Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kwotowa waloryzacja emerytur i rent

Kwotowa waloryzacja emerytur i rent

Money.pl / 2012-01-03 10:41
Komentarze do wiadomości: Kwotowa waloryzacja emerytur i rent.
Wyświetlaj:
były naiwny / 81.190.218.* / 2014-02-27 18:58
Zwykła podłość,niech zaćwierkają w kwestii wyborów zobaczą Kozakiewicza gest
.emeryt. / 81.190.62.* / 2013-11-26 23:35

w tym roku każdy emeryt dostanie około 70 złotych podwyżki.

Około,pewnie tak jak ostatnio ,gdzie emeryt otrzymujący 800zł.emerytury dostanie podwyżki 25zł.,zaś otrzymujący 2 tys.zł.emerytury otrzyma podwyżkę 100zł.
H Szatkowski / 2013-11-27 10:55
Artykuł jest sprzed ponad roku, dotyczy jednorazowej waloryzacji 2012. W 2013 r. przecież mieliśmy już normalną waloryzację procentową.
joannawi3 / 37.109.149.* / 2013-11-26 21:43
Kwotowa. Ja na tym stracę ale uważam to za uczciwe.
H Szatkowski / 2013-11-27 10:54
Artykuł jest sprzed ponad roku, dotyczył jednorazowej zmiany. waloryzacja 2013 była przecież znów procentowa i taka też będzie waloryzacja 2014.
joannawi3 / 37.109.149.* / 2013-11-26 21:40
waloryzacja powinna być kwotowa, bo emeryt lub rencista już nie płaci na emeryturę, a odpowiednią wartość wypracował przez lata.
setina / 95.160.36.* / 2012-12-27 12:55
waloryzację w roku 2012 powinniśmy zaskarżyć do Strasburga, tylko trzeba się zmobilizować bo będą rencistów i emerytów łupić ile się da.TK też uległ czarowi rządu,aż mi wstyd za nich.Jak to możliwe, żeby co roku wydawał inną opinię.
Pyclik / 2012-04-14 22:35 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję, że nie wszyscy uważają, że w tej sprawie "pozamiatane", przecież wielu , na różnych forach przyrzekało zorganizowanie pozwów do Sądów , także pozwów zbiorowych, oraz skarg do TK.
Proponuję na razie e- mail - owe przypomnienie się TK, które może być choć trochę skuteczne tylko wtedy, jeśli będzie masowe, bo to dowód, że sprawa żyje.
Poniżej treść mego e-maila:
…………………………………………….
Trybunał Konstytucyjny
prasainfo@trybunal.gov.pl

PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Pan Bronisław Komorowski.
listy@prezydent.pl

Prezydent Bronisław Komorowski skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją ustawy zmieniającej zasady waloryzacji emerytur i rent , natomiast Prezes TK Andrzej Rzepliński zapowiadał pod koniec stycznia, że Trybunał priorytetowo potraktuje wniosek prezydenta.
Czy zbliżający się termin 3 miesięcy jest wystarczająco długi, aby uznać , iż „priorytetowe” potraktowanie wniosku Prezydenta i ufne dotychczas oczekiwanie pokrzywdzonych emerytów zostanie zrealizowane?
Antoni Pyclik
adahes / 80.238.121.* / 2012-03-12 20:38
Kwotowa OK!!! A do pazernych Chytrusków
Pracowałeś i chwała Ci za to i dostałeś już odpowiednio wyższą emeryturę za swoje składki !!! Teraz nie pracujesz a dalej byś chciał dostawać podwyżki wyższe

niż inni? Za co ? Nie odprowadzasz już składek. A może cofnij się dalej miałeś folwark i chłopów ? I też Ci zabrali to niech płacą. Nie bądź pazerny

Chytrusku!!! Przecież z niższymi emeryturami nie dogonią Cię i za sto lat, cały czas podstawę będziesz miał wyższą. Uważasz, że ten co pracował 30 lat za

najniższą krajową bo w systemie nie miał kolesi i ukladów to po przejściu na emeryturę powinien się zaraz powiesić? Prawdopodobnie pracował na Ciebie, żebyś

mógł otrzymywać dobrą pensję i dobrą odprawę. Całe życie chciałbyś wyzyskiwać ? Wyzyskiwaczom mówimy stop!!! Nie podoba się to trzeba było przenieść się do

Etiopii.

Brawo Panie Premierze !!!
Janusz emeryt z Tarnowa / 89.234.202.* / 2012-03-03 18:13
Jeśli Trybunał Konstytucyjny, stwierdzi, że podwyżka kwotowa, jest niezgodna z Konstytucją, to co bedzie dalej.Czy Rząd wyrówna, tym co stracili, obliczy procentowa podwyzke, czy Rząd zabierze tym co dostali za dużo, czy wyrówna tym co stracili w następnej podwyzce jezeli takowa będzie w roku 2013-tym.
OKRADZIONY EMERYT / 78.88.121.* / 2012-03-09 07:53
KAŻDY KTO ZOSTAŁ POKRZYWDZONY " REWALORYZACJĄ KWOTOWĄ " PO OTRZYMANIU DECYZJI Z ZUS - POWINIEN TĘ DECYZJE W TERMINIE 30-TU DNI ZASKARŻYĆ W SĄDZIE PRACY ! NIEZASKARŻENIE MOŻE BYĆ POTEM UZNANE ZA ZGODE ! SKARGA W SĄDZIE PRACY JEST NIEPŁATNA ! WZÓR SKARGI MOŻNA POBRAĆ NA STRONACH GAZETY PRAWNEJ FORUM O "REWALORYZACJI KWOTOWEJ " MOŻNA TEŻ POBRAĆ WZÓR SKARGI DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO I GO TAM WYSŁAĆ !
Pyclik / 2012-03-04 16:42 / Tysiącznik na forum
Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytania, ale - jeśli chcesz pomóc - wyślij te pytania
bardzo krótki e-mail do:
Trybunał Konstytucyjny
prasainfo@trybunal.gov.pl
Nie żałuj kilku minut dla sprawy , którą uważasz za słuszną - każdy ślad zainteresowania bardzo się liczy.
lassa123 / 178.36.112.* / 2012-03-03 10:05
zona otrzymała rewaloryzacji kwote 42
Sumienny / 193.106.84.* / 2012-03-14 13:14
Ja też dostałam 42zł44grosze,więc gdzie to 71zł?
Pyclik / 2012-03-02 13:23 / Tysiącznik na forum
Minął luty – w marcu ma być jakaś „waloryzacja” emerytur.
Złodziejska – kwotowa?
Zakwestionowana przez Prezydenta RP i Rzecznika Praw Obywatelskich?
Zapytaj, upomnij się w Trybunale Konstytucyjnym!
Spiesz się, bo czasu już nie ma?
Wyślij chociaż bardzo krótki e-mail – np.
Trybunał Konstytucyjny
prasainfo@trybunal.gov.pl
Nie żałuj kilku minut dla sprawy , którą uważasz za słuszną
JA RENCISTKA / 83.29.82.* / 2012-03-02 12:17
DZIĘKI CI PANIE WIELKI TUSKU DONALDZIE ...DZISIAJ DOSTAŁAM TE OBIECANE 71 ZŁ ...TE KROPKI TO SĄ EPITETY ...CZYLI JAK ZWYKLE DOSTAŁAM WIELKIE "G" MAM I GRUPE INWALIDZKĄ Z DODATKIEM PIELĘGNACYJNYM TERAZ ZGARNE 886,92 AŻ CHCE SIĘ ŻYĆ TYM BARDZIEJ ŻE DZIĘKI NASTĘPNEMU WIELKIEMU MINISTROWI ZDROWIA MÓJ LEK PO PRZESZCZEPIE NIE JEST REFUNDOWANY TZN JEST ALE OPAKOWANIE 145ZŁ 88ZŁ I 45 ZŁ BO BIORĘ RÓŻNE DAWKI K....WA MOŻE MI KTOŚ PODA JAK MAM TO WSZYSTKO OGARNĄĆ . DOSTAŁAM WIĘCEJ 65.57 WLICZONY DODATEK PIELĘGNACYJNY IDĘ SZUKAĆ DRZEWA..........
"njk" / 78.88.231.* / 2012-02-09 19:25
Kwotowa waloryzacja jest niesprawiedliwa.Jednakową kwotę dostaną Ci którzy pracowali ciężko i bardzo dlugo jak i Ci którzy pracowali krótko.Nie mam nic do większej emerytury ludzi ze starego portfela ale nie powinno to się odbywać moim kosztem.W tej kwestii mam propozycję:Rząd,Sejm,Senat powinni zrezygnować ze swojej gaży na rzecz tych najbiedniejszych.Zabrano mnie gdzie mi się wcale nie przelewa.Mam nadzieję,ż zajmie się tym Związek Emerytów i Rencistów.
ok123 / 83.29.82.* / 2012-03-02 12:10
ALE Z CIEBIE DEBIL JAK TAK MOŻNA MÓWIĆ GNOJKU A TEN KTO PRACOWAŁ DŁUGO I CIĘŻKO ZA MARNĄ PENSJE NP 30 LAT W SŁUŻBIE ZDROWIA I TERAZ MA EMERYTURE 1100ZŁ ALE NIE TYLKO TY JEDEN PRACOWAŁEŚ CIĘŻKO I BARDZO SIĘ CIESZĘ ,ŻE TERAZ DOSTANIESZ GÓZIK A NIE PODWYŻSZKE BO W SUMIE TO WYJDZIE OK 45 ZL A NIE 71 ZŁ ...NÓŻ MI SIĘ OTWIERA W KIESZENIE JAK CZYTAM TAKIE DURNE OPINIE
OKRADZIONY EMERYT / 78.88.121.* / 2012-03-10 21:27
PRZYSŁOWIE MÓWI ŻE NAJŁATWIEJ OSĄDZAĆ INNYCH ! JA - DODAM ŻE JESZCZE ŁATWIEJ OSĄDZAĆ INNYCH WEDŁUG SIEBIE - ZWŁSZCZA GDY DEBIL PATRZY W LUSTRO !!! ROBISZ DOKŁADNIE TO OCO CHDZI TUSKOWI (BO ON FIRMUJE ZASERWOWANIE EMERYTOM "REWALORYZACJE KWOTOWĄ ) NIECH SIĘ GRYZĄ - OBRZUCAJĄ INWEKTYWAMI ! ŁATWIEJ DLA NAS BĘDZIE RZĄDIĆ !!! PRZECZYTAJ PRZEDOSTATNI KOMENTŻ NA TEJ STRONIE -MOŻE ZNIEGO COŚ DO CIEBIE DOTRZE !!!
njk / 78.88.231.* / 2012-02-09 19:23
Kwotowa waloryzacja jest niesprawiedliwa.Jednakową kwotę dostaną Ci którzy pracowali ciężko i bardzo dlugo jak i Ci którzy pracowali krótko.Nie mam nic do większej emerytury ludzi ze starego portfela ale nie powinno to się odbywać moim kosztem.W tej kwestii mam propozycję:Rząd,Sejm,Senat powinni zrezygnować ze swojej gaży na rzecz tych najbiedniejszych.Zabrano mnie gdzie mi się wcale nie przelewa.Mam nadzieję,ż zajmie się tym Związek Emerytów i Rencistów.
nj / 78.88.231.* / 2012-02-09 19:21
Kwotowa waloryzacja jest niesprawiedliwa.Jednakową kwotę dostaną Ci którzy pracowali ciężko i bardzo dlugo jak i Ci którzy pracowali krótko.Nie mam nic do większej emerytury ludzi ze starego portfela ale nie powinno to się odbywać moim kosztem.W tej kwestii mam propozycję:Rząd,Sejm,Senat powinni zrezygnować ze swojej gaży na rzecz tych najbiedniejszych.Zabrano mnie gdzie mi się wcale nie przelewa.Mam nadzieję,ż zajmie się tym Związek Emerytów i Rencistów.
~~Olo / 178.42.140.* / 2012-01-30 14:32
źródło: ZUS

Zmiana sposobu waloryzacji nie pomoże w zwiększeniu wysokości obecnych emerytur. Jeśli wybrana zostałaby opcja z kwotą zapisaną na stałe w budżecie, niezależną od wskaźników inflacyjnych i płacowych, poziom życia seniorów najprawdopodobniej wręcz by się obniżył. Trzeba będzie więc patrzeć rządowi na ręce, by pod trudnym do zakwestionowania pretekstem ulżenia najuboższym, nie ratował budżetu kosztem emerytów.
Blues12 / 2012-01-30 14:43 / Bywalec forum
Już teraz wiadomo zę podwyżek emerytur może nie być... tak to właśnie ufać naszemu rządowi...
Pyclik / 2012-01-30 17:53 / Tysiącznik na forum
Podwyżek nie miało być i nie będzie, natomiast miała być waloryzacja wg ustawowych i - chyba można to powiedzieć - potwierdzonych dawno przez Trybunał Konstytucyjny - reguł.
Będzie waloryzacja złodziejska,w wyniku której wszyscy emeryci i renciści zostaną oskubani, jedni - bardzo, inni - trochę mniej.
A zaufanie ? Czy ktoś jeszcze ktoś tak naiwny, że używa tego pojęcia w stosunku do rządu i jego ministrów, do PO i jego posłów i senatorów?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy