Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Ustawa o spółdzielniach do Trybunału Konstytucyjnego

Ustawa o spółdzielniach do Trybunału Konstytucyjnego

Wyświetlaj:
presko / 217.153.210.* / 2007-11-28 19:24
Nowi Właściciele - niechcę was martwić, ale fiskus upomni się o swoje - podatek za 2007r!. Fiskusa będzie interesować wartość mieszkania a nie symboliczna cena za wykup,
zibi20 / 2008-01-21 11:04
Wydaję się że niektórym puszczają nerwy choć nie potrzebnie.
Nawet jeśli kupili mieszkania wcześniej od spółdzielni to i tak po cenach preferencyjnych i też powinni uiścić podatek od różnicy ceny rynkowej. Poza tym czy odprowadzany jest -y

datek od akcji prywatyzownych firm.którymi obdarowani są pracownicy tychże firm
aksel / 217.153.210.* / 2007-11-28 19:02
Nowi Właściciele nie chcę was martwić, ale szykujcie kasę dla fiskusa za2007 rok!
stary spółdzielca / 217.153.210.* / 2007-11-28 19:01
Nowi Właściciele nie chcę was martwić, ale szykujcie kasę dla fiskusa za2007 rok!
lokator / 83.30.41.* / 2007-08-07 08:52
s****........ nikt mi nie DAŁ mieszkania ,tylko na wkład i spłatę kredytu zapożyczaliśmy się na kilka lat KIEDY TO DO TYCH ZAWISTNYCH GTŁUPICH POLSKICH GŁÓW DOTRZE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
toni19 / 2007-08-07 14:22
Twoja strata-trzeba bylo poczekac.....na cud ktory jest teraz
tojtoj / 213.186.69.* / 2007-08-07 14:16
Twoja strata-trzeba bylo poczekac.....na cud ktory jest teraz
Boles / 88.199.52.* / 2007-08-02 08:24
Zgadzam się z poprzednikiem nikt wam nie kazał je wykupywać .A tym bardziej brać kredyty na ich wykup .Nikt was z tych mieszkań nie miał prawa wyrzucić Po prostu widzieliście w ty dobry interes a teraz gdy przepisy się zmieniły podnosicie lament jacy wy jesteście pokrzywdzeni
Mordad1 / 213.25.195.* / 2007-08-06 12:42
Tak IV Rzeczpospolita daje ale tym którzy i tak żyja na garnuszku Państwa, czyli Naszym garnuszku,
...teraz jeszcze dostali za free mieszkania... nie ma to jak popierać prawo i sprawiedliwosć społeczną... tylko chyba z folwarku zwierzecego.
Ruzam / 88.199.248.* / 2007-08-07 16:28
No, nie mogę.Przecież ci ludzie już zapłacili (wykupili )te mieszkania,a kazano im po raz drugi to zrobić.By nikt panu(I) nie zarzucił życie na garnuszku państwa, należy wykupić po raz trzeci niezaprzeczalne i czwarty bezapelacyjne własne mieszkanie.Jeśli sam jestem naiwny,to inni powinni być do n-tej potęgi.
steni / 85.219.193.* / 2007-07-31 20:43
wykupilam mieszkanie spol. na wlasnosc 4 lata temu za 15.tys.kosztem wielu wyrzeczen mni i dzieci bo sama je wychowuje .spoldzielnia wziela pieniadze ,znajac spoldzielnie na zwolnienie z oplat na fun. rem.nie ma szans .teraz musze wymienic okna z funduszu rem. pewnie nie mozna skorzystac to jest w porzadku ladny mi soldaryzm.nictylko do sadu.
wenus1 / 80.51.250.* / 2007-08-01 09:09
W roku 1996 wykupiłam mieszkanie lokatorskie na własność uiszczając 19.000 zł czyli 50% wartości pozostałą kwotę rozdzielono mi na 20 rocznych rat ( w chwili obecnej pozostaje mi jeszcze do zapłaty kilka rat) . W związku z nową ustawa mieszkanie wykupione przed 23 kwietnia 2001 roku nie podlega żadnym ulgom ani odliczeniom . Ustawodawca ogromnie skrzywdził mnie i osoby w podobnej sytuacji !!!! Wpłacane pieniądze nie stanowią dla mnie żadnej nadwyżki płacę te raty odmawiajac sobie wielu rzeczy .
żabolek / 62.233.130.* / 2007-08-07 02:36
skoro kupilas to bylo cie stac.Ja 4 lata temu kupilem samochod na kredytpo roku taki sam nowy kosztowal mniej bo weszlismy do unii i nasprowadzali szrotu. do kogo mam miec pretensje, ze sie pospieszylem? tylko do siebie.podobnie jest w tym przypadku.mozna miec pretensje do rzadzacych za niestabilne prawo, ale nie do tych ktorzy chca na tym skorzystac
cierpliwy zbój / 212.160.172.* / 2007-08-01 15:31
Zaraz się wyrzyygam - czekałem cierpliwie na ten moment ,od wielu lat była mowa że te mieszkania zostaną prawie oddane za darmo -CZY KTOŚ WAM KAZAŁ JE WYKUPOWAĆ ????? - odliczycie sobie zgodnie z ustawą.
A czy uczciwe byłoby gdybym teraz musiał wykupić to mieszkanie gdy ceny na rynku wzrosły ponad 2 razy ??
Mam pytanie po co wogóle wykupiliście te mieszkania ???
młot na zbója / 85.128.26.* / 2007-08-04 11:47
Z Ciebie "Kiep" a nie zbój. Tacy jak Ty żerowali na tych którzy wpłacili a spółdzielnie miały ich pieniądze, aby tobie obniżyć koszty. Setki uczciwych odmówiły sobie wielu przyjemności a ty jak wielu innych może brałeś dotacje mieszkaniowe do czynszu i piłeś bądź jeździłeś luksusowym samochodem. Daj odpowiedź czy to uczciwe gdy ktoś traci tak dużo....
mart / 89.79.186.* / 2007-08-05 13:20
czy uczciwe jest wykupienie mieszkania za potrójną cenę w stosunku do tej jaką zapłacili ci którzy się pospieszyli. fajnie jest brać kredyt na hipotekę? fajnie jest sprzedać mieszkanie i wziąć trochę kasy. ludzie zastanówcie się nad sobą. wszystkim po równo ale czym biedą? jednak to prawda polak polaka udusi i zabije żeby tylko ten drugi nie miał lepiej.
xmarek / 87.205.35.* / 2007-08-02 08:30
Bo myśleli, że zrobią dobry interes.
defred / 80.245.187.* / 2007-11-27 15:22
xmarku,ja zyje w kapitalistycznej polsce, a ty gdzie?nadal w socjalizmie?popatrz juz dawno sprywatyzowali ci majatek spoleczny,zaklady pracy i fabryki,to przyklad dla spoleczenstwa,ze trzeba miec wlasnosc,a ty nadal zyjesz w dawnym systemie; podpowiem ci: najprosciej miec wlasne mieszkanie,cos co wielu z nas juz dawno kupilo i teraz tylko przenosimy wlasnosc pod wskazany adres,to tyle,proste i rzeczowe podejscie do kapitalizmu,sorry nie kazdy musi sie znac na ekonomi,ale uwierz mi to nie ma nic wspolnego z robieniem interesow,bo czy chcesz czy nie, to jesli mieszkasz juz 20lat w tym samym mieszkaniu to juz go kupiles niechcacy,splacajac raty kredytu w czynszu i nie mozesz nam tu powiedziec,ze twoim zamiarem bylo zrobienie INTERESU,bo taka splate narzucila ci spoldzielniia i tyle,a teraz tylko przenies wlasnosc ze spolodzielni na swoje nazwisko i bedziesz kapitalista,powodzenia, widzisz byli ludzie w polsce co duzo wczesniej to zrozumieli i do tego dazyli i nie byla to zadna chec wzbogacenia sie,lecz tylko zalegalizowania prawa wlasnosci,
Zbyszek 1 / 77.113.96.* / 2008-03-05 02:07
otrzeżwiejesz jak Ci państwo najpierw dołoży podatkiem katastralnym a potem będziesz zlicytowany jak zwiększająca sięilość głupków - miłośników własności, których nie stać na jej utrzymanie. Szkoda, że wtedy będzie już za późno.
jAN pAŁCZYŃSKI 22100 cHEŁM / 89.229.131.* / 2008-01-22 08:43
Ustawa ta narusza ustawę zasadnicza Konstytucje R.P. w kilku miejscach.Gdybanie co kto zrobił lub co bym zrobiłto nie jest temat. Poczucie i naruszenie prawa własności to jest problem. z którego parlamentarzyści nie widza wyjscia.Składam wyrazy współczucia wszystkim tym którzy przyczynili się do w[prowadzenia w zycie tej ustawy.Wprowadziła ona do podziału spółdzielców na trzy grupy.Znawcy Konstytucji i prawożądności nabierają wody w usta i starają się wciskać ,ze wszystko jest zgodnie z prawem.Jesli nie staracie się zrozumieć ,że naruszyliście SWIĘtoSĆ to chodżcie sobie swoimi ścieżkami i łudżcie się nadzieją ,że przez własne tchurzostwo popieracie arogancję władzy.Popatrzcie sobie w lustro i rozgrzeszcie wszystkich wyborców ,którzy wybrali was by,prawo było przestrzegane a nie było kpin z obywateli.Ustawy mają chronić obywateli a nie okradać w biały dzień pod płaszczykiem prawa.Buble.które zostają wprowadzone w życie z naruszeniem prawa winny być przez Trybunał odrzucone własnie w imieniu prawa dobrze zrozumianego.Z poważaniem Jan Palczyński 22100 Chełm. Szymanowskiego !/39
benna / 83.31.129.* / 2007-08-09 12:07
ja w 1971 r dostalam mieszkanie lokatorskie za ktore wplacilam wklad mieszkaniowy w wysokosci 21.000 zl + pozyczke bankowa wzielam na splate gruntow i co uwazacie ze to bylo malo, tez musialam sie zapozyczyc a nie bylo wtedy mozliwosci na wykup na wlasnosc, niby lokatorskie a musielismy wniesc wklad mieszkaniowy. Uwazam ze teraz slusznie mi sie nalezy po tylu latach wykup mieszkania na nowych zasadach "grosze"
piotr 222 / 83.26.70.* / 2009-10-20 09:19
czy ktoś mi powie do kiedy trybunał konstytucyjny ma czas na uchwalenie tej nowej ustawy

Najnowsze wpisy