Forum Polityka, aktualnościGospodarka

W sądach bez zatorów

W sądach bez zatorów

Money.pl / 2006-07-26 09:46
Komentarze do wiadomości: W sądach bez zatorów.
Wyświetlaj:
DONAT / 83.243.39.* / 2006-08-05 12:58
5 czerwca wnosłem pozew do Sądu Rejonowego w Pruszkowie o wygaśnięciu obowiązku alimentacyjnego na 27 letnią po wyższych studiach córkę ,która ma dwie prace i samodzielnie sie utrzymuje.Zaczyna się trzeci miesiąc oczekiwania na sprawę a komornik łupie mnie 60 % poborów nie mam na życie i opłaty za mieszkanie oni za to mają wspaniałe wakacje bo komornik posyła jej pieniadze na konto ona się śmieje i nikt nie wie gdzie faktycznie przebywa.
Kero / 2006-07-26 09:46 / -
Zabrakło mi tylko jeszcze (wiem jestem naiwny) kar dyscyplinujących samych sędziów. A jest tu sporo do zrobienia oj jest Panie Kryże.
Niektóre zachowania są wręcz skandaliczne a instytucja osoby zaufania publicznego jest ignorowana.
Sędziowie mylą niestety instytucję niezawisłości z nietykalnością.
jml13060 / 83.238.132.* / 2006-07-26 12:53
Sąd może rejestrować przebieg procesu. A czy strona też może to czynić równolegle (z obawy o "zaginięcie" nośnika obrazu i dźwięku), czy musi prosić sąd o zgodę ? Problem poruszony w poprzedniej wypowiedzi kary dla sędziego jest kluczowy. Brak bata, ale i brak marchewki. Może jakieś premie za wydajność (rozumianą jako liczba zakończonych prawomocnym wyrokiem spraw np. w ciągu miesiąca, roku) ?
xxx / 83.23.170.* / 2006-07-26 14:34
Chyba nagrywanie sędziego nie jest nielegalne. Jeśli sędzia jest świadomy tego co mówi, to nie powinien się tego wstydzić, a to, że sie to sędziemu nie podoba..... no cóż, to tylko sędzia i nikt więcej.

Najnowsze wpisy