Forum Polityka, aktualnościKraj

VoIP wchodzi w komórki. Dzięki Polakom.

VoIP wchodzi w komórki. Dzięki Polakom.

Money.pl / 2007-12-05 13:37
Komentarze do wiadomości: VoIP wchodzi w komórki. Dzięki Polakom..
Wyświetlaj:
voip.bloog.pl / 62.21.42.* / 2007-12-08 13:26
Funkcjonalność płynnego przełączania rozmowy pomiędzy technologią VoIP i GSM nieusprawiedliwa horendalnie wysokich cen za usługi. Opłata abonamentowa w wysokości 24.40 zł, baaardzo wysokie ceny połączeń międzynarodowych (od 0,35 zł na telefony stacjonarne w EU !) nie zapowiadają rewolucji tym bardziej że tak naprawdę wielu operatorów VoIP (choćby opisany na moim blogu Truphone) świadczą podobne usługi od dawna za wielokrotnie niższe ceny. Nawet jeśli nie posiadają płynnego przełączania rozmów pomiędzy VoIP i GSM to i tak wybieram Truphone lub Freeconet. Ale tak to jest jak artykuły piszą absolutni techniczni indolenci. Nawiasem: ciekaw jestem czy tą "rewolucję" zauważy ktokolwiek poza Polską :-) . Podsumowując : bardzo ładny artykuł sponsorowany.

voip.bloog.pl
nicpon / 85.128.14.* / 2007-12-10 11:38
Bardzo ciekawy komentarz przy jednoczesnej reklamie wlasnego bloga...i ktos tu jeszcze pisze ze ten tekst o lovo jest sponsorowany...
Podsumowujac mieszasz z blotem innych, choc ich nie znasz i prawdopodobnie w ogole nie znasz sie na dziennikarce, ale doskonale znasz sie na tym jak dobrze zareklamowac wlasny blog prawda? Wstyd mi ze mieszkam w Polsce i musze czytac wynurzenia takich plytkich i patrzacych wylacznie na swoj wlasny biznes ludzi jak Ty ....
alguma pessoa / 194.65.34.* / 2007-12-06 00:01
a czy to nie jest cos takiego jak jajah.com?
kal / 83.15.209.* / 2007-12-05 20:47
Skype lubi port 80, więc HotSpoty muszą się nieźle napracować (czytaj: zatykać!). P2P i wirusy też lubią Skype! Na SIP trzeba mieć licencjonowane kodeki, ale chyba warto. Jak TP uruchomi WIFI na starej częstotliwości to na UKE nie będzie bata. Będziemy mieli albo TPVoip, albo nic. We wszystko trzeba inwestować. A tak na marginesie. Jakoś nkomu przez głowę nie przychodzi opiniowanie Halonet. Może ktoś wie jak dlaczego???!!!
saniakk / 2007-12-05 20:41 / portfel
Ludzie - z tego co zrozumiałem, to nowatorskie jest automatyczne przełączanie się miedzy WiFi gdzie działa VoIP a UMTS, tak że nie musisz się martwić, że zgubisz sygnał... ciekawe tylko jak aplikacja sprawdza się przy jeździe np. samochodem
ŁowcaGwiazD / 153.19.178.* / 2007-12-05 16:44
następni po Łukaszewiczu i Koperniku :-)
Balachowicz / 212.76.37.* / 2007-12-05 18:31
i Tuscu, autorze cudów
jotemem / 83.4.152.* / 2007-12-06 18:25
i tuscu-tuscu plemieniu z bora-bora.
komniak / 195.205.44.* / 2007-12-05 15:40
o jeju, jacy Polacy? jakie ustalenia z operatorem. widać że mało kto tu kuma o czym mówi. Ten artykuł w połowie to bełkot i tworzenie jakiejś nowomowy.

Np. Fring juz istnieje od dawna. Wystarczy 60 zł za miesiąc w Plus za ryczałt netu na koma. We fring jest Skype, Gtalk itd. Ja uzywam na nokia e61. Jak się tak chwalą tym LoVo to niech powiedzą jakie mają stawki, nic innego mnie nie interesuje, bo to mydlenie oczu.

Punktów WiFi jest tyle co kot napłakał więc poza UMTS i HSDPA niewiele mi to pomoże włącznie z jakimiś automatycznymi przełączeniami.
danter / 62.179.38.* / 2007-12-05 16:29
zgzdzam sie całkowicie tego typu usługi już od dana są dostepne, u wielu operatorów Voipa
worry / 85.128.14.* / 2007-12-05 15:55
ja mysle ze sporo przeplacasz z tym ryczaltem, choc rzeczywiscie masz lepszy dostep do internetu...ale skoro jestes taki bystry dlaczego sam nie wszedles na strone lovo i nie sprawdziles sobie ich cennika? a przy okazji jezyka: "za ryczałt netu na koma" albo "We fring jest Skype, Gtalk itd" ....przygadał kocioł garnkowi co? z tą nowomową i bełkotem...:))
jezeli nie ma WiFi to przeciez UMTS dla tego ich VoIP-a tez wystarczy, o ile dobrze zrozumialem tekst autora...
ha ha / 193.41.170.* / 2007-12-12 09:38
Ile kosztuje internet przez komórkę? I jak to się ma do rzekomej taniości rozwiązania?

Przecież VOIP to rozmowy przez sieć pakietową! - czyli potrzebujecie BlueConnecta, iPlusa czy Orange Everywhere. To kosztuje, niemało!
kulak / 212.160.172.* / 2007-12-05 14:51
może i wchodzi nawet w komórki . Jednak jakość połączeń VoIP -> telfonia stacjonarna i GSM jest żałosna. Niektóre sklepy internetowe oddzaniają jak robie u nich zakupy. Jakość połączeń tragedia :) porozmawiać nie można. Szczytem było oferowanie przez ING NN oferty ubezpieczenia - dzwoni konsultant/ka i możemy rozmawiać w HaslfDuplex :) równocześnie się nie da :) jak na ING to żałosne.
zalun / 82.69.6.* / 2007-12-05 17:28
Ja nie narzekam na jakosc rozmow. Z reguły jest perfekcyjna. Mówię o VoIpie z ipfon.pl
hardiii / 212.2.96.* / 2007-12-05 14:08
Przecież taki np. http://www.fring.com/ realizuje VOIP od dawna i to za darmo, bez żadnych zdrapek!
jajeczko / 195.187.251.* / 2007-12-06 12:54
Kurnia... Ludzie... Po cholerę Fring jeśli np. Nokie serii E i N mają klienta SIP na pokładzie... Zgadzam się że zawsze można zrobić coś taniej i oszczędzić złotówkę np. po co płacić w knajpie za toaletę skoro można wyjść przed drzwi i lać na ulicę za darmo... Ale chyba nie o to chodzi... W końcu stajemy się jako kraj kolebką innowacji technologicznych!!! Ja popieram LoVo. Więcej takich proszę. A jak koledzy darmozjady chcą żyć w zaścianku i mieć Fringa "bo za darmo" to im współczuję...
PS. Mam trochę starych gazet - da się pognieść i używać zamiast papieru toaletowego - oddam za darmo.
Adam_P / 81.168.165.* / 2007-12-05 15:05
tak, tak. tylko musisz sobie kupić jakieś dobry pakiet do połączen internetnowych z komórki.
Marqus / 79.187.251.* / 2007-12-05 13:37
jaki wynalazek - co za brednie ?! ciekawe ile goście dali za tą reklamę
PS takie rzeczy można już kupić od jakiegoś czasu a wynaleziono jeszcze wcześniej
nicpon / 85.128.14.* / 2007-12-05 13:43
to podaj konkretne nazwy, jaka aplikacja na jakich sieciach komorkowych w Polsce pozwala na prowadzenie rozmow przez VoIP....Wymien choc jedna siec....
Tobie sie myli cos ze zwyklym VoIP, albo telefonem WiFi a to nie jest to samo, czytasz a nie rozumiesz...:))
gość / 195.187.251.* / 2007-12-06 12:58
Orange - Unifon, technologia UMA. Prawie jak LoVo ale faktycznie pracuje tylko w sieci TP.
Marqus / 79.187.251.* / 2007-12-05 16:13
poczytaj choćby o Nokia Intellisync - na razie pracuje z centralami abonenckimi ale co do zasady działania jest identyczna. Zresztą proste usługi można uzyskac poprzez klienta SIP , który jest w Nokiach Eseries. Pisanie zatem o odkryciu to żenada.
WirelessTelecomDeveloper / 136.182.158.* / 2007-12-05 16:10
Sa to brednie, zeczywiscie, nic nowego.
Mieszkajac w usa uzywam Skype na moim Q (Motorola) telefonie juz od 5-6 miesiecy, tez wymagane jest WiFi lub inne high speed lacze. Dziala tak samo jak Skype na PC/Laptopie, czyli moge wykonywac/odbierac rozmowy do/z polski za grosze lub za darmo jesli druga osoba uzywa PC-ta.
pzdr.
mmikol / 62.21.37.* / 2007-12-05 14:36
nokia e60, ktora testowalem w zeszlym roku we wrzesniu miala
wbudowany SIP i karte wifi. Przy odrobinie znajomosci tematu
mozna to odpalic z dowolnym operatorem.
A do skype to nawet bez znajomosci tematu (domyslna prekonfiguracja).
pantagruel / 2007-12-05 13:56 / OJOS DE BRUJO
*nicpon to Ty nic nie rozumiesz. Zadna nowosc dla ludzi choc troszke obytymi z tematem, zadna nowosc. Marqus ma racje.
nicpo / 85.128.14.* / 2007-12-05 14:06
nadal nie otrzymalem jednak odpowiedzi na ktorej z sieci polskich komórek działa tego typu aplikacja i mozna ją kupic np w jakims salonie ery czy plusa wraz z komorka...
Skoro nie jestem obyty z tematem to dlaczego tak trudno wam odpowiedziec na to proste pytanie?
Mario007 / 2007-12-05 21:59
przykład? proszę, działa w Orange, nazwy nie pamiętam, była to usługa testowa jużok rok temu, można do tego używać np prostej noki 6131 (albo 36) nie pamiętam, w każdym razie z wbudowanym wi-fi (napewno też E61, N95, itd), działa to tak - jeśli zainicjuję połączenie kiedy ma zasięg wifi, to płacę jakąś śmieszną stawkę - i nie ma znaczenia, że za moment wychodzę - czyli tracę zasięg wi-fi, wtey telefon przełącza sie na GSM (lub UMTS jeśli jest i/lub telefon go ma), mimo tego przełączenia za cała rozmowę nadal płacę tak jak zacząłem, a stawka z tego co pamiętam to jakieś 15gr/minutę.
maxxq / 83.10.171.* / 2007-12-05 14:17
zgadzam sie z Margusem to żadna rewelacja na świecie jest to już znane od dawna ale w praktyce nie jest najlepiej ze względu na te punkty dostepowe. Dlatego jest to takim marginesem. Ze ktoś napisał taki soft w Polsce i co w tym trudnego dla grupki średniozdolnych informatyków - zadna rewelacja. Dalej poszła brytyjska sieć gsm "3" która razem ze skype ma wprowadzić taką usługe z tym że ze skype będzie można korzystać w praktycznie całej wielkiej brytani tam gzdzie jest zasięg edge. Telefon już jest w sprzedaży za 60-70 funtów już nie pamiętam dokładnie ale można sprawdzić na stronie operatora
pantagruel / 2007-12-05 14:10 / OJOS DE BRUJO
bo nie potrzebujesz takiej uslugi. Wystarczy ze masz dostep do netu przez komore i oczywiscie odpowiedni aparat. Ten szum medialny jest po to by mydlic oczy potencjalnym inwestorom.
nicpon / 85.128.14.* / 2007-12-05 14:24
No widzisz, bo tak mi sie cos zdawalo, ze z tej aplikacji LoVo to na razie głownie firmy korzystaja....A z tego co wiem to nasze komorki chetnie by podpisaly umowy z tym MTI aby tylko dostac w swoje łapy tą aplikację, która nie potrzebuje dodatkowego "aparatu" jak sie wyraziłes pantagruel...
pantagruel / 2007-12-06 08:19 / OJOS DE BRUJO
czytaj uwaznie! napisalem ODPOWIEDNI a nie dodatkowy aparat.
Poza tym odnosze wrazenie, ze nie wiesz tak na prawde o czym dyskutujesz ... nicponiu :)
### / 2007-12-05 14:20 / Bywalec forum
Czy Pan przeczytal ze zrozumieniem komentowany artykul?
Najwyrazniej nie.
Zaleta tej aplikacji (bo nie jest to usluga) jest to ze nie potrzeba zadnych kombinacji z uzyskaniem polaczenia przez VoIP przy uzyciu telefonu komorkowego. Wykreca sie numer i telefon sam sprawdza czy istnieje dostep do internetu i jesli go ma to laczy za pomoca VoIP a jak traci ta mozliwosc automatycznie przechodzi na GSM bez przerywania rozmowy.
maxxq / 83.10.171.* / 2007-12-05 14:36
i gdzie tu ta rewelacja bo z punktu widzenia technicznego stworzenie tego to zadanie dla przeciętnych studentów informatyki. Ta aplikacja kompikuje życie bo jeśli ktoś jest w zasięgu wifi to ma tą informacje na wyświetlaczu i po co ma wykręcać dodatkowy numer. Jesli będzie szedł to logiczne że straci zasięg wifi po chwili i po co to ma go przełanczać na zwykly gsm żeby dalej kontynuować rozmowe i płacić normalnie. To odrazu wybierze zwykłe połączenie gsm, a jak chce korzystać z voip to sie zatrzyma i będze korzystał w danym miejscu( może chodzić na danym terenie z wifi np: restauracja , sklep .....)
worry / 85.128.14.* / 2007-12-05 14:45
no wlasnie bo jak juz cos u nas wymysla to trzeba to zmieszac z blotem i juz prawda? bo idac twoim tokiem myslenia to bysmy budowali bloki jak kiedys w Rumunii z WC umiejscowionym pod blokiem a nie w mieszkaniu, bo skoro mozna sobie zejsc 5 pieter w dol i potem w gore, to po co tobie ubigacja w domu...no bez sensu prawda?
Jak juz rozmawiasz z kobieta to nie da sie tak po prostu wylaczyc wsrodku zdania i przelaczyc na inny system bo w tym czasie to moze wkroczyc szybki Lopez i bedziesz potem cale zycie pilowal rogi na glowie:))
pantagruel / 2007-12-06 08:28 / OJOS DE BRUJO
don't worry !
tu nie idzie o to czy to dobra czy zla aplikacja! Tu idzie o naduzywanie slowa rewolucja.
patryiota / 195.187.251.* / 2007-12-06 13:06
Rewolucja to faktycznie zbyt mocne słowo. Ale faktycznie innowacja no i "dobre bo polskie".
Gwarantuję że grupka przeciętnych studentów informatyki nie da rady. Grupka wyśmienitych sobie poradzi i to mnie cieszy bo "dobre bo polskie".
Proponuję wspierać a nie krytykować.
pantagruel / 2007-12-06 13:13 / OJOS DE BRUJO
oczywiscie, ze popieram! Ale swiadomie. Wiem co popieram i nie tylko dla tego ze polskie.
pantagruel / 2007-12-05 14:25 / OJOS DE BRUJO

rewolucja w komórkach


przeczytalem dokladnie i wiem na czym to polega i jesli rewolucja to na 100% nie dzieki tej prostej aplikacji.
miedzymiastowa / 89.77.81.* / 2007-12-05 23:57
Ludzie !
Co wam znowu nie pasuje !
Kurde.
Sami geniusze !
pantagruel / 2007-12-06 08:15 / OJOS DE BRUJO
OK,
jesli chcesz zyc w nieswiadomosci to Twoja sprawa. Jak wynajda po raz n-ty "masc na szczury" i napisza taki ladny artykol, ze rewolucja itp i pobiegniesz kupowac akcje to sie potem nie dziw chudosci swego portfela!
BTW to trzeba sie na czyms znac, co nie?
TEO32 / 195.187.251.* / 2007-12-06 12:57
Panowie, usłyszałem dużo krytycznych słów na temat tego rozwiązania, a sam używam LoVo i uważam, że jest najlepszym na rynku. Przede wszystkim to, że mam dwa numery na komórce - stacjonarny i mobilny.
Większość znajomych dzwoni do mnie na stacjonarny bo jest taniej, a ja i tak jestem cały czas w zasięgu.
Mają takie usługi jak VPBX, gdzie jestem dostępny również pod numerem wewn. na komórce jeśli ktoś zadzwoni do firmy czy odbieranie faxu na tym numerze przez www.
Ponadto aplikacja jest bardzo praktyczna ponieważ korzysta z Twojej książki telefonicznej - łatwość wybierania numerów. Instaluje się ją w 5 min. - zero komplikacji.
pantagruel / 2007-12-06 13:09 / OJOS DE BRUJO

Większość znajomych dzwoni do mnie na stacjonarny bo jest
taniej, a ja i tak jestem cały czas w zasięgu


kto placi za przekierowanie jesli jestes w zasiegu tylko GSM?
Ta aplikacja nie robi nic nadzwyczajnego!
Dziala podobnie jak np. skrzynia autom. w aucie.
Inna sprawa jest fakt, ze niektorzy nie potrafia prowadzic samochodu
z reczna przekladnia. Tyle.

Nikt nie mowi ze aplikacja jest zla tylko na litosc to nie jest rewolucja!
Ot zwykle usprwnienie jakich wiele i to nie tylko w swiecie IT.
EOT
TEO32 / 195.187.251.* / 2007-12-06 13:38
Otóż mylisz się, bo ja dostałem numer stacjonarny który mam na swojej komórce i wszyscy na niego dzwonią - a ja odbieram i jak dzwonię też mogę wybrać z którego numeru mam dzwonić - teraz mam dwa ha ha.
pantagruel / 2007-12-06 13:56 / OJOS DE BRUJO

kto placi za przekierowanie jesli jestes w zasiegu tylko
GSM?



Otóż mylisz się, bo ja dostałem numer stacjonarny który
mam na swojej komórce



o boszzzz. Nic dziwnego, ze Ci to wcisneli. Przeciez Ty nie masz zielonego pojecia o czym piszesz.
realista / 195.187.251.* / 2007-12-06 15:09
jak takie fajne to dlaczego o tym tak cicho? A co na to opratorzy GSM? Pewnie ich niedługo kupią i po rewolucji.
TEO32 / 195.187.251.* / 2007-12-06 15:03
Po 3G jestem cały czas w zasięgu i nie potrzebuję robić przekierowania, żadko się zdarza że nie można się do mnie dodzwonić na numer LoVo. Mam jeszcze uruchomioną pocztę głosową LoVo z opcją przesyłania wiadomości na email i wiem dokładnie o czym mówię bo korzystam. Jak sobie uruchomiłem klienta SIP na NOKI to nie mogłem się wdzwonić z miasta na numer VoIPa. A LoVo daje mi taką możliwość. Przećwiczyłem już różne opcje i testuje VoiPa od dawna.

Najnowsze wpisy