Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Ważne dla mnie pytanie

Ważne dla mnie pytanie

Sz_czepan / 85.28.159.* / 2008-03-11 02:18
Chciałbym zacząć inwestować pieniążki, ale jak na razie nie mam zbyt regularnych wpływów. Przeanalizowałem swoją sytuację ekonomiczną i doszedłem do wniosku, że mogę odłożyć najwyżej 50 - 70 zł / m-c. Czy znajdę jakiekolwiek TFI lub coś zbliżonego, które pozwolą inwestować tak niską składkę miesięczną? Proszę o pomoc
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-03-11 14:29 / Bywalec forum
Zgadzam się z przedmówcą, najlepszym rozwiązaniem będzie odlożenie większego kapitału wpłaty kwartalne...
Jako student pewnie nie akceptujesz zbyt wysokiego ryzyka? No i w tym przypadku mogę polecic Tobie np fundusze z ochroną kapitału. Ja osobiście mam część mojego kpaitału w UniAktywnej Alokacji, plusem tego subfunduszu jest to, że w przypadku dobrej koniunktury unwestuje nawet 100% w akcje i zachowuję 95% zainwestowanego kapitału.
Balrog1 / 2008-03-12 17:30 / Bywalec forum
Popieram UniAktywną alokację i kwartalne wpłaty bo z 50żł nie zawojujesz ale Duży ukłon za determinację zobaczysz że uzbiera się i z tego pokaźna kupka. Bo na emeryture nie ma co liczyć.
Sz_czepan / 85.28.159.* / 2008-03-11 02:31
Chciałem jeszcze dodać, że interesuje mnie inwestycja długoterminowa (10 lat i więcej). jestem studentem - pracuje dorywczo. Mam już pieniążki odłożone w Arce Akcji (ok. 5000), ale nie chce wrzucać wszystkiego do jednego worka, lecz sprobować zdywersyfikować ryzyko. W przyszłości planuje także odkładać pieniążki w programie PIN AEGON lub Skandii, ale na razie nie mam na tyle środków (wymagają min. 200 złotych miesięcznie) by wejść do któregokolwiek.
hs2 / 2008-03-13 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kiedyś miałem 20 tyś na dużej górce w październiku i jak wszyscy wiedzą po listopadzie zczęeły się spadki - gdzieś tak po stracie około 1-2 tyś wycofałem się widząc że coś jest nie tak jak mówią z czego się cieszę a ta strata to raczej dosyć "tania" nauczka w stosunku do tego co stracili moi znajomi którzy nie wierzyli że spadnie.

Po jakimś czasie i po kilku przeliczeniach wyszło mi że gra na giełdzie ma dużą przewagę nad funduszem bo możesz w każdej chwili sprzedać co masz od razu po znanym tobie kursie, mając 5 tyś możesz kupić akcje za 2 - 3 tyś z wig 20 w takiej proporcji abyś kontraktem terminowym na pozycję krótką w razie spadków mógł je zabezpieczyć wchodząc na krótką pozycję. Warto trochę poczytać i pomęczyć się nad analizą, na początku nie jest łatwo ale potem jakoś idzie :)
casper / 2008-03-13 22:20
Zawsze możesz kwartalnie płacić odkładać jak to kolega powiedział na konto i potem inwestować. A może mBank tam już można po 100 zł wpłacać w fundusze. Od arki poprzez uniona do legga:)
thomasvardecky / 2008-03-11 11:21 / portfel
Witam

Możesz zacząć odkładać pieniądze co miesiąc na koncie oszczędnościowym, a po odłożeniu pewnej sumy co kwartał wpłacać pewną kwotę na fundusz inwestycyjny.

Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy