Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

W drugiej połowie listopada zostanie opublikowane ogłoszenie o prywatyzacji

W drugiej połowie listopada zostanie opublikowane ogłoszenie o prywatyzacji

rob484 / 2008-11-02 23:13
W drugiej połowie listopada zostanie opublikowane ogłoszenie o prywatyzacji Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita, poprzez które skarb państwa ma udziały w Presspublice - wydawcy dziennika "Rzeczpospolita". Ministerstwo Skarbu odstąpiło od wcześniejszego projektu prywatyzacji tej spółki poprzez giełdę - sprzedaż nastąpi po bezpośrednich rokowaniach z inwestorami. O zapowiedziach MSP piszą piątkowe media.

Z newslettera PMPG
W czwartek, 30 października, została zawarta umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firma Point Group Rzeczpospolita Sp. z o.o. Decyzję o utworzeniu spółki Zarząd PMPG SA podjął 23 października. Tego samego dnia Zarząd PMPG w liście do Ministerstwa Skarbu Państwa podtrzymał zainteresowanie nabyciem udziałów Przedsiębiorstwa Wydawniczego Rzeczpospolita SA.

W minionym tygodniu prezes PMPG, Michał M. Lisiecki, nabył 47 370 akcji spółki po średniej cenie 1,56 zł za akcje. Tym samym prezes PMPG realizuje swoją zapowiedź, że będzie zwiększał swoje zaangażowanie inwestycyjne w sytuacji, gdy cena akcji będzie się utrzymywała na poziomie poniżej ceny emisyjnej akcji serii E (2,5 zł za akcję).

Prezes PMPG SA będzie jednym z prelegentów podczas Media Summit 2008, który odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2008 r. w Warszawie. Głównym tematem konferencji będzie postępująca cyfryzacja mediów, rozwój usług Triple Play oraz trendy biznesowe w regionie Europy Środkowo?Wschodniej. Poruszane zagadnienia dotyczyć będą najistotniejszych problemów rynku mediów i telekomunikacji w regionie CEE. Media Summit jest prestiżowym spotkaniem skierowanym do najwyższej kadry menedżerskiej, która podąża za najnowszą wiedzą związaną z rozwojem rynku mediów w Polsce i w krajach europejskich. Wystąpienie prezesa Lisieckiego będzie poświęcone przyszłości reklamy cyfrowej.

12 listopada 2008 r. o godz. 19.00. w TVP 2 rozpocznie się transmisja uroczystej Gali Złote Kaczki 2008. Nagrody wydawanego przez PMPG miesięcznika ?FILM? to najstarsze polskie nagrody dla twórców filmowych. Dla czytelników newslettera mamy 50 podwójnych zaproszeń. Wystarczy na adres pr@point-group.pl przesłać informację o chęci uczestnictwa w gali oraz dane do wysyłki zaproszenia. Zaproszenia wyślemy pierwszym 50 osobom, które się zgłoszą.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy