VICTORIA

Jesse L / 2011-03-13 19:35
Informacje na temat spółki VICTORIA ASSET OPERATION CENTRE
Wyświetlaj:
Jesse L / 2011-07-13 14:39 / Tysiącznik na forum
Jest długo oczekiwana informacja.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/VICTORIA-Zawarcie-istotnej-umowy-dystrybucja-systemow-informatycznych-2373668.html
Jesse L / 2011-05-13 22:46 / Tysiącznik na forum
Są asy, są niedźwiedzie i jest korekta. Jak widać nie jest istotna treść informacji tylko jak jest postrzegana przez inwestorów. A ci przestraszyli się subskrypcji (o której pisałem poniżej i która była przesądzona) skierowanej do wybranych inwestorów po 5gr i wcale się nie dziwię. Pytanie kim jest prywatny inwestor?. Druga sprawa to "Zarząd jednocześnie informuje, że cena emisyjna została ustalano na poziomie umożliwiającym jak najszybsze objęcie akcji przez inwestorów" - sam po pięć groszy brałbym każdą ilość, korzystając z dźwigni finansowej bez problemu objąłbym 30% subskrypcji. Następna wątpliwość to: "Zarząd dołoży wszelkich starań, żeby akcje w drodze emisji R objęli inwestorzy bądź inwestor o długoterminowym horyzoncie inwestycyjnym." Jeżeli owi inwestorzy złożą na piśmie stosowną informację, że do dnia tego i tego nie upłynnią posiadanych walorów będę spał spokojniej.
Wszystko to wygląda bardzo negatywnie, dlatego zeszliśmy z 15gr na 10gr. Przy tym pułapie cenowym skoki +10/-10% będą na porządku dziennym, będzie kwitła spekulacja i wydaje mi się, że kurs może nie mieć wiele wspólnego z obecna sytuacja w spółce. Istotne zapewne będą pierwsze kontrakty i pierwsze wpływy. Osobiście tylko w nich widzę szansę na trwalszą poprawę i ukształtowanie się kursu na wyższych poziomach. Ogólnie jednak patrzę na Victorię przychylnie z szansą na kurs w okolicach 20gr w dłuższym horyzoncie czasowym.
Jesse L / 2011-05-10 22:44 / Tysiącznik na forum
Liczę, że po jutrzejszym NWZA będzie wiadomo na czym stoimy, kto i ile czego posiada oraz firma zacznie normalnie funkcjonować. Jak na razie kurs dobrze sobie radzi, wzrosty są poparte wysokimi obrotami. Popyt jak na razie jest silny i nie słabnie a przecież mamy cały czas również realizacje zysków, wiele osób kupiło po 6, 7, i 8gr. Do tego dochodzą jeszcze ci co kupowali akcje w marcu kiedy kurs leciał i mają teraz okazję wyjścia z inwestycji na zero bądź na plusie. Z punktu widzenia dalszych wzrostów wskazana byłaby konsolidacja kilkusesyjna w wąskim przedziale cenowym (12-14gr), ale bardziej prawdopodobny jest dalszy marsz w górę,
Interesująco wygląda wykres w ujęciu miesięcznym oraz tygodniowym, więc wcale się nie dziwię, że dzienne spadki są wykorzystywane do zajmowania pozycji.
Na dzień dzisiejszy dominują byki, czyli popyt i to one rozdają karty na parkiecie, może i niedźwiedzie mają jakiegoś asa w rękawie, ale jak na razie to nie potrafią go znaleźć.
mum / 2011-05-04 09:12
Proszę czy ktoś może mi wyjaśnić skąd nagle takie wzrosty mam kupione akcje po 0,19 gr i nie wiem czy trzymać jeszcze
Jesse L / 2011-05-04 12:06 / Tysiącznik na forum
Jak będziesz cierpliwy to jeszcze wyjdziesz na plusie. Są tacy co kupili po 6 gr i jeszcze nie sprzedają.
Jesse L / 2011-05-02 22:54 / Tysiącznik na forum
Taki wzrost połączony z obrotami wynoszącymi 7,5mln podpowiada mi że w spółce zaszły bądź zachodzą fundamentalne zmiany. Wkrótce postaram się napisać coś więcej o przyczynach takiego wzrostu.
Jesse L / 2011-05-03 22:04 / Tysiącznik na forum
W trybie pilnym zwołane zostało posiedzenie Rady Nadzorczej Spółki. Wybrano przewodniczącego rady nadzorczej, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej i Prezesa Zarządu. Jest to informacja ważna, ale nie na tyle, aby rynek wycenił akcje o 70% drożej. Moim skromnym zdanie to właśnie któraś z osób nowo wybranych dokonywała zakupów. Pakiety trafiły raczej do jednego bądź dwóch worków. Oczywiście to tylko moje spekulacje, ale jeśli okaże się to prawdą (w najbliższych dniach powinien się ukazać komunikat o transakcjach osób powiązanych) to poniedziałkowy wzrost jest dopiero początkiem. Wycenić Victorii się nie podejmę, ale jeżeli nie jest to zwykła podbitka w celu upłynnienia pakietów i spółka staje na nogi to spadki które trwały przez miesiąc luty mogą zostać bardzo szybko odrobione.
Jesse L / 2011-04-14 20:01 / Tysiącznik na forum
Sytuacja się trochę skomplikowała na Victorii, gdyż jak czytamy w raporcie spółki;
"Victoria AOC niniejszym informuje, iż Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki zwołane na 11 kwietnia 2011r. ogłosiło przerwę w obradach do dnia 27 kwietnia 2011r. do godz. 11."
Są sytuacje, gdzie pewnych rzeczy nie można odwlekać na później. Stąd wcale nie dziwię się reakcji rynku i zjazdu z powrotem na 6groszy. Co prawda dzisiejszy obrót jest całkiem przyzwoity, ale zawdzięczamy go niestety stronie podażowej, a transakcje za 7gr to wiadomo o co chodzi.
Szansę na wzrost widzę w formacji podwójnego dna "W", gdzie obecnie drugie dno to właśnie owe 6gr, pierwsze już było na poziomie 5-6gr, następnie zdecydowany wzrost do ok 9gr, korekta i dalszy wzrost do kilkunastu groszy. Lecz jeżeli zjedziemy z impetem z 6 groszy w dół to pozostanie już tylko The Final Countdown jak to z 1986roku :)
http://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw
cherub / 62.148.81.* / 2011-04-14 21:26
Chyba zwróciłeś uwagę na fakt, ile było akcji w obrocie giełdowym w czasie gdy szły na 30gr. Po walnym i zatwierdzeniu propozycji podniesienia kapitału w formie nowej emisji będzie tego duuuuużo więcej. Przy 17 mln szt można kurs wywindować spokojnie do kilku zł "bez trzymanki" Jeśli nastroje się poprawią to będzie trudniej wrócić do tych 30groni. Zobaczymy czas pokaże.
Jesse L / 2011-04-14 23:32 / Tysiącznik na forum
Dodatkowa emisja akcji z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy jest już faktem, uchwalą to 27kwietnia z ceną emisyjną 5gr, no chyba że znowu przerwę sobie zrobią.
yogibabo / 2011-04-14 21:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dlatego wciąż mnie tu nie ma :) pozostaje tylko obserwacja
Jesse L / 2011-04-09 14:38 / Tysiącznik na forum
Do zarobienia dużych kwot na giełdzie potrzeba pieniędzy i czasu. Każdy kto w maju 2010r kupił za1000zł akcje Vistorii płacąc za nie po 8gr mógł je sprzedać bez problemu za 24gr i więcej zarabiając naprawdę dużo na tej transakcji. Niestety w międzyczasie przeżyłby szok jaki giełda dostarcza wiekszości inwestorom, tzn zjazd do 4gr co oznaczało że z tysiąca zł zostało nam 500zł. Po czymś takim rozsądek nakazuje podkulić ogoń, przyznać się do porażki i wycołać to co zostało z giełdy wypowiadając się o niej w najgorszy możliwy sposób. Ale to jeszcze nie koniec, zerknięcie przypadkowo na notowania pod koniec listopada dostarczy następnego szoku i flustracji, gdy okaże się że kurs wzrósł powyżej 20gr. Więc pierwotna decyzja o kupnie była decyją absolutnie słuszną.
Pod koniec piątkowej sesji ktoś kupił 40K akcji Victorii płacąc najwyższą z możliwych cen w tym dniu. Ocenianić ten zakup można tylko i wyłącznie z perspektywy czasu w inny sposób nie ma sensu.
W minionym tygodniu na spólce naprawdę nic się nie działo, ale właśnie może o to chodzi.
cherub / 62.148.81.* / 2011-04-09 14:49
Takie historie to normalka i dotyczą większości spółek. Niestety nie za każdym razem kończy się tak samo. Jeśli ktoś kupił 5 mln szt po np. 5gr, i na wspomnianej przez Ciebie sesji dokupił 40K po nawet 50gr. po to żeby inni inwestorzy "odpowiednio" to zinterpretowali to jeśli sprzedał średnio po 10gr. to ile zarobił na całości?! Niestety to co można wyliczyć nie jest pewne, a to co jest pewne tego nie można wyliczyć :) Pozdrawiam
Jesse L / 2011-03-31 19:11 / Tysiącznik na forum
Papier który osobiście mnie zachwyca swoim zachowaniem stąd poświęcę mu kilka linijek. Niby bankrut, niby nie warto a dzisiaj jedno zlecenie na 800tyś akcji wyczyszczające podaż ma poziomie 7gr. Wydanie 57tyś złotych na bankruta to trochę irracjonalne zachowanie. Nie była to również próba podbicia kursu, zazwyczaj zgarnia się jeszcze kilka procent ze zleceń za 8gr tak aby przyłączyli się również inni uczestnicy rynku. Na dzień dzisiejszy nie wydaje mi się aby ktokolwiek również pracował nad kursem, może jurto będzie, ale osobiście jak na razie tego nie zaobserwowałem. Ci co mieli sprzedać już dawno to zrobili. A najbardziej chyba zacierają ręce ci którzy konsekwentnie zbierali po 6gr. Na dzień dzisiejszy są bezstresowo 16% do przodu. Po takim spadku to i tak niewiele ale osobiście wydaje mi się że do "walnego" kurs odrobi kilka groszy.
yogibabo / 2011-03-31 21:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wszedłeś już ?
Jesse L / 2011-03-31 22:22 / Tysiącznik na forum
Moja pierwsza zasada to "ochrona kapitału" ale mam też inną "nie zarobisz nic nie ryzykując" więc odpowiedź brzmi "tak"
yogibabo / 2011-03-31 22:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a ja wciąz jestem na etapie obserwacji, na rachunku zostało mi .... 100 PLN, reszta pracuje gdzie indziej
Jesse L / 2011-03-23 23:00 / Tysiącznik na forum
Tu już raczej wszystko jest możliwe i można napisać ze stoickim spokojem (jeżeli jeszcze coś takiego istnieje na tej spółce) że emocje sięgają zenitu. Nie chciałbym obecnie być na miejscu osoby odbierającej telefony w spółce, nie wspominając już o zapchanej zapewne skrzynce mailowej. Jedni wywalają redukując straty, inni natomiast kupują po 300k akcji cierpliwie akumulując, zważywszy że obecnie za 100k wystarczy zaledwie 6000zł. Jedni wieszczą bankructwo inni zaprzeczają, że nie takie spółki się podnosiły i panika wkrótce się skończy, a cena akcji jest manipulowana. Kogo słuchać w tym zgiełku? Zapewne samego siebie. Jeżeli ktoś lubi nadmierne ryzyko to kupno Victorii może się okazać bardzo zyskowną inwestycją. Tutaj jedna pozytywna informacja może podciągnąć kurs bardzo wysoko. Lecz jeżeli decyzja o zakupie będzie błędną decyzją, to nawet nie powiesimy sobie akcji w ramce na ścianie - wiadomo choler...a dematerializacja.
Powszechnie panuje zgodność, że kurs zatrzyma się na 3gr, myślę że jest to związane z wartością księgową na 1 akcję właśnie na tym poziomie. To by oznaczało, ze przy tej cenie zostanie uruchomiona gotówka przez większość graczy na zakupy. Więc doświadczenie podpowiada mi że jednak kurs nie dobije do tej wartości.
Jesse L / 2011-03-13 20:09 / Tysiącznik na forum
Spółka ta dołączyła do grona obserwowanych z czerwonym alertem, stąd pozwoliłem sobie założyć nowy temat dla niej.
wyleszczona / 62.244.141.* / 2011-03-16 18:57
Mam ponad 70% straty na tej spółce wciąz myślałam,że się dżwignie a ona leciała w dół czy jest jakaś nadzieja na uratowanie spółki czy mam już pożegnać się z pieniędzmi na zawsze ? Jest ktoś tak samo głupi jak ja ,tk jeszcze wierzy w odbicie ?
Jesse L / 2011-03-16 23:22 / Tysiącznik na forum
Odbicie tutaj nie jest kwestią wiary, tak samo jak obecna sytuacja ma niewiele wspólnego z sytuacją ekonomiczną spółki. Jaką miałaś cenę zakupu? Jeśli to problem na forum to na priva proszę.
wyleszczona / 62.244.141.* / 2011-03-17 08:10
Witam - kupiłam po 0,34 gr :(
Jesse L / 2011-03-17 22:16 / Tysiącznik na forum
Witam.
Czytam te 34gr i jedyne co mi się ciśnie na usta to, to że spieprz....aś transakcję. Dopuściłaś do tego aby strata urosła do olbrzymich rozmiarów. Mam nadzieję że będzie to dla Ciebie lekcja z której wyciągniesz wnioski na przyszłość.
Na początku proponuje zmienić login na jakiś bardzie pozytywny, nie ma się co zadręczać, kupiłaś w fatalnym momencie, zdarza się. Następnie musisz sobie odpowiedzieć czy sprzedajesz czy wolisz przeczekać. Nigdy nie jest za późno na sprzedaż, nawet przy stracie sięgającej 70proc. Jednak dzisiejszy kurs zamknięcia to 7gr, a to oznacza, że jeżeli chcesz odzyskać całą kwotę kurs musiałby wzrosnąć o 400%. Jest to oczywiście możliwe, ale mało prawdopodobne w ciągu kilku następnych tygodni.
Decyzja do podjęcia zapewne jest trudna, ale warto do tego podejść spokojnie. Zastanów się nad swoimi finansami tzn ile zainwestowałaś pieniędzy i ile straciłaś przy obecnym kursie. Czy była to jedyna spółka jaką kupiłaś czy też któraś z kolei na rachunku? Czy na innych spółkach również masz straty, czy jesteś na plusie? Jaką część środków z rachunku przeznaczyłaś na tą spółkę, czy całość, czy np 20proc. Jak wyglądają Twoje miesięczne wpływy i czy posiadasz jakieś oszczędności, lokaty, obligacje itp. Chodzi mi o to abyś oceniła wszystko trochę z szerszej perspektywy.
Pozdrawiam
wyleszczona / 62.244.141.* / 2011-03-20 15:42
Witam - dzięki za dobre rady :) spodziewałam się większej reprymendy,wiem,że popełniłam błąd ale z każdym spadkiem liczyłam,że następnego dnia będzie odbicie. Nie sprzedam ze stratą -poczekam może za jakiś czas urośnie.Jest to jedna z kilku spółek które posiadam, na innych idzie mi różnie ale ogólnie jestem na plusie :)
Pozdrawiam niedzielnie :)))
yogibabo / 2011-03-17 10:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Musisz sie zastanowić czy czekać aż wróci do tych poziomów i czy wogóle wróci, czy sprzedać na stratach ale nie w tej cenie tylko jak nieco się odbije aby zminimalizować straty. Nie wyrzucaj tego w jednym pakiecie tylko podziel np na 3 części. Ustal pułap najniższy i najwyższy i w tym przedziale spróbuj oddawać pakiety.
Też obserwowałem tę spółkę jak była w cenie 0,07-0,09 ale brakło mi odwagi i kasy na wejście. potem skok do 0,35 i znowu spadek do poziomu wyjściowego. Myślę, że da zarobić ale trzeba wejść poniżej 0,10 ... ale znowu nie mam wolnej kasy. Jak coś się uwolni, a dalej będzie w cenie jw to kupię.
wyleszczona / 62.244.141.* / 2011-03-17 21:10
Dziękuję za rady :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy