Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W kampanii obiecują cuda, ale tych głosowań się nie wyprą

W kampanii obiecują cuda, ale tych głosowań się nie wyprą

Wyświetlaj:
marcin66 / 83.26.248.* / 2011-10-10 14:59
żydowsko niemiecko kaszubski burdel od nowa
marcin66 / 83.26.122.* / 2011-10-08 16:08
kiszczak tusk szechter urban jaruzelski poczciwi ludzie honoru
marcin66 / 83.26.122.* / 2011-10-08 16:07
komorowski i szechter jeden ch**
satyr / 84.10.193.* / 2011-09-30 13:42
Ja w wyborach się wstrzymuję. Dlaczego mam mieć mniejsze prawo niż poseł. Jeśli jest posiedzenie sejmu to za...ym obowiązkiem posła powinno być uczestniczenie w posiedzeniu, jak to wygląda w rzeczywistości pokazują transmisje TV. Takiego sejmu ja niechcę, głosuje przeciw.
życzliwy / 79.187.170.* / 2011-09-29 16:45
Wydajemy za dużo kasy z budżetu na socjal i to jest główny problem budżetu i niestety żadna partia nie przedstawiła programu redukcji tych wydatków bo boi się tłuszczy, której nie chce się pracować.
Ostatnio odkryłem kuriozalną sprawę .Dwie osoby z mojego otoczenia w wieku 22 i 23 lat pracujące zapisały się na byle jakie studia ,żeby dostać rentę po zmarłym ojcu. T renty o kwoty około 2000 zł. Jeden sie oczywiście od razu rozchorował i olewa pracę totalnie , drugi kombinuje żeby jak najwyższą rentę dostać i wpadł na pomysł żeby iść do pracodawcy i zaproponować mu aby część pensji płacił mu na lewo to dostanie 300 zł więcej tej renty i użył sformułowania szkoda to odpuścić bo się należy. Dla jest to skandal. Takie renty powinny przysługiwać osobom , które studiowały i straciły ojca , a nie ze idą studiować po to aby te rentę dostać . Ci dwaj nigdy by w innej sytuacji żadnych studiów nie podjęli i nie sadzę aby je skończyli. Czy jeżeli ich nie skończą będą musieli oddać te pieniądze. Chory system promujący
nieuczciwych ludzi nastawionych na wyłudzanie pomocy społecznej , gdzie się da.
satyr / 84.10.193.* / 2011-09-30 13:52
Czepiasz się Pan maluczkich co wyniuchali luki prawne i z tego korzystają. Jest to naganne ale ile jest bogatych cwaniaków co nas skubią na grube miliony i to w imię prawa.Chory system "powoduje "zachorowania u ludzi, taka epidemia . Realia są takie że lepszy kilogram kombinowania od kilograma uczciwej pracy.Dotyczy to całego społeczeństwa z posłami /kandydatami na posłów/ włacznie. Wielu takich co nikt o nich nie słyszał a do koryta ciągną. Robią krzywdę takim ludziom bo i tak ich nikt nie wybierze, szkoda pieniędzy na plakaty.
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-09-30 15:16
Nie ma Pan absolutnie racji.Problem tego kraju to właśnie to ,ze nie sa naganne pewne zachowania , które powinny być naganne. Ci maluczcy najpierw wykorzystują małe luki potem większe coraz to większe. Młody człowiek ,który ma dziś 23 lata za 20 lat może być posłem, radnym i wtedy Pan będzie miał pretensje ,ze zrobił przekręt na 100 mln - a może gdyby sie wychował w atmosferze ,że kombinowanie jest naganne,że wyłudzanie budżetowych pieniędzy jest naganne nie przyszło by mu do głowy zrobić ten przekręt.
A zasadnicza sprawa jeszcze jest taka ,że ci maluczcy w swej masie wyłudzą więcej niż te grube przekręty. Nie powinno być społecznej akceptacji dla żadnej nawet najmniejszej formy wyłudzania , kradzieży, kombinatorstwa aby ogólna sytuacja uległa poprawie , bez tego nic tu nigdy sie nie zmieni i żadni politycy nie bedą mieli szans coś zmienić , bo w gruncie rzeczy od nich zbyt wiele nie zależy. Najlepsze ustawy nic nie dadzą , jeżeli większość tych reguł nie przestrzega .Mnie tak samo oburza zakup dorsza za 10 zł ze służbowej karty , jak rozliczanie fikcyjnych km służbowych na kwotę 100.000,- jak i kombinowanie z VAT na miliony - bo to jest ta sama mentalność- różnica tylko w możliwościach.Nie prawda jest,ze jak wyłudził czy ukradł 100 zł to ,to nie jest tak naganne jak ukraść 50.000,- .
T. / 81.190.72.* / 2011-10-10 15:26

wyniuchali luki prawne i z tego korzystają.

Nie są to luki prawne ,tylko przywileje rodzin , którym zmarł ich jedyny żywiciel.
A , że są niedopracowane lub niesprecyzowane to tylko zasługa naszych posłów , którzy głosują za przyjęciem ustawy , jak im sugerują inni .
A powinno być tak:
Takie renty
powinny przysługiwać osobom , które studiowały i straciły ojca ,

a nie ze idą studiować
po to aby te rentę dostać .

Ps. Jak widać , w ustanawianiu ustaw i przepisów nadal daje się zauważyć brak zdolności logicznego rozumowania lub bezmyślność.
życzliwy / 79.187.170.* / 2011-09-29 16:47
Dodać jeszcze muszę ,że pracodawca w żaden układ z nim nie wszedł. Uzupełniam to , bo jak znam życie skupilibyście się na pracodawcy jaki nieuczciwy a nie na tym ośle.
Y / 193.227.123.* / 2011-09-29 15:57
Postawa roszczeniowa - JA TEŻ CHCĘ, DAJCIE MNIE.

super by było gdyby VAT byl 0, leki za złotówkę, szkoła za darmo, zniżki dla studentów, wcześniejsze emerytury, darmowa opieka medyczna, wstrzymanie prywatyzacji zakładów itp.

Za wszystko ma zapłacić, przepraszam DAĆ .... tylko kto?
Pytanie powinno być postawione - Panie Premierze (nie ważne który nim zostanie) jak BRAĆ?

Nie zarabiam dużo, wiążę koniec z końcem. Ciekawe komu po wyborach zabiorą "magicy" bo przecież przychody do budżetu skądś muszą płynąć aby to wszystko dać.

Ten co głośniej krzyczy, wykrzyczy pewnie więcej.

Ja nie pytam co Polska może zrobić dla mnie, pytam co moge zrobić dla Polski, swojej społeczności lokalnej.

Patrząc na to wszystko widzę że kraj nasz, znów jest szarpany jak sukno. Kto wyszrpie więcej zobaczymy.

Róbmy tak dalej a z torbami pójdziemy.
Kerryson / 85.115.58.* / 2011-09-29 14:36
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum
arch / 2011-09-29 16:53 / Tysiącznik na forum

Ta polityczna prostyt.....

Już wychodzi -W 2012 r.PKB Polski - 1,9% z powodu pogorszenia perspektyw światowej gospodarki, słabszej kondycji rynku pracy, zacieśnienia fiskalnego i gorszych nastrojów - raport ekonomistów Citi.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/358683,analitycy-citi-prognozuja-duzo-nizsze-tempo-wzrostu-gospodarki.html
iii3i / 178.73.32.* / 2011-09-29 13:58
I wyszło mi, że na ustawę o nasiennictwie, która przemyca zapisy o GMO głosowało całe PSL i PO. Wstyd Panowie posłowie i senatorowie:-(
sisley / 213.77.28.* / 2011-09-29 13:49
Obowiązek meldunkowy - brak adresu w dowodzie mógł kosztować nawet 5 tys. zł grzywny - zniknął w 2008 roku.

Kto zapłacił 5 tyś. ?
W dowodzie zawsze jest adres. A jeżeli zmieniam miejsce zamieszkania to nie muszę zmienić adresu w dowodzie?

Dla mnie to nie jest jasne?
kraton / 195.117.16.* / 2011-09-29 13:12
Od kiedy po zmianie adresu zameldowania nie trzeba wymieniać prawa jazdy? Wszystkie urzedy do tej pory informują w nastepujący sposób: "przesłanki zobowiązujące do wymiany prawa jazdy to jakakolwiek zmiana zawartych danych na blankiecie dokumentu, a więc: zmiana nazwiska, zmiana adresu zamieszkania, zniszczenia blankietu, z powodu upływu terminu ważności badań lekarskich"
Niezadowolony1 / 83.16.59.* / 2011-09-29 11:30
Fakty mówią same za siebie.
Pozostaje tylko PIS.
Mimo tego że też ich nie lubie i ich karłowatego lidera jedynie oni nie dążą do tego żeby mnie do reszty obrabować przez wzrost podatków.
Co robią innego to mnie wali. Ważne że zostaje mi więcej kasy na życie.

Kto chce głodować niech głosuje na PO.
goja30 / 83.13.62.* / 2011-09-29 12:22
jakie to krótkowzroczne, właśnie dzięki zwiększeniu wydatków i zmniejszeniu wpływów za rządów PiS teraz płacimy wyższy Vat; może to dla niektórych nielogiczne ale nie da się mniej zarabiać i więcej wydawać a takie pomysły ma własnie ta partia;
sisley / 213.77.28.* / 2011-09-29 13:41
Podaj przykłady, które to wydatki uległy zwiększeniu? Owszem, zmniejszyły się wpływy z tytułu podatku PIT ; te pieniądze zostały w kieszeniach Polaków.
Za PO zwiększyły się wydatki na utrzymanie urzędników których liczba wzrosło o 100.000 ludzi. To grube miliardy. Ponadto wzrost długu; koszty odsetek od długu to 43 miliardy natomiast wpływy z PIT to 42 miliardy-nasze podatki nie wystarczają na same odsetki-nie licząc spłaty kapitału.
Chcesz więcej przykładów to przeanalizuj budżet PiS i PO.
kandydat na posła / 95.178.60.* / 2011-09-29 11:14
A co tam, przemyślałem wszystko i zdecydowałem się. Dam wszystkim dzieciem (tym polonijnym również) po 600 zł miesięcznie. Do tego nauczycielom dorzucam po ...a niech stracę, po 700 zł (nie mogą przecież zarabiać mniej niż dzieci które uczą - prestiż jest najważniejszy). Wszyscy, któym się nie che pracowac mogą już po 30 starać się o pomostówkę i fajrant. Niech w mopsie każdy potrzebującu dostanie dodatkowo po 500 zł. Obiecuję, że nie będzie kolejek u lekaża i kazdy zaraz z przychodni trafią do szpitala na zabieg jaki sobie tylko wymarzą - zdrowie narodu jest dla mnie najważniejsza. Obiecuję, że sam z kasy państwa nie wezmę ani złotówki (interesuje mnie tylko waluta obca - dolary, euro, franki i to wszystko co jest w sztabkach) złotówki oddam narodowi, niech naród ma. Każdemu założę firmę przy jednym okienku. O cholera musze kończyć idzie sanitariusz....
arch / 2011-09-29 11:20 / Tysiącznik na forum
Każdemu założę firmę przy jednym okienku.

Najlepie prace sejmu podsumował ostatnio prezydent Komorowski - o ustawie GMO :
- "jest to bubel prawny, ale jeszcze nie wiem czy ją zawetuję"

Komorowski chcąc nie zrobić przykrości Donaldowi - "zastanawia się czy zawetuje bubel prawny !"
knyp / 95.178.60.* / 2011-09-29 10:58
I co z tego wszystkiego wynika? PO i PSL było i za dobrymi i za złymi ustawami, a PiS był praktycznie przeciw każdej. O SLD nie wspominam bo oni ciągle tylko o piciu wódki (miller z kwachem, kalisz z palikotem) więc ja ich zupełnie ignoruję. A tacy którzy jeszce nie rządzili już też raz byli u władzy (przypomnę samoobrona miała takie hasło) i co? I nic. To że zmienimy "burdel mamę" nie znaczy że będziemy mieszkac w pałacu - burdel to burdel.
sdert / 109.243.176.* / 2011-09-29 11:53

To że zmienimy
"burdel mamę" nie znaczy że będziemy mieszkac w pałacu -
burdel to burdel.

Nigdy na to tak nie patrzyłem. Otworzyłeś mi oczy człowieku!
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-09-29 11:13
Ty naucz sie do konca czytaz moze , a potem pisz Posrancu ....
Z tego co mnie zaskoczylo to to ze PIS glosowal przeciwko obowiazkowi meldunkowemu. Jestem rozczarownany jako oszolom taka postawa ... Ale z drugiej strony, prosilbym o kilka slow wyjasnienia od nadinteligentow POfanow. Otoz:
'...Obowiązek meldunkowy - brak adresu w dowodzie mógł kosztować nawet 5 tys. zł grzywny - zniknął w 2008 roku. Wcześniej zmiana adresu ponosiła za sobą koszt wymiany: dowodu osobistego - 30 zł, dowodu rejestracyjnego - 70 lub 170 zł, prawa jazdy - 80 zł. Dziś nie ma takiej konieczności..."
Czy w zwiazku z tym dzisiaj prze3prowadzajac sie do innego miasta w Polsce (albo w ogole innego mieszkania) nie musze sie meldowac, zmieniac tablic, prawka itd. ?? Naprawde..? Bo jesli tak to bede musial przyznac, ze cos ta PO jednak madrego wymyslila ...
Wiec prosilbym o konretne wyjasnienia ...
wojj / 79.187.128.* / 2011-09-29 12:05
Bardzo dobre pytanie, czy ktoś kompetentny na nie odpowie?
knyp / 95.178.60.* / 2011-09-29 11:24
Jak bys ty umiał czytać to byś wywnioskował, że nie jestem za żadną partią, wręcz przeciwnie, A jek cię zaskoczył twój PIS głosowaniem to zastanów się czemu byli przeciw ustawie, któe znosi obowiązek, praktykowany tylko w totalitarnych krajach, gdzie każdy obywatell musi być kontrolowany?. Załóż teraz brunatną koszulę, weź pochodnie w ręke i dalej za swoj małym kaczym furerem na "rynek marsz" szukaż żydów, masonów, wrogów powstań narodowych i innej "szumowiny" które nie kocha prezesa.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2011-09-29 11:55
Dobra, dobra POsrancze - nie unos sie, a tak w ogole do brunatnych koszul to Donkomatolowi o wiele, wiele blizej. Ale ja pytam - czy w zwiazku z zniesieniem obowiazku meldunkowego przez PO (chwala im za to!!!) dzisiaj przeprowadzajac sie do innego miasta w Polsce (albo w ogole innego mieszkania) nie musze ie meldowac, zmieniac tablic, prawka itd. ?? Odpowiesz mi ? Bo jak nie to sie w ogole nie odzywaj i daj innym ta sprawe wyjasnic
myszol / 78.155.124.* / 2011-10-04 10:15
Niestety , ostatnio zmienil mi sie adres zameldowania w tym roku w maju , od razu mmnie poinformowano iz musze wymienic dowod, prawo jazdy, dowod bezplatnie, prawo jazdy odplatnie. ;(
arch / 2011-09-29 11:12 / Tysiącznik na forum
I co z tego wszystkiego wynika?

A no to że lenistwo rządu idzie tak wolno że bieda nas dogania .
-36 projektów ustaw, które jeszcze w lutym rząd uznał za priorytetowe, nie ma jużmowy.--

------"Priorytetowe ustawy rządu wylądują w koszu ."

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/520565,priorytetowe_ustawy_rzadu_wyladuja_w_koszu.html
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy