Forum Forum inwestycyjneFundusze

W Jakie fundusze akcyjne inwestować?

W Jakie fundusze akcyjne inwestować?

razor22 / 87.207.26.* / 2007-10-02 11:50
Chce zainwestować po 3 tyś na każdy fundusz inwestycyjny na 3-5 lata. Myślałem nad Legg Mason i AIG FIO Akcje a trzeci to jeszcze nie wiem. Powiedzcie mi czy warto teraz zacząć, czy jest to dobry okres i czy te fundusze maja dobrą prognoze? Jeszcze mam pytanie czy wysoka wartość jednostki funduszu ma jakieś znaczenie perspektywistyczne(jak np LeggM)? przekraszam za kolokwializm, ale dopiero zaczynam przygode z inwestowaniem:) dzieki za odp
Wyświetlaj:
przewodnick / 2007-10-02 12:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Legg MAson to dobry fundusz - warto mieć go w swoim portfelu. LM inwestuje w akcje spółek z WIG20. Proponuję do portfela dorzucić fundusz akcyjny rynków zagranicznych - np. AIG Subfundusz Chińskich i Azjatyckich nieźle sobie radzi. Do tego coś z Rynków wschodzących lub Rosji i masz piekny portfel. Generalna zasada - nie jedno TFI a dwa, trzy i dwa trzy w ramach jednego typu (np. AKcje WIG20 + MiŚSp + zagraniczny).

Powodzenia
jertom / 2007-10-02 20:15 / portfel / Bywalec forum
benschmark legg masona oparty jest na wigu a nie na wig 20
Idyll / 2007-10-02 20:09 / Bywalec forum
Nie jestem wieszczem, ale sądzę, że Azja wkrótce runie i to z potężnym hukiem, który niestety odbije się echem również u nas. Polecam pozostanie przy Legg Masonie i zainwestowanie cześci gotówki w UniAkcje: mistrzostwa Europy 2012... ten fundusz ma perspektywy i bardzo duży potencjał wzrostowy, ciekawe jak bedzie zarządzany?
TaS / 2007-10-02 16:03 / Tysiącznik na forum
Przewodnicku...

coś mi się nie wydaje aby LM w wig20 szedł... może w jakiejś części ale nie za wielkiej.
W 20stkę to UI idzie...

LM moim zdaniem oparty jest na mWigu... co go ostatnio boli...

a to, że na wszystkich obrazkach benchmark leci z w20 to inna sprawa ;)
przewodnick / 2007-10-02 18:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Najmocniej siedzi w finansowym. Mam wrażenie, że kiedyś siedział mocniej w WIG20...

Tutaj można wszystko wyczytać.
http://www.leggmason.pl/index.php?action=page&parent=35&view=38
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy