Forum Polityka, aktualnościKraj

Winiecki: Kiedy będzie lepiej? Lepiej już było!

Winiecki: Kiedy będzie lepiej? Lepiej już było!

Wyświetlaj:
Lysy 25 / 77.255.129.* / 2010-07-29 08:51
Winiak broni finansistów.
Gdyby jednak nie majsterkować przy rynku to większości finansistów z Wall Street jak również takich instytucji jak Citi, Goldman Sachs, czy Fannie Mae wogóle by już nie było.

Finansiści są już od pewnego czasu bankrutami a obecne działania administracji USA przypominają usiłowania w reanimacji trupa.

Mimo wszystko bez względu na ilość wydrukowanych i wydanych pieniędzy i wydumanych regulacji trup dalej pozostanie trupem.

Za jakiś czas trzeba będzie zakopać zwłoki i zakończyć ekperyment z nieskończonym wzrostem gospodarczym na fizycznie ograniczonej planecie.
JX / 91.193.160.* / 2010-07-26 19:04
Od członka RPP należałoby oczekiwać nieco głębszych przemyśleń. A już na pewno nie zaciemniania obrazu kryzysu i pisania marnych dowcipów.
Tymczasem w USA trwa walka o ograniczenie władzy FED, powołanego wbrew Konstytucji Stanów. O skutkach tak pisali ówcześni:

"Zanim kontrola nad emisją pieniędzy i kredytu nie zostanie przywrócona rządowi i uznana za jego nadzwyczajną i świętą odpowiedzialność, wszystkie dyskusje na temat niezależności parlamentu i demokracji są puste i daremne. Kiedy naród odrywa się od kontroli nad własnym kredytem, nie ma znaczenia kto tworzy w państwie prawo. Lichwa poza
kontrolą zniszczy każde państwo." William Lyon Mackenzie King (1874-1950), premier Kanady, który znacjonalizował Bank of Canada.

"Ktokolwiek kontroluje ilość pieniądza w naszym kraju jest absolutnym władcą całego przemysłu oraz handlu, a gdy uzmysławiasz sobie, że cały system jest z łatwością kontrolowany, w ten czy inny sposób, przez kilku potężnych ludzi na górze, nie trzeba Ci już mówić skąd biorą się okresy inflacji i kryzysów." James A. Garfield (1831-81), prezydent Stanów Zjednoczonych, zamordowany po sześciu miesiącach pełnienia swojej funkcji.

"Jestem najbardziej nieszczęśliwym człowiekiem. Niechcący zrujnowałem swój kraj. Kraj wielkiego przemysłu jest kontrolowany przez swój system kredytowy. Nasz system kredytowy jest scentralizowany. W związku z tym wzrost kraju i cała nasza działalność są w rękach kilku ludzi. Staliśmy się jednym z najgorzej rządzonych, jednym z najbardziej kontrolowanych i zdominowanych rządów w cywilizowanym świecie. Nie jesteśmy już rządem mającym własną opinię, nie jesteśmy już rządem z własnymi przekonaniami i głosem większości, lecz rządem z opiniami wymuszanymi przez małą grupę dominujących ludzi". Woodrow Wilson, prezydent USA w latach 1913-21.
A tu o FED:
http://www.youtube.com/watch?v=lvH2yQbc108
niewierzący ateusz / 83.8.115.* / 2010-07-26 13:23
w sprawie podwyższenia podatków , jeśli pan nie słyszał to służę cytatem
"Udało się nam przez ostatnie kilka lat iść w drugą stronę. Dzięki tym obniżkom podatku, składki rentowej jeszcze sprzed kryzysu, mieliśmy po prostu więcej pieniędzy w kieszeniach na początek kryzysu, co było takim polskim pakietem stymulacyjnym"
"Ale skoro wszędzie na świecie pyta się dzisiaj, czy już nie wychodzić z pakietów symulacyjnych, powstaje pytanie, czy te ubytki w dochodach budżetowych działały na poziomie 2-3 proc. PKB, nie powinny być w taki, czy inny sposób odrobione."

pan też jest za odrobieniem ubytków w taki czy inny sposób?
chętnie bym przeczytał pana felieton na ten temat
muad / 195.20.110.* / 2010-07-26 12:15
Prawda, to jest sprawiedliwy kapitalizm, jak małemu się nie uda to bankrutuje, jak bogacz doprowadzi bank do upadku to leci odrzutowcem po kasę - (na którą się zrzucają wsztscy).

Ile osób poniosło odp, za kryzys? Ktoś trafił do więzienia?

Szkoda, że takie osoby jak p. Winiecki nie rządzą, oni by mogliby zrobić porządek.
tutek345345 / 194.242.62.* / 2010-07-26 08:44
Do czasu jak się to nie zmieni polska nie będzie normalnym krajem
arch / 2010-07-26 07:57 / Tysiącznik na forum
Unia Europejska odcina nas od prądu


Bruksela może sparaliżować naszą gospodarkę,

Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej"

Unia chce się zobowiązać do zmniejszenia emicji CO2 w ciągu 10 lat aż o 30 procent, chociaż pierwotnie miało to być 20 procent.
.........czeka nas fala przerw w dostawach energii.

Najnowsze wpisy