Forum Forum finansoweBanki

Uwaga na GETIN Bank

Uwaga na GETIN Bank

henryczek6 / 83.29.24.* / 2009-02-04 09:33
Mam kredyt na samochód w Getin Banku w Chf .Kredyt dostałem w kwietniu 2005r z stopą procentowa 11.90 obecnie jest 14.90 pomimo że bank Szwajcarii obniżył stopy procentowe.Dodatkowo różnica w kursie waluty w tym banku wynosi 13.92%.Uwaga na nich to po prostu lichwa. Na szczęście jeszcze tylko parę rat.
Wyświetlaj:
bearo / 89.76.198.* / 2009-08-27 17:40
to skandal że różnica w frankach między getin a NBP wynosi na dzień dzisiejszy 18gr!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlaczego nie da sie z tym nic zrobić?????????????????/
Laguna / 83.12.86.* / 2009-02-05 10:40
Zgadzam się z Panem . Getin Bank jest najgorszym bankiem w Polsce jaki tylko istnieje. To są kłamcy i złodzieje. Ja też mam kredyt na samochod w Chf. Pomimo kryzysu i obnizki stopy procentowej bank w grudniu podniósł oprocentowanie.


Ludzie nie zaciagajcie kredytów w Getin Banku. Bo po paru miesiacach zostanienie z dziurawymi kieszeniami bo nie będzie was stac na spłatę kredytu.
pijawka / 83.10.27.* / 2009-08-03 21:22
Zgadzam się z ludźmi krytykującymi ten bank..Miałam u nich kredyt na 72 miesiące spłaciłam po 12 miesiącach .Kiedy poprosiłam o zwrot kładki ubezpieczeniowej za nie wykorzystany okres ubezpieczenia dostałam odmowę .Składka wyniosła 1270 zł i została doliczona do kwoty kredytu .W Euro Banku otrzymałam zwrot składki po kilku dniach ,a ci oszuści tłumaczą się że nie zwracają .Bardzo proszę o radę do kogo mogę się zwrócić w tej sprawie .Pozdrawiam .
blanco09 / 2009-09-04 22:32
POTWIERDZAM - Lichwa i skandaliczna obsługa klienta !!!
Wysłałem podanie o zmianę sposobu spłaty, żeby spłacić kredyt za franki kupione np w Citihandlowym ( gdzie można negocjować ceny ! ) i przez 2 tygodnie nie dostałem aneksu !!!! A w ciągu ostatnich 7 dni codziennego dzwonienia - na przemian informują: wyszło, nie wyszło... W oddziale tylko się uśmiechają i tyłka nawet nie ruszą...
Nikt nic nie wie, a klient jest cacy wtedy gdy wpłaca. I tylko wtedy...
Wstyd i hańba dla Dombanku i Getin Banku.
Sprawę ja oddałem już do UOKIKu. Jeśli ktoś ze Szczecina chciałby się do mnie dołączyć - zapraszam.
Aneta Hawrot / 89.100.51.* / 2011-05-09 22:07
Witam,

Zdesperowana Getin Bankiem zaczelam szperac w internecie i natknelam sie na ciekawa wymiane zdan na temat tego banku. Mam podobny problem co Pan(i). Tez 'staram' sie spalcac kredyt bezposrednio w CHF i az sie odechciewa. Wiem, ze Pan(i) post jest dosc stary, ale chcialabym zapytac jak przebrnela Pan(i) przez te splaty. Ja, pomimo zaplacenia ok 5 tys za mozliwosc splaty bezposrednio w CHF, najwyrazniej mam mozliwosc splaty wylacznie przelewem i to tylko w jednym oddziale w Polsce. Poza tym jednym oddzialem 'Pani z okienka' cyt. 'nie widzi konta'.

Dziekuje i mam nadzieje do uslyszenia
Majka 35 / 80.54.200.* / 2009-08-04 21:33
Witam,

Ja również przymierzam się do wcześniejszej spłaty kredytu gotówkowego. Kiedy zapytałam w oddziale Banku jak jest ze zwrotem składki ubezpieczeniowej - Pani powiedziała, że "nie należy się". A wiem, że się należy :-)
Więc poinformowałam Panią, że jest to niezgodne z prawem - bo to jak, umowa będzie rozwiązana (kredyt spłacony) a ochrona ubezpieczeniowa nadal (do dnia ostatniej raty wg pierwotnego harmonogramu) będzie mnie obejmowała ?? Dobre, hehehe :-)
Dziewczyny na infolinii tego Banku też powiedziały, że Bank nie przewiduje zwrotu składki.
Więc powiem co ja zrobię:
1. Poinformuję Bank o wcześniejszej całkowitej spłacie kredytu i wpłacę ustaloną kwotę.
2. Dam Bankowi czas na rozliczenie kredytu (sprawdzić w regulaminie ile na to mają czasu).
3. Po rozliczeniu kredytu - piszę reklamację , w której żądam zwrotu składki ubezpieczeniowej i informuję, ze w przypadku odmowy rozliczenia i zwrotu składam skargę do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).
4. Jak nie oddadzą - składam skargę do KNFu. KNF zażąda od Banku wyjaśnień.
Pozdrawiam, Majka
pijawka / 83.10.36.* / 2009-08-05 18:53
Majka bardzo Ci dziękuję za informację ,zrobię dokładnie tak jak podpowiadasz , a o wynikach napiszę .
ani_a / 83.22.169.* / 2009-08-19 14:38
właśnie otrzmałam pismo z Getin Banku , że zwrot składki ubezpieczeniowej przy wcześniejszej spłacie kredytu mi sie nie należy bo to opłata jednorazowa......Oni maja ludzi za idiotów!!!
Małgorzata54 / 79.185.248.* / 2013-04-06 14:00
Mi oddali 229,00zł,kredyt gotówkowy na 4 lata,w wys,10 tys.-faktycznie do spłaty kwota 11 617,10-kredyt był ubezpieczony na kwotę 1600,00zł-zmienne oprocentowanie cyt;w dniu sporządzenia umowy pożyczki wynosi 22,00% w stosunku rocznym,i dalej rzeczywista roczna stopa oprocentowania na dzień sporządzenia niniejszej umowy wynosi 35,67%.To był ten sam dzień,a jaka różnica.Przekonałam się przy spłacie rat.Dlatego spłaciłam kredyt po 1,5 roku,z rat wpłaconych było to niecałe 6 tys.gdy zapytałam ile mi zostało do spłacenia przeżyłam szok zostało mi jeszcze 9tys.Nie rozumiem kredyt na 4 lata kwota do spłaty 11 617,10zł,a ja w sumie po 1,5 roku zapłaciłam 15 tys.Złodziejski bank,straszna lichwa,miła obsługa przed wzięciem kredytu,potem robi,a uniki i udają,że nie mają czasu,chodziłam po kilka razy,nawet gdy byłam umówiona na konkretną godzinę.Ostrzegam!!!
Dorian.D. / 83.23.15.* / 2011-01-10 16:24
Witam serdecznie! Mam pare samochodów w geatin leasing, niestety juz dawno zrozumiałem,ze to był jeden z moich najwiekszych błedów. Wczesniej współpracowałem z wieloma firmami leasingowymi i nigdy nie mialem z nimi wiekszych problemów,a nawet tutaj przesadzam, poniewaz nie były to problemy,ale ewentualnie jakies drobne sprawy do wyjaśnienia. Niestety co miesiąc wydaje niemałe kwoty za sprawy o których nie mam pojecia, kiedy próbuje sie dodzwonic, telefon , w którym mam uzyskac jakiekolwiek informacje jest zawsze wyłaczony, musze kierowac sprawe do placówek, co i tak nie daje rezultatów, poniewaz kiedy sprawa jest wyjasniona (co mi sie tylko wydaje), za pare dni i tak dostaje upomnienie z groźbą odstawienia samochodu na parking Getinu, nawet jesli chodzi o przysłowiowe złotówki. Co jakiś czas dostaje smsa z informacją o NATYCHMIASTOWĄ zapłate, niestety w smsie widnieje tylko kwota, żadnego nr faktury, tytułu,więc nawet nie wiem za co ta płatność, mimo wielkich poszukiwań, często nie znajduje faktur od tej firmy na tą kwotę. Pozostaje mi jedynie zacisnąc zęby i wytrzymać jeszcze te pare miecięcy, jednak tym komentarzem chciałbym ostrzec innych przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z tego leasingu. Pozdrawiam
PIJAWKA / 80.50.126.* / 2012-10-11 10:31
UWAGA NA OSZUSTKE Z GETIN BANKU W DĘBICY M. ŁOKIEĆ ZAM. DĘBICA UL. PANA TADEUSZ 14/35 NR TELEFONU 14-6826284
solina63 / 2013-12-11 19:31
oś wiadczam iż niesłusznie pomawiałem pracownice getin banku s.a. oddziałw dębicy panią marię łokieć za to że nazwałem ją oszustką
solina63 / 2013-12-13 10:31
2013.12.13 10:29oświadczam, iz niesłuscnie pomawiałem pracownika geti banku s.a. oddział w dębicy panią m. łokieć i pszepraszam pania m. łokieć za to że nazwałem ją oszustkąmar
genia w. / 176.105.140.* / 2013-02-12 17:55
bllllllll
sore514 / 89.67.225.* / 2013-06-03 09:48
Getin Bank przez długi czas nie zajmował się kontami bankowymi. Teraz się to zmieniło więc jeśli jest ktoś zainteresowany ich ofertą to śmiało. Na stronie Getin Banku można nawet przetestować jak działa ich nowe konto Getin UP.
MAGSWI / 31.175.135.* / 2015-03-13 10:54
Ja tam ni boję się podawać swojego imienia bo dobrze wiedzą o kogo chodzi.

Mam kredyt w getin i tu przyznam - jeden plus dla nich, bo warunki były dobre.

Zaproponowano mi konto firmowe do tego - za darmo wyp laty itp. więc zamieniłam mbank z którego systemu transakcyjnego po zmianach nie jestem zadowolona na getin.

Przy pierwszym logowaniu dzwoniono do mnie i wyjaśniano gdzie co jest. Przekazano mi, że mam dwa rachunki - jeden do celów firmowych drugi do rozliczenia kredytu.

No to podałam klientom numer rachunku i zadowolona czekam na wpływy.

Zeszły pieniądze i zaczęły się schody. Przykładowo mam na koncie 60tys zł. Robię przelew do klienta na 30tys. Saldo po operacji pokazuje mi, że mam -8tyszł??? Dwa dni wiszenia na infolinii - pieniądze się pokazały. Robię przelew podatkowy - on wychodzi za dwa dni wraca. Robię go ponownie - znowu wraca, ale na wyciągach mam informację tylko o wychodzących przelewach (czyli teoretycznie powinnam zanieść wyciąg do skarbówki, bo mam vat zapłacony i to 4 razy).

Znowu - mam na koncie 20tys, robię przelew na 12 tys, saldo po operacji 0zł.

Sprawa się ciągnęła 2 miesiące. Mnóstwo siedzenia na infolinii, pisma do banku itp. W końcu w akcie desperacji poszłam do oddziału i powiedziałam, że jak nie oddadzą mi kasy wzywam policję. Sprawa wyjaśniona w 2 godziny - osoba, która zakładała konto źle mi przekazała informacje o kontach - to, które miało być firmowe, jest kontem technicznym.

Bank ze swojej strony nic nie zrobił i w niczym nie pomógł - a jeszcze naliczył opłaty, bo korzystanie z konta miało być darmowe przy spełnieniu warunków operacji, ale że korzystałam z innego konta no to....

Teraz JA muszę klientom wysyłać na swój koszt znowu informację o zmianie numeru konta. JA muszę codziennie nawet kilka razy dziennie wchodzić na system i przenosić wpłaty, które jeszcze wchodzą na rachunek techniczny, na właściwe konto, by móc zrobić przelew.

Księgowa do dziś nie może się połapać z wyciągami za poprzednie dwa miesiące - przelewy wychodziły i wracały i ciężko cokolwiek ustalić. Ale im w banku wyciągi pokazują się prawidłowe i są zupełnie inne od moich.

Nie wspominając o wizerunku firmy - trzeci raz w ciągu dwóch miesięcy zmieniam konto, co wygląda jakbym przed komornikiem czy kimś takim uciekała.

KSIĘGOWANIA - to jakiś horror. Pieniądze, które klient wysłał np. wczoraj rano wchodzą dziś wieczorem.

Ogólnie żałuję wyboru i odradzam innym. Kredyt samochodowy był na dobrych warunkach ale konto, tym bardziej firmowe, to porażka.
4 5 6 7 8 9
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: