Forum Forum prawneBudowlane

warunki zabudowy

warunki zabudowy

Wiesiek 11 / 89.230.65.* / 2007-07-20 18:03
Szanowni Państwo, w miesiącu kwietniu złożyłem wniosek do gminy o wydanie warunków zabudowy. Gmina wysłała powiadomienie do wszystkich sąsiedów. Jednak okazało się że jeden z sąsiadów figurujący na wypisie z rejestru gruntów nie żyje. Gmina sprawdziła spadkobierców i okazało się iż jest ich dwóch, jeden podpisał oświadczenie że jest spadkobiercą, a drugi wyraża chęc podpisania tego oświadczenia lecz jest w miescie odległym o 600 km. W gminie poinformowano mnie że sprawa nie ruszy dalej dopóki drugi właściciel nie podpisze takiego oświadczenia. Czy istnieje jakaś możliwosc przyspiesenia procesu uzyskania warunkow zabudowy czy tez nalezy czekac az drugi wlasciciel podpisze oswiadczenie ze jest wlascicielem ziemi ??
rgbeton / 2007-08-12 12:33
Dzien dobry wlasnie staram sie o uzyskanie pozwolenia na budowe domu jedno rodzinnego na dzialce graniczacej z lasem gmina juz mi wydala zgode ,takze sasiedzi poniewaz dzialka ma 22m szerokosci a budynek 16,5m szerokosci problem polega na tym ze dowiedzialem sie ze weszly nowe prawa ze nalezy zachowac odpowiednia odleglosc od lasu 12m i ze starostwo moze mi odmowic zgody jesli ktos sie spodkal z podobna sytuacja bardzo prosze o informacje od czego jest uzalezniona ta odleglosc i czy mam jakas kolwiek szanse na uzyskanie pozwolenia na budowe dziekuje

Najnowsze wpisy