Forum Polityka, aktualnościKraj

Ustawa śmieciowa. Czas na pierwsze podsumowania i zmiany

Ustawa śmieciowa. Czas na pierwsze podsumowania i zmiany

Wyświetlaj:
talker53 / 93.174.26.* / 2013-10-29 15:25
Ustawa, ustawą, ale np. w Warszawie na niektórych osiedlach dają ciała zarządcy nieruchomości. U nas też dopóki status nie wszedł to bałagan był niemożebny.
m-53 / 95.49.205.* / 2013-10-27 09:47
Segregujemy, myjemy puszki i pojemniczki po serkach.

Czy ktokolwiek wie co się z tymi "produktami" dzieje?
Wątpię czy przemysł jest w stanie wchłonąć taką ilość surowców wtórnych
Norbias / 89.200.165.* / 2013-10-27 10:16
Jest wstanie wchłonąć taką ilość surowców rynek. Naprawdę a co do puszek bądź surowców wtórnych mało tego. Są wyspecjalizowane skupy które skupują m.in butelki PET ( po np. coca coli ) folię PP pojemniki PP np. po margarynie, kubeczki PS np. po jogurtach i wiele innych nawet są skupy płyt CD i DVD w końcu to poliwęglan + cieniutka warstwa aluminium. Według mnie właśnie takie puszki aluminiowe czy też kable lepiej oddać do skupu niż wywalać jako śmieci. W mojej okolicy działa skup gdzie skupują telefony komórkowe na kilogramy ( w końcu są tam śladowe ilości złota itd. ) jest jeszcze skup kabli całych z izolacją. i wiele innych. Zamiast śmieci wywalać lepiej segregować a nawet mało tego sprzedać. A sam wiedzę ile śmieci jest bo jestem kierowcą śmieciarki.
stock / 89.230.188.* / 2013-10-27 18:50
Coraz gorzej jest ,przed zmianą śmieci były wywożone regularnie też były segregowane , teraz leżą hałdy plastików przy pojemnikach ,które po prostu są za małe na tylu mieszkańców mało tego podjeżdżają samochody i do pojemnika albo obok a miało być tak świetnie tylko opłatę śmieciową RADNI ŚWIETNIE WYMYŚLILI W GDYNI OD M2 MIESZKANIA JESTEM SAMA I PŁACĘ 32 PLN OBOK SĄSIEDZI 6 OSÓB PŁACĄ 32 PLN .I jeszcze na tych śmieciach miasto zarobi
kondonald / 82.143.177.* / 2013-10-27 09:37
komplikowania rzeczy prostych ciąg dalszy ;-D Miś na miarę naszych możliwości ;-D

Najnowsze wpisy