę lepsze na BBC, sportowe na Eurosport, popularno naukowe na różnorakich kanałach Discovery lub kanale National Geografic, interesującą rozrywkę (choćby fenomenalne seriale komediowe i z bystrymi dialogami, i nutką refleksji) na Comedy Central.

Skoro jestem skazany na dowiadywanie się kolejny raz, że np. Manager X, były dozorca, członek parti ABC i szwagier wujka Cioci Prezesa, został zatrudniony na 5-letnim kontrakcie i odszedł po 2 m-cach, dostając odprawę z pełnymi przyszłymi poborami za 4 lata i 10 m-cy , pensji mega-giga - to niech to, do pioruna jasnego, nie będzie przynajmniej częściowo z moich pieniędzy.

Bo to jest grabież publicznych pieniędzy - a nie "uzasadniona rekompensata słusznie należna świetnemu profesjonaliście".

Możecie mnie odsądzić od czci i wiary, ale... sami czujecie, na pewno, że coś jest głęboko nie tak.
issael / 94.254.218.* / 2009-09-10 13:50
Sporo trafnych spostrzezeń, moze to przeczyta paru ludzi :)

Na wypowiadających się czynnie, raczej nie liczyłbym, wiekszośc to stali bywalcy, i mam wrazenie ze stali "pracownicy" agend pijarowskich, przypozadkowanych tej czy innej opcji.
Smutny / 194.237.142.* / 2009-09-10 13:48
Odbiegajac troche od tematu: gdzie sa moje pieniadze (podatki + ZUS)? Otoz czesc z nich dostala jakas rodzina meneli, ktorzy wzieli mieszkanie na kredyt a teraz panstwo im ten kredyt sfinansowalo. Ale bez obaw bo za to inna czesc tych pieniedzy jest wyplacana jako renta dla innych meneli, ktorzy dyzuruja po 16 h pod budka z piwem i to jest ich jedyny wklad w nasz kraj. Reszta z tych pieniedzy idzie po rowno: na urzednikow, z ktorymi sie nie da nic zalatwic, sa opryskliwi i skutecznie dezinformuja; na policje, ktora nie przyjmuje zgloszen, za wszystko trzeba jej placic (10 PLN za sporzadzenie protokolu wlamania do mieszkania!) i do tego utrudnia zycie jak tylko moze spokojnym ludziom zostawiajac swobode przestepcom; na sluzbe zdrowia, ktora zawsze dosyla z kwitkiem i do ktorej sie nie mozna doppchac a jesli sie juz uda to spartoli wszystko, zrobi na odwal sie i jescze bedzie miec pretensje; lapowki i przekrety na wysokich szczeblach. Aha no i jeszcze oczywiscie zasilam falszywych rencistow, 30-letnich emerytow i szara strefe. Pieknie. Sam bym lepiej tych pieniedzy nie wydal.
wkurzony / 83.238.19.* / 2010-01-21 16:55
Swietny koment .Po prostu samo życie.
Issael / 94.254.218.* / 2009-09-10 13:53

Sam bym lepiej
tych pieniedzy nie wydal.

No widzisz :)
Yanekkk / 195.116.98.* / 2009-09-10 11:49
A za co mamy płacic?W TVP same seriale dla inteligentnych inaczej.Na produkcje Plebanii i Złotopolskich nie zamierzam sie składac
...
www.tnij.org/laptop2009
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy