Forum Polityka, aktualnościŚwiat

W Europie sprzedaje się coraz mniej aut

W Europie sprzedaje się coraz mniej aut

Money.pl / 2009-05-15 10:15
Komentarze do wiadomości: W Europie sprzedaje się coraz mniej aut.
Wyświetlaj:
kubek1978 / 2009-05-20 00:02 / Bywalec forum
No cóż im lepsze są auta i bardziej niezawodne to starczają na dłużej więc i sprzedaż nowych musi kiedyś przystopować.
Firmy muszą stworzyć jakieś przełomowe auto coś bardzo oryginalnego ,a zarazem bardzo ekologicznego w b. dobrej cenie. Wtedy jedynie jest szansa ,że większość przerzuci sie na takie właśnie nowe auta.
Poza tym teraz każdy trzęsie porami w związku z kryzysem (nakręconym głównie przez media i banki) więc nikt nie chce sie pchać teraz w kredyty za 80 tyś PLN.
Osobiście być może stać mnie ale boje sie co będzie za 2 lata ,a może strace mój interes i będzie klapa.
2 sprawa to taka ,że w PL są strasznie wysokie koszty zakupu takiego nowego wozidła w stosunku do zarobków czy dochodów małych przedsiębiorców.
Przykładowo w DE koszt zakupu dla przeciętnego niemca jest 4 x mniejszy z uwagi na kurs PLN , a wiadomo ile oni zarabiają .Do tego mają dopłaty od rządu .
Tak więc na dzień dzisiejszy wystarczy mi w zupełności 10letnie auto w dieslu marki VW które spokojnie zrobi pół mln km.... i nie oddałbym go na złom nawet za 10 tyś dopłaty bo jest w super stanie.
To jest problem firm motoryzacyjnych. Chcą mieć zyski to niech produkują lepsze i niedrogie auta ,a przy tym ekologiczne. Chcieliby iść na łatwiznę i wciskać jakieś szaisy ludziom pod pretekstem kryzysu. Nie wspomnę tutaj o totalnych szaisach made in USA typu dodge
JBA / 158.52.254.* / 2009-05-15 10:15
Jezeli nasz rzed nie bedzie chcial na sile ograniczyc praw przedsiebiorcow i bezprawnie zabierac VAT to uda sie nam obronic przed spadkami, wszystko w rekach teoretykow na gorze...
ddfg / 77.236.0.* / 2009-05-18 20:22
A w Polsce to nowe auta kupują tylko firmy.
Pozostali kupuja tylko uzywane z tedencja wzrostawa rowniez wieku auta.

Najnowsze wpisy