Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W czwartek strajk w sklepach

W czwartek strajk w sklepach

Money.pl / 2007-06-04 15:00
Komentarze do wiadomości: W czwartek strajk w sklepach.
Wyświetlaj:
pbl / 86.134.16.* / 2007-06-07 08:58
a dlaczego nie strajkuja w niedziele?
St. / 83.14.253.* / 2007-06-05 20:22
A czy do zwolenników tej paranoi dociera, że Polska to wolny kraj?! Dla części społeczenstwa święto jest w sobotę lub w piątek a np. 25-26 grudnia sa powszednimi dniami. A może będziemy obchodzić wszystkie święta? W końcu wszystkim nam się NALEŻY, nieprawdaż?
rybka / 2007-06-05 05:59 / Tysiącznik na forum
Wszyscy chcą mieć wolne w niedzielę, żeby np. pojechać z rodziną nad wodę, gdzie rzecz jasna musi pracować ratownik i obowiązkowo otwarte powinny być budki z piwem.
czerwony logik / 83.5.126.* / 2007-06-05 02:04
powinny wydobywać węgiel na powierzchni, bo inne zawody nie muszą zjeżdżać pod ziemię, a konstytucja gwarantuje równość obywateli.
normalny / 83.5.126.* / 2007-06-05 01:35
Konstytucja zapewnia równość obywateli wobec prawa, ale nie zmusza nikogo do pracy w sklepie. Nie są to po prostu posady dla ludzi obarczonych rodziną. Czy to tak trudno zrozumieć czerwonym związkowcom?
msh1 / 67.87.252.* / 2007-06-04 23:16
Nie jestem zwolenniczka PISu ani ojca dyrektora, ale popieram idee, ze wszyscy pracownicy maja prawo do odpoczynku w niektore swieta i dni tygodnia.
ptahol / 87.205.236.* / 2007-06-04 21:41
JESTEM ZA !
Wygodnie jest jak sklepy sa otwarte w niedziele i święta, ale są to dni kiedy ludzie powinni odpoczywać, a pracować jedynie służby ratownicze i Policja.
Oczywiście sklepy "nocne" też powinny być w te dni zamykane!
pbl / 86.134.16.* / 2007-06-07 08:49
nie tedy droga ptaholu, nie walcz poprzez zmiane przepisow, ale namawiaj sasiadow i przyjaciol, zeby nie kupowali w te dni.
Nie mieszkam w Polsce, tutaj nie ma zakazu handlu w niedziele, ale ciezko znalezc jakis otwarty sklep w ten dzien, a kiedy juz znajde swieci pustkami.
Nie wprowadzajmy zakazu, a zmienmy mentalnosc.
f*** poland / 192.51.44.* / 2007-06-05 01:51
nie. sluzby ratownicze, policja, szpitale etc... wszystko powinno byc zamykane na swieta. jak rownosc to rownosc. zgadzasz sie?
EDiS / 2007-06-04 19:34 / Tysiącznik na forum
Slusznie, 12 wolnych dni związanych z najważniejszymi świętami to nie łaska.Cały cywilizowany świat szanuje swoje święta państwowe i religijne.Argumenty o bezrobociu, wtracaniu się państwa i tego typu ble, ble, ble to bełkot. Pracownicy handlu mają prawo do godnego życia, a zmuszanie do pracy ludzi w najważniejsze święta to współczesne niewolnictwo.
cheapczad / 2007-06-04 19:46 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
argumenty o 12 wolnych dniach zwiazanych z najwazniejszymi swietami, o tym, ze caly cywilizowany swiat szanuje swoje swieta, o tym, ze pracownicy handlu maja prawo do godnego zycia, to nic innego tylko ble, ble, to belkot.
nikt nikogo do niczego nie zmusza - no, moze z wyjatkiem pisiorow, i calej tej kretynskiej koalicji, ze Polska to normalny i demokratyczny kraj - jestes kowalem wlasnego losu.
EDiS / 2007-06-04 20:06 / Tysiącznik na forum
Własnie, że istnieje przymus a gęganie o normalnym, demokratycznym kraju i o jakiś pisiorach i tp to jest dopiero bełkot. Jakaś zapleśniała komuna wmówiła ludziom, że jak handel nie będzie pracował w świeta to nastąpi tragedia ,zapaść gospodarki i zawali się byt połowy ludności Polski. Właśnie w krajach demokratycznych święto traktuje się jak święto, wystarczy wytknąc nos tylko do Niemiec, żeby daleko nie szukać. Tam jest demokracja i goaspodarka wolnorynkowa.
cheapczad / 2007-06-04 20:32 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zmusza cie ktos do pracy w tesco czy innym sklepie? nie podoba sie. to poszukaj sobie innej pracy
artmisztal / 83.31.234.* / 2007-06-04 19:11
Chyba wszyscy co piszą te komentarze nie mają zielonego pojęcia o ekonomii. Według was jeśli ktoś nie wyda pieniędzy w niedzielę czy święto to co z nimi zrobi?? Zaoszczędzi je?? Bo według mnie po prostu wydaje je w inny dzień tygodnia. Wcale nie musi spaść zatrudnienie, a tym bardziej wpływy to budżetu. A tym pracownikom hipermarketów też przecież należy się jeden dzień wolny od pracy!!!
pbl / 86.134.16.* / 2007-06-07 08:51
artmisztal, czy pracownicy hipermarketow pracuja 31 dni w miesiacu? Nie wierze.
vitor41 / 2007-06-04 19:08
Ta banda downów. Jeszcze tego brakowało. Może hotelarze też zastrajkują co kur**... albo przewoźnicy zarówno lokalni jak i na trasach międzynarodowych. To dopiero były by jaja O jeszcze prostytutki - bo muszą w nocy pracować. Ja pier**le gdzie ja mieszkam do ch**a j*****go . Polska to kraj idiotów i debili. Tylko się zastrzelić albo wyjechać. Jak dobrze, że podpisałem umowę o prace za granicą . Wypier***am z tego bagna i zostawiam was. Na dodatek wrócę na wybory i zagłosuje na PiS O!! p.s. nie obrażam w tym komentarzu porządnych i myślących obywateli. Dla nie wtajemniczonych. Jestem pracownikiem branży turystycznej i dla mnie, praca w święta i weekendy to normalność. Sam tego chciałem!! Zdecydowałem się na prace w tej branży i ponoszę konsekwencje swojej decyzji. Nic dodać nic ująć.
pchelek / 2007-06-04 21:56 / Tysiącznik na forum
zamknac stacje benzynowe, dworce kolejowe, lotniska, kioski, muzea i teatry oraz knajpy, restauracje, elektrownie i gazownie,wodociagi - zamknac wszystko - niech wszyscy swietuja - oto cel umyslowych idiotow z PiS - aha jeszcze prostytutki i tirowki - na urlop a nie do roboty - niedziela jest i wont do kosciola [co ja plete ksieza tez powinni miec dzien wolny !!!!!!!!!!]
loki / 217.153.211.* / 2007-06-04 19:29
nie owijasz w bawełnę Kolego...ale co do sensu wypowiedzi..popieram w 100%... pracowałam wyłącznie w weekend, bo mogłąm w ten sposób połączyć studia i pracę...i już wtedy pomysły "obrońców wolności" conajmniej nie niepokoiły...
pchelek / 2007-06-05 09:58 / Tysiącznik na forum
no i jak studia - ok ????? - o prace sie nie pytam bo praca "nie zajac" i zawsze sie znajdzie - szczegolnie teraz jak milion naszych pracuje na zachod od Odry - jeszcze troche i bedziemy mieli ujemne bezbobocie a pracodawcy beda nas po rekach calowac - pozdrawiam i pogody ducha zycze
St. / 83.14.253.* / 2007-06-04 18:33
Czyżby pomysł ojca dyrektora? Jak nie pójdą na zakupy to przyniosą pieniądze na tacę? Może ten kretyn, który to wymyślił spróbowałby sam na siebie zarobić a nie korzystać z jakiejś pensji godzinowej tylko dlatego, że ma ochronę związkową. Warto też zauważyć, że zmniejszą się wpływy do budżetu Państwa. A jak tam zabraknie to znów wymyślą jakiś nowy podatek. Ludzie mniej zarobią a podatku zapłacą więcej. Gratulacje debile
kokoo / 84.234.10.* / 2007-06-04 18:21
Jak nie pracują to nie zarobią, Ale, ale ze swoich kieszeni niech zwrócą właścicielowi sklepu straty jakie poniósł przez strajk i tyle.
kaczy lolek / 157.25.157.* / 2007-06-04 17:02
Tam niech idą wszyscy związkowcy i ci, co chcą więcej dni wolnych. Niech przecwiczą ten model (bez zadnych dotacji) i wtedy pogadamy.
o kurde / 157.25.157.* / 2007-06-04 16:59
To można jeszcze wolniej pracować?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy