Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kwotowa waloryzacja emerytur i rent

Kwotowa waloryzacja emerytur i rent

Money.pl / 2012-01-03 10:41
Komentarze do wiadomości: Kwotowa waloryzacja emerytur i rent.
Wyświetlaj:
.obiektywny. / 81.190.72.* / 2012-01-03 15:43
Biorąc pod uwagę ciągłe podwyżki cen , ogólnie to ujmując. Najniższe renty i emerytury nie przekraczające na dzień dzisiejszy 1500zł. muszą być co pewien czas podnoszone kwotowo , ponieważ wartość tej kwoty co rok obniża się w stosunku do cen jakie po każdej podwyżce obowiązują na rynku.
Gdyby było inaczej , to już niedługo 800zł. emerytury starczy tylko na opłatę za mieszkanie ! A reszta ? Życie , ubiór itd. ?
Dzisiaj polski emeryt o najniższej emeryturze nie otrzymuje podstawowego minimum niezbędnego do życia , jak to ma miejsce w krajach cywilizowanych .Dzisiaj polski emeryt zagląda już do śmietników .
I o tym należy pamiętać , pajacu jeden z drugim !
Taka ma być ta Unia Europejska ?
Pyclik / 2012-01-03 18:30 / Tysiącznik na forum
Ty to jesteś zbyt "obiektywny"! nie sądzę, aby znalazł się ktoś przeciwny podwyżkom najniższych czy bardzo niskich emerytur i rent, natomiast jak chyba widzisz jest sprzeciw, aby ukraść trochę emerytom dość ubogim, aby rozdać to ukradzione - emerytom jeszcze uboższym. Jeśli rząd nie umie znależć nowych pieniędzy to ich żródeł trzeba szukać wśród grup znacznie bogatszych lub zbyt licznych (np politycy i urzędnicy, prawnicy, finansiści ), dlaczego napuszcza się na siebie jedną grupę emerytów na drugą?
Dziel i rządż?
.obiektywny. / 81.190.72.* / 2012-01-03 23:25

jak chyba widzisz jest sprzeciw, aby ukraść trochę emerytom dość ubogim, aby rozdać to ukradzione - emerytom jeszcze uboższym.


A kto Tobie naopowiadał,że jednym zabiorą a drugim dadzą ???
Przestań słuchać bzdur i nie daj się podpuszczać. Nie bądź już aż tak naiwny. Pieniędzy u nas w kraju dużo. Więcej niż się Tobie wydaje.

Jeśli rząd nie umie znależć nowych pieniędzy to ich żródeł trzeba szukać wśród grup znacznie bogatszych


Tego nie zrobią, bo zabiorą sobie ...
Zawsze jest tak , że najłatwiej jest kopać w d... najbiedniejszego i słabszego.
Pyclik / 2012-01-05 03:03 / Tysiącznik na forum
Ja po prostu widzę i umiem liczyć!
W Twoim mieście czy wiosce pieniędzy jest dużo, pewnie leżą na ulicy, ja u siebie ich jakoś nie widzę.
klops / 89.171.26.* / 2012-01-03 15:26
Czy warto płacić wyższe składki?
Skoro i tak rząd po komuszemu zarządził "urowniłowkę"......
Rozdał prezenty tym co płacili mniejszą składkę zabierając tym co wierzyli że płacenie wyższej zagwarantuje wyższą emeryturę i waloryzację..
Chyba już nikt się na to nie nabierze...
kajaj / 78.8.129.* / 2012-01-03 14:37
Ile by nie dali to i tak za mało. Moim zdaniem nie ma na co czekać tylko trzeba samodzielnie o swoją przyszłość zadbać. O przyszłość i portfel.
pomo dore / 2012-01-03 14:19 / Tysiącznik na forum
pamiętacie jak w czasie "przełomu" przy wprowadzaniu nowych zasad naliczania emerytury zaczęto brac pod uwage wynagrodzenie z ostatniego roku albo poł roku przed planowanym przejsciem na emeryturę i wtedy wszystkie komuchy-urzednicy sredniego i wyzszego szczebla przyznali sobie gigantyczne podwyżki wynagrodzeń??? Nawet w TV mówili o tej w gruncie rzeczy aferze ale niestety zrobionej w zgodzie z okragłostołowym prawem. Co by nie powiedzieć to komuszewo wyladowało na 4 łapach
Pyclik / 2012-01-05 03:46 / Tysiącznik na forum
Ciagłe pieprzenie o komuchach, którzy dzisiaj, po 22 latach mają niby dalej rządzić i wpływać na dzisiejsza Polskę to paranoja, albo celowe mydlenie oczu,jakieś interesowne działanie tych ,którzy piszą te głupoty. Przecież na dzisiaj emerytów i rencistów w Polsce jest coś z 8 mln i olbrzymia większość z nich poszła na emeryturę po 1989 r, stąd nie może mieć żadnego związku z tym, co akurat mogło się dziać przed samym " przełomem", nawet gdyby to była prawda. Następne tysiąc lat będziemy się tłumaczyć komunizmem i działalnością jakiś mitycznych komuchów zamiast wziąć się do prawdziwej roboty i patrzeć w przyszłość.
prrrr / 91.218.156.* / 2012-01-03 14:01
Ale się dzwignie bidokom, wreszcie się odbiją od dna wegetacyjnego.Tylko pozazdrościć.
polska_to_dziki_kraj / 193.109.225.* / 2012-01-03 12:33
70 pln wow ale kasa będzie ja jeden wykup leków
WAM / 91.94.206.* / 2012-01-03 12:10
To właściwie ile lat obejmie ta pseudo waloryzacja?..,jeden rok,czy dwa lata?.Autor tego artyk. mógłby tę kwestię sprecyzować.!
Pilsener / 2012-01-03 11:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Im wyższa składka tym wyższa emerytura - to jest sprawiedliwość. Natomiast jeśli emerytura jest proporcjonalnie niższa jest to tak zwana sprawiedliwość społeczna, która ma tyle wspólnego ze sprawiedliwością co krzesło z krzesłem elektrycznym.

A prawda jest brutalna: składka to de facto zwykły podatek który płacimy nie po to, żeby mieć emeryturę lecz dlatego, że musimy, kto płaci wysokie składki tego stać więc powinien mieć mniejszą emeryturkę, co nie? A emerytura to tak naprawdę nie emerytura tylko zasiłek starczy którego wysokość ma tyle wspólnego z wpłacanymi "składkami", co Tusk z misją na Marsa - wysokość zasiłku starczego zależy tylko i wyłącznie od widzimisię polityków.

W ten sposób jesteśmy odzierani z godności,państwo polskie traktuje swoich obywateli jak świnie w chlewie przykute do koryta i uzależnione od państwowej paszy. Ale czekajcie politycy - polski Anders Breivik wkrótce uderzy, Ryszard C. to tylko przedsmak tego, co was czeka.
Wstańka / 94.158.235.* / 2012-01-03 11:47
Nie piszą od kiedy ta waloryzacja. Słyszałem w kolejce u lekarza, że dopiero od czerwca na igrzyska piłkarskie.
pracownik 1 / 194.1.153.* / 2012-01-03 11:28
To jest niezgodne z konstytucją i podważa zaufanie do państwa i prawa, które mozna dowolnie zmieniać.
TERESA PODGÓRZAK / 46.171.81.* / 2013-02-04 13:53
procentowa waloryzacja emerytur to największa niesprawiedliwośc jaka może być.przecież waloryzacja to jest wyrównanie wzrostu kosztów utrzymania.Dlaczego wyrównywać więcej tym, którzy mają więcej, przecież jest to wypłata z budżetu
Państwa a nie za jakieś osiągnięcia na stanowisku pracy.Wprowadzenie waloryzacji kwotowej jest najbardziej sprawiedliwe.
konserwa / 2012-01-03 11:19 / Tysiącznik na forum
Jakiego rzędu oszczędności uzyska rząd dzięki kwotowej waloryzacji???
anon / 79.185.156.* / 2012-01-03 10:41
tylko i wyłącznie procentowo!!! na nierobów mam płacić??
Natter2 / 2012-01-03 15:54 / Tysiącznik na forum
Anonie jeżeli nie znasz tematu to niezabierajgłosu w tej sprawie.Znam emerytów którzy 42 lata cięzko tyrali i do stają 1200 zł z dodatkiem opiekuńczym .Takie były zarobki ci ludzie pracowali w tzw. transporcie dziennie przeładowywali 30 do 40 ton ładunków na łepka z wagonów na samochody.Ja im tych 70 zł nie żałuję.Mają powykręcane stawy i kręgosłupy ta emerytura nie starcza nawet na lekarstwa przeciwbólowe.
OKRADZIONY EMERYT / 78.88.121.* / 2012-03-10 17:32
NATTER - Piszesz że znasz takich którzy za 1200/miesięcznie dziennie przeładowywali 30 do 40 ton ładunków . ja też takich znam - podnosili normy bo mieli wtedy zdrowie ! Nie mieli jednak odwagi by się upomnieć o godziwą wypłatę ! Wręcz byli klakierami szefów przeciwko tym którzy się upominali ! Pracowałem z takimi i gdy upomniałem się o godziwą wypłate - to nie poparli mnie - mówili tak jak dyrektor - jak ci się praca niepodoba to zmień prace - zmieniłem na prace w kopalni - przysłowie mówi "każdy jest kowalem swego losu" drugie przysłowie mówi też "jak sobie pościelesz tak się wyśpisz"!!! dlamnie było ważne by za moją prace mieć godziwą wypłate - a potem godziwą emeryture !!Dużo ludzi myśli - oby tylko do emerytury - potem coś tam dostać muszę - jakoś to będzie ! Mnie nikt nie pomagał w mojej ciężkiej pracy ! Nikt też nie płacił za mnie wysokich składek emerytalnych ! Dlaczego więc teraz rząd wprowadził niezgodną z konstytucją ustawe i na podstawie tego besprawia zabiera mi prawie połowe rewaloryzacji by część tej kradzieży dać tym któży mają emerytury poniżej 1400zł. Rząd kradzieżą zrobił rewaloryzacje - nie wydając z budżetu ani złotówki - jeszcze mu zostało na nagrody i płace dla swoich !!! Zgadzam się że są emeryci z małymi emeryturami -niezależnymi od nich - jak choćby byli internowani i represjonowani - takim należy jak najbardziej pomagać - powinni mieć przedewszystkim status ZBOWIDU a nie status POKRZYWDZONEGO !!! To często na ich plecach różni "działacze" dostali się na intratne stanowiska - jak chdżby do parlamentu a w parlamencie dużo z nichto teraz to zwykli "zapszańcy"!!! Potrafią zgodnie i solidarnie głosować podwyżki dla siebie (w styczniu po 500/zł. na osobe ) ! Solidarni też byli w głosowaniu nad ustawą dotyczącą okradzenia tych emerytów którzy mają długi staż pracy oraz długi i duży okres składkowy !!! Rząd przewidywał że okradając emerytów tych co mają trochę więcej - trzeba ich jeszcze skłucić z tymi którzy mają mniej - wtedy będą się gryżć między sobą a my będziemy sobi rządzić !!! Niech każdy pomyśli - jak ta kradzież ma się do tego co chce rząd - by w polsce pracować do 67-lat i obiecuje że zato będą wyższe emerytury !!! Jakie emerytury ?!!! Kwotowe ?!!! Przy "kwotowych" kto ma więkrzą emeryture tym ma mniejszą rewaloryzacje !!! Jest to swoista kara za to że więcej się praowało i więcej płaciło składek emerytalnych !!! Każdy ma szanse być kiedyś emerytem - więc niech już teraz pomyśli że to jest złodziejstwo!!! Niech przyłączy się do protestu o przywrócenie Rewaloryzacji Procentowej !!! Rząd - niech zacznie sprawiedliwie i mądrze rządzić !!! NIECH ZACZNIE ROBIĆ OSZCZĘDNOŚCI OD SIEBIE !!! OD URZĘDNIKÓW I CZŁONKÓW RZĄDU - OD PREZYDENTA I KANCELARI PREZYDENTA!!! OD PARLAMENTU I 60 000 URZĘDNIKÓW KTÓRYCH PODCZAS RZĄDÓW PLATFORMY ZATRUDNIONO !!! NIECH RZĄD KONTROLUJE WYDATKI NA "KOMIMOWE" PREMIE I NAGRODY ORAZ WYNAGRODZENIA - JAK ZA PREZESOSTWO PRZY BUDOWIE STADIONU W WARSZAWIE 570 000zł. SPOŁECZEŃSTWO DUŻO NASŁUCHAŁO SIĘ O " RÓŻNYCH PODOBNYCH WYDATKACH " I WIE DOBRZE ŻE TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE!!!
.obiektywny. / 81.190.72.* / 2012-01-03 16:15
Dokładnie !
Weźmy np: wszystkich tych co w socjalistycznej Polsce prowadzili działalność gospodarczą i regularnie odprowadzali przez całe swoje życie składki do ZUS-u.
Dzisiaj otrzymują najniższą biedaemeryturę !!! A ceny stale rosną .
Tylko tego przeciętny burak nie zrozumie , bo ma glinę w głowie zamiast mózgu.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy