Forum Polityka, aktualnościKraj

Waloryzacja emerytur i rent w 2013 roku o 4,48 proc.

Waloryzacja emerytur i rent w 2013 roku o 4,48 proc.

Wyświetlaj:
rodak / 83.9.193.* / 2013-03-02 11:14
ZAWSZE TAK BYŁO TEN CO MIAŁ TO TO BĘDZIE TEN CO NIE MIAŁ TO NIE BĘDZIE MIAŁ jak to mowią biednemu wiatr w oczy a bogatemu byk sie ocieli
Zagłosza renciste / 31.183.114.* / 2013-01-09 20:08
Rzad dokonał złodziejskie klasyczne posuniecie. Byli oprawcy Jaruzelskiego dostali prezent pod choinkę Ci co maja naniżą rentę Jak wegetowali tak klepią biedę z nędza
Dlaczego tak się stało wszyscy wiemy
W tym przypadku łapy miał Rostowski wielkie a serce kamienia to hiena zmusza biednych do targanieca na życie oni nie sa w stanie dokonać płatności za czynsz a gdzie wyżywienie kupno leków Chamstwo jeszcze raz chamstwo okradać rencistę z resztek godności
emerten / 46.148.171.* / 2012-12-19 22:23
złodzieje z rudym pinokiem na czele okradli nas w 2012 i zapewne powtórzy się to w 2014 a jego przydupas rzepliński załatwi żeby to oszustwo było konstytucyjne. Jak to mówią WITAM KOMUNO z I sekretarzem tuskiem
wegetacja urok rencisty / 31.183.118.* / 2013-01-11 07:09
Tysiące rencistów zostało okradzionych z resztek godności gdyby wszyscy z koktajlem Mołotowa zgromadzili sie na Wiejskiej krwiopijce inaczej by tańczyli.
Oni nie sa w stanie dokonać podstawowych płatności komornik zaciera ręce /jak tak dalej będzie zabraknie trawy do koczowania a oni uświadamiają wszystko zgodne z litera zasranego prawa
Chamstwo nie zna granic .
emetyt / 79.191.123.* / 2012-12-19 15:40
W dzisiejszym kryzysie waloryzacja powinna obejmować tylko najbiedniejszych, którym brakuje na chleb, lekarstwa i opłaty. Mimo ciężkiej pracy w komuniźmie zarabiali mało, nie dlatego, że nie pracowali, ale dlatego, że wszystko zgarniali komuniści którzy mają teraz w nagrodę wysokie emerytury i porządne kwoty waloryzacji. Ten biedny patriota za ciężką kiedyś pracę żyje nadal w ubóstwie.
Najwyższy czas z tym skończyć. Gdzie tu uczciwość władz, które weszły po naszych grzbietach do rządu i tylko martwią się o waloryzację dla bogatych?
emeryt921 / 89.228.139.* / 2013-02-23 12:14
Tobie psie nic nie dac , zdechnij pod plotem za gloszenie takich herezji , trzeba bylo z********** 51 lat , tak jak ja i mialbys porzadna emeryture nierobie , a teraz chcesz tylko podwyszke dla Siebie , Ty kreaturo j*****
Salomon287 / 84.10.255.* / 2013-02-09 03:10
Puknj sie, najbiednieszy! Lepiej zmniejsz do powszechnej emeryturki, liczonej z lat pracy i składek, te kilkunastotysięczne emerytury komendantom Policji, Posłom oficerom LWP, aktywistom PZPR., UB, młodym emerytom typu Agent Tomek, albo taki płk postrzelony samoczynnie w policzek (zamiast degradacji - "zasłużona"- 8 tys emerytury, dla 41 letniego pana.

Tym sposobem "najbiedniejsi", zwykle lenie, kryminaliści, nieroby pijacy itp. którzy przepracowali minimum do najniższej renciny, lub załapali się na rentę socjalną, będą wkrótce -wg Twojego chorego pomysłu - mieli więcej, niż CI "bogatsi", mający 1500--3000 zł brutto emerytury, którym to "krezusom", wg Twojej wyobraźni -nie chcesz już dać waloryzacji. A to oni ciężko zasuwali za komuny, płacili składki do ZUS, za najniższa placę lub nie wiele większą, czasem po 35-40 lat i więcej. To oni mają mieć teraz tyle samo lub mniej- po Twojej Waloryzacji tylko dla "najbiednieszych"? Waloryzacja to nie pomoc socjalna, na to są zasiłki, Caritas, PCK itp.. Za wpłacone składki, należy się godna emerytura, zastępując w dużej części ostatnie wynagrodzenie, lub liczone z pewnego okresu składkowego. z realną wartością świadczenia, z udziałem w przyroście produktu krajowego, wydajności pracy. Policja ma (miała?) ostatnia pensję, za wyznacznik emerytury, ale coś miało się tu zmienić, aby unikać rażących zawyżeń pensji policjantom, na kilka tygodni przed emeryturą.
emeryt 67878 / 89.228.139.* / 2013-02-23 12:16
jakie 8 tys emerytury ? puknij sie w leb
emeryt wojskowy / 31.61.181.* / 2012-07-12 22:43
Jestem zadowolony z każdej podwyżki, jestem emerytem wojskowym po 16 latach służby, super, nabyłem pakiet emerytalny, od etatu U5 sierż. do końca życia zabezpieczenie bytu to ważne, moja emeryturka to 1400zł na rękę + 4,48% = 1462,72zł fajnie, super. Ta emerytura chroni mnie przed biedą jaka by mnie spotkała jak bym pracował w obozach pracy, umowa śmieciowa na zlecenia bez prawa do urlopu, jak się zachoruje to pensja o wiele niższa, składki emerytalne śladowe, boje się myśleć jak bym nie otrzymał emerytury, na starość puszki zbierać i zgon w krzakach jako bezdomny, moi znajomi zazdroszczą mi są skazani na te obozy pracy i skazani na pracę do końca życia.
Janusz z Tarnowa / 89.234.202.* / 2012-09-05 17:21
Ja jestem emerytem mundurowym, po 24 latach słuzby, i tez nie narzekam.Byłem za podwyzka procentowa nie kwotową, gdyz straciłem około 80zł. Z tymi obozami pracy to trochę przesadzasz, jeśli wiesz o nich po podaj przykład /broni ich Kodeks Pracy/. Praca do końca zycia / z filozoficznego punktu wynika/ wynika gdy ktoś umiera w pracy.Zobacz na dane, ile srednio żyja mężczyzni i kobiety na emeryturze.Gorzej jest z osobami /rencistami I-grup/.
Janusz z Tarnowa / 89.234.202.* / 2012-07-12 14:37
Jesli będzie taka podwyzka w roku 2013, to dobre i tyle, bedzie ona zatem lepsza dla mnie niz była w tym roku kwotowa.
komentujący / 213.227.75.* / 2012-07-03 18:30
Co z tego. Dadzą waloryzację kwotową, podobnie jak w tym roku i wyrównają emerytury. Gdzie uczciwość? Jak żyć?
Janusz z Tarnowa / 89.234.202.* / 2012-09-04 11:37
Juz wczesniej bylo wiadomo, że w roku 2013, będzie podwyzka procentowa, dlatego nie pisz, ze dadza ponownie kwotową.Wskaż mi uczciwego czlowieka, ktory nie popełnia błędów, wykroczeń, grzechu.Zycie jest zbyt piękne i krótkie, aby biadolic, trzeba jakoś zyc, jeśli ktos potrzebuje porady, informacji do tego może słuzyc, samoocena, psycholog.
JAN DEZ ZIEMI / 83.30.60.* / 2013-02-18 21:32
WALORYZACJA PROCENTOWA TO ROZBOJ DOKONANY NA NAJBIEDNIJSZYCH EMRYTACH I RENCISTACH DOKONANY PRZEZ TZW.KONSTYTUCYJNE ORGANY PANSTWA.TRWA TO OD "GRUBEJ KRESKI".AKCEPTUJA TO WSZYSTKIE OPCJE POLITYCZNE I ZWIAZKOWE.WATPIE CZY TO SYSTEM DEMOKRATYCZNY CZY "DEMONKRATYCZNY".LEGALNE ZLODZIEJSTWO TRUDNO WYKORZENIC W BANDYCKIM PANSTWE
Pyclik / 2012-07-04 01:24 / Tysiącznik na forum
Za ten to znaczy za 2011r rok sprawa nie jest wcale zamknięta!
Mam nadzieję, że ktoś wie - i może nawet napisze -jak się ma nasza wspólna sprawa w Trybunale Konstytucyjnym.
W końcu Prezydent i Rzecznik Praw Obywatelskich, poważne postacie naszego obywatelskiego życia,nie mogą udawać, iż są zwyczajnie - razem z nami - olewani.
Przypominam:
Prezydent Bronisław Komorowski skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją ustawy zmieniającej zasady waloryzacji emerytur i rent , natomiast Prezes TK Andrzej Rzepliński zapowiadał pod koniec stycznia, że Trybunał priorytetowo potraktuje wniosek prezydenta.
Teraz to jest ca pół roku i czas chyba zabrać się za złodziei.
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-07-03 23:16
To dobrze. Najbiedniejsi będą mieli więcej. Dlaczego nikt się nie pyta jak oni mają żyć?
zagłada / 94.42.189.* / 2012-07-03 13:13
do wykształconych z dużych miast popierajcych ACTE dołączaja długopisy, urzędole.
Janusz z Tarnowa / 89.234.202.* / 2012-09-04 11:31
Tusk nie ma mocy stwórczej, moze jedynie przyjąc do pracy.Jak sobie kupił to napisz, ile zyskał. Napisz gdzie jest ten milion ludzi.Z tego wynika, że Ty nie jesteś wykształcony, skoro zazdrościsz. Bez długopisa trudno zyć, jak równiez bez urzędników.
emeryttttttttt / 83.10.113.* / 2012-07-03 16:40
gdyby nie stworzył to byłoby o 1 milion bezrobotnych więcej
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-07-03 18:50
emerytttttttttttt Ty jesteś bardzo źle poinformowany! Urzędnicy im ich więcej tym mniejsze są emerytury, bo urzędnicy nie wytwarzają żadnych dóbr a ich "usługi" nie przynoszą zysków tylko są kosztem dla podatników. Gdyby zamiast 1 miliona urzędników ze średnią płacą 4 tys. miesięcznie było w Polsce o milion więcej zatrudnionych w samofinansujących się przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych choćby tylko za 1500zł miesięcznie to dochody zarówno polskich rodzin jak i dochody budżetu i wpływy do ZUS byłyby większe o zapłacone przez tych ludzi podatki PIT i VAT oraz składki do ZUS i NFZ. a wydatki z budżetu byłyby mniejsze o koszty utrzymania tych urzędasów i więcej pieniędzy z budżetu można by przeznaczyć na inwestycje i na leczenie i na naukę a więc rozwój byłby szybszy i Polska zamiast się zadłużać zaczęłaby szybciej się rozwijać bo właśnie na utrzymywanie tej nadmiernej administracji stale brakuje pieniędzy i wszystkie Rządy od 22 lat pożyczają i zadłużają nas coraz bardziej aż nastąpi krach! Czy wiesz człowieku, że cały polski 38,5 milionowy naród żyje dziś z pracy zaledwie 5,5 miliona polaków pracujących tam gdzie powstają dochody natomiast reszta polaków żyje z dzielenia między nimi przez system podatkowy i ubezpieczeniowy tego, co te 5,5 miliona wypracowało!
To dlatego PKB polski jest równe PKB Szwecji która ma tylko 9 milionów mieszkańców więc na głowe Szweda przypada 422% tego co na głowę Polaka.
Pyclik / 2012-07-04 01:53 / Tysiącznik na forum
Wreszcie Pan Profesor stanął na wysokości zadania - ma po prostu rację!
lodysorbety / 94.42.189.* / 2012-07-03 13:08
czy piłkarze płaca podatki w Polsce ?
plpl / 83.12.23.* / 2012-07-03 12:47
przymusowa autanazja od ludzi w 68 roku życia rozwiąże ten problem (do 67 musi płacić składki, 1 rok życia na koszt państwa w zupełności wystarczy). Proponuję również autanazję dla ludzi z orzeczeniem trwałej niezdolności do pracy... no oczywiście w ramach takich oszczędności należy inwestować z nowe "pałace" ZUS, i skromne premie co miesiąć oraz czternastki, piętnastki itp.
zbankrutowany zus / 79.186.84.* / 2012-07-03 11:47
Z powodu dramatycznej sytuacji gospodarczej kraju waloryzacje rent i emerytur już dawno powinny być zawieszone w krajach które znacznie lepiej stoją od nas jak np.Grecja czy Hiszpania emerytury są wręcz obniżane a w Czechach będzie zawieszona waloryzacja na okres co najmniej 3 lat -ilość emerytur i wbrew pozorom wysokość tych emerytur bardzo często lepszych niż pensje pracowników rozwalą niedługo w drobny mak polskiego bankruta
teza / 89.69.66.* / 2012-12-18 16:24
skoro tak Ci szkoda Grecji czy Hiszpani to zrezygnuj ze swojej emerytury na w/w biedaków
Nix69 / 195.14.4.* / 2012-07-03 15:49
A wiesz może kto ma te wysokie emerytury?
Jeśli nie to sobie poczytaj, nawet w necie.

Najnowsze wpisy