Forum Forum podatkoweInterpretacje

VAT po zmianach: będzie lepiej, choć nie idealnie

VAT po zmianach: będzie lepiej, choć nie idealnie

Wyświetlaj:
Leon Z. / 62.233.191.* / 2006-06-09 18:23
\\poza tekstem\\ korekta by się przydała
wethead / 83.24.152.* / 2006-06-09 17:40
ble ble ble ... ustawę o podatku VAT skonstruowali złodzieje dla złodziei. Chodzi o to aby uczciwego podatnika zdybać na uchybieniach formalnych i tyle a dla wtajemniczonych (tzn tych do których kontrola skarbowa po prostu nigdy nie zajży) porobine są wszelkie furtki, dziurki i inne duperszwance.
Moja propozycja tekstu ustawy:
1. Wprowadza się podatek od wartości sprzedaży towarów i usług dla prowadzących działalność gospodarczą.
2. Stawka podatu wynosi (np.) 15% wartości sprzedaży.
3.Podatnik prowadzący działalność gospodarczą ma prawo odliczyć wartość podatku od nabycia towarów i usług będących kosztem uzyskania przychodu.
A cała ta reszta to niepotrzebne śmieci.
Jeśli komuś został się mózg nie przegniły od wchłaniania papki medialnej to od razu zrozumie, że efekt dla budżetu byłby niepoliczalnie pozytywny.
Malinia / 213.238.67.* / 2006-06-10 10:29
Jestem za.!!!!!!!
Do tego proponuje zlikwidować koszmar który każe nam wystawiać noty korekty jak pomylimy się o jedna literę lub cyfrę w nazwie firmy lub adresie.
Niech NIP prawidłowy będzie kwalifikantem.
U nas kary są za błąd w nazwie. Ustawodawca narobił furtek dla „kolesiów” a cała reszta świata użera się z błędami na fakturach lub kwalifikacja jaki ma być VAT 0,7,22 czy zwolniony. Do tego jeszcze karanie za co się da.
wethead / 83.24.142.* / 2006-06-12 09:53
UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! uwaga na ostatnie hobby (szczyt debilizmu) US odrzuca jako nieprawidłowe faktury z kreseczkami nie w tym miejscu co na VAT-5 i jaśli Pan minister finansów ma choć odrobinę honuru (obce słowo dla polityków) to powinien zareagować. Niech ktoś w końcu mi wytłumaczy po kiego grzyba kreseczki w id. VAT były na dwa sposoby a obecnie ich nie ma. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
p(osłowie) róbcie dalej takie ustawy bo uwielbiacie nurzać sie w mętach - tylko dlaczego ta garstka (99%) normalnego społeczeństwa za to płaci i cierpi?

Najnowsze wpisy