Forum Forum finansoweKredyty

wcześniejsza spłata w eurobanku

wcześniejsza spłata w eurobanku

skomentuj
ewaluk / 83.30.167.* / 2007-06-26 21:30
witam
mam pytanie..
zaciągneliśmy kredyt gotówkowy w eurobanku na kwotę 22000 a kwota wraz z odsetkami na dzień dzisiejszy wynosi 28000 bank nie chce rozliczyć odsetek spłaconych już rat tylko proszą o wpłatę całowitej kwoty zaciągniętej pożyczki czyli 28000 a ewentualna różnicę zwrócą na konto, czy tak mogą narzucać ?czy nie mogą przeliczyć odsetek splaconych juz rat ?
Wyświetlaj:
WiktorroV / 195.189.88.* / 2018-11-04 11:57
Nic tylko cieszyć się, że wspólpracuje z mk-finanse i nawet jak nasi dłużnicy nie radzą sobie ze spłatami to z nimi, tj. dłużnikami radzi sobnie nasza sprawdzona firma od windykacji. Poszlibyśmy z torbami w innym razie.
oszukana79 / 46.227.246.* / 2013-01-30 12:22
Zgadzam się z wszystkimi oburzonymi traktowaniem przez Eurobank. Nas okradli kilkukrotnie. Mamy u nich kredyt hipoteczny z zabójczą marżą 2,8% z złotówkach. Można powiedzieć nasz wybór -jasne, ale o negocjacjach w trakcie trwania umowy nie było mowy. Wczoraj podpisaliśmy umową z nowym bankiem. Okazało się jednak, ze rzeczywiście data spłaty przypada na dzień płatności raty, wiec 20 lutego musimy zapłacić ratę jeszcze Eurobankowi. Dyspozycję przelewu kwoty do całkowitej spłaty z nowego banku na razie wstrzymaliśmy. Nie wiem tylko na ile dni wcześniej kwota powinna się na koncie eurobanku pojawić, aby zdążyli przed 20 lutego zaksięgować. Orientuje się ktoś?
W zadnym innym banku tak rzeczywiście nie jest. Do końca działąją nie fair. I wcale nie mam tego w umowie, prosze mi wierzyć. Inne oszustwa to:
1) nie wypłacili nam 500 zł z ostatniej transzy i nikt nas o tym nie poinformował, przez 3 lata spłacaliśmy zatem same odsetki, bez kapitału - nic o tym nie wiedząc. Dowiedziliśmy się przypadkiem, kiedy poprosiliśmy o opinię o kredycie potrzebną do nowego banku. Ostatnia transza miała wynieść 55 500, o 500 zł ktoś zapomniał i wypłacili nam 55 000 i przez to spłata kapitału nie została uruchomiona!!!. Na nic zdały się rekalmacje, że przecież jest to ewidentny błąd banku. Nawet umowa, w której wyrażniejbyło napisane, że kwota transzy wynieść ma 55 500 i że transz się nie dzieli - nie pomogła. Zatem 3 lata płaciliśmy haracz!

2) wydali nam błędną opinię i pobrali za nią pieniądze. Reklamacji nie uznali.

3) co placówka to inne informacje, w ogóle bardzo trudno o informacje, bo Pan Centrala o wszystkim decyduje, pracownicy nie mają żadnych kompetencji. Poza tym naprawdę nie mają wiedzy. Z centralą nie ma kontaktu, a infolinia często "nie wie".
Na strzelckiej w Poznaniu co chwila byliśmy przerzucani do innego doradcy, klient g.... znaczy niestety! Radzę wszystko mieć na piśmie, kserować, nigdy nie ufać temu, co pracownik powie, prosić o potwierdzenia choćby mailem.
I ta statuetka Superbrands na biurku doradcy, kiedy ją widzę chce mi się śmiać przez łzy:(:(:( Odradzam Eurobank, jest wybór, więc po co sobie TO robić...
poszkdowany / 91.215.2.* / 2012-01-04 18:04
Eurobank to są oszuści i naciągacze.
W ostatnich dniach też chciałem się pozbyć chorego kredytu u mataczy ale okazało się że pieniądze w eurobanku zostały zaksięgowane następnego dnia co nie pozwoliło na zamknięciu kredytu.
Dziwnym zachowaniem Eurobanku jest to że dniem spłaty zawsze jest dzień w którym została ustalona spłata każdej z rat.
Przyznam się że w momencie gdy brałem kredyt byłem przypilony ale teraz wiem i ostrzegam innych żeby szerokim łukiem omijali tą chorą instytucję która zwie się bankiem. Dla mnie to jest parabank oszuści i matacze a smarkacze które pracują w oddziałach są tylko rządni zysku i premii od jak największej ilości podpisanych umów.
W każdych oddziałów inaczej mówią.
Dla mnie system taki że trzeba kilka dni wcześniej przyjść i poinformować że chce spłacić kredyt jest chore do tego księżniczki wydzwaniają do centrali że dnia tego i tego zostanie spłacony cały kredyt.
Tak jak opisujesz w momencie gdy chcesz spłacić kredyt potknie Ci się noga i zapłacisz zbyt późną to zapomnij że spłacisz kredyt.
Pełną kwotę spłaty kredytu byłą w dniu spłaty bo dopiero miałem pełną kwotę ale oni eurobank twierdzi że kasa wpłynęła dopiero następnego dnia. To się spytałem do której księgują a smarkula ze Strzeleckiej w Poznaniu powiedziała że o 16 jest ostatnie księgowanie.
Kolejny absurd dziwaczne ubezpieczenie na 33% wartości kredytu. Jak brałem kredyt to informowano mnie że przy większej spłacie w ciągu miesiąca zostanie zwrócona część składki za ubezpieczenie. W momencie spłaty księżniczki w Mosinie spytałem kiedy będzie zwrot ubezpieczenia tak w ciągu 14 dni. Po 15 dniach brak srodków na koncie postanowiłem się przejść do M1 a tam usłyszałem że zwrot będzie dopiero po pełnym spłaceniu kredytu.
Jak dowiedziałem się o takim absurdzie to od razu zapadła decyzja pełnej spłaty kredytu i zakończenia współpracy z eurobankiem.

Niestety miałem pecha i pieniądze nie wpłynęły w wymagalnym terminie. Kolejnym absurdem jest to że rachunek który otrzymałem nie jest rachunkiem kredytowym. Tylko rachunkiem do dokonywania operacji finansowych gdzie i tak nie mam dostępu i nie mogę robić żadnych przelewów.
Wczoraj trochę poczytałem postów na ten temat eurobanków jakie przewały i matactwa robią. Dziwie się że nadal się utrzymują w sumie niewiele się różnią od prowidenta czy bociana jedyny ich plus że mają swoje oddziały. Sposób działania matactw manipulacji chyba zbyt wiele się nie rożni.
Rozważam problem zgłosić do nadzoru bankowego lub innych instytucji.
Jeśli ktoś ma ciekawy pomysł to proszę o przedstawienie.
Agnieszka859 / 37.47.172.* / 2016-09-14 21:46
Witam,
Naczytałam się o trudnościach z wcześniejszą spłatą kredytu gotówkowego i z odzyskaniem części ubezpieczenia, jednak w moim przypadku wszystko poszło błyskawicznie - rano spłaciłam w całości kredyt, po 2,5roku - w połowie okresu kredytowania, wieczorem już zniknął z mojego konta, został zamknięty i zanim zdążyłam zapytać o zwrot ubezpieczenia, wróciło ono samo już następnego dnia po zamknięciu i to dużo wyższe niż się spodziewałam. W umowie mam 3500zł, wróciło 2500 po dokładnie połowie okresu. W umowie mieli 14 dni na zwrot, zwrócili dnia następnego, więc mogę tylko powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona i polecam ten bank. Mam też kredyt hipoteczny i nigdy żadnych problemów z bankiem nie było.
poszkodowany 2 / 91.215.2.* / 2012-01-04 18:11
Dodam że w momencie częściowej spłaty pracownik eurobanku mnie nie informował że spłata nastąpi dopiero 28 każdego miesiąca a przelew był robiony 10 grudnia , Przez 18 dni środki które zostały wpłacone były przez nich cały czas obracane.
W wielu bankach kredyt można spłacić w dowolnym terminie który klient ustala z bankiem a nie że bank narzuca dzień spłaty zgodnie wymagalności spłaty rat za kredyt.

Odpowiedz jest jedna omijać szerokim łukiem ten bank.
Na ich kuszące oferty powiedzieć stanowcze NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Agnieszka Konsultant Money.pl / 2007-06-27 14:59 / Specjalista Money.pl
Witam,

Kwota kredytu do całkowitej spłaty obejmuje najbliższą ratę kapitałowo-odsetkową oraz sumę pozostałych do spłaty rat kapitałowych. Kwota ta jest pomniejszona o odsetki za niewykorzystany okres kredytowy. Zwrot o którym Pani pisze, zapewne dotyczy tylko kwoty ubezpieczenia, składki ubezpieczeniowe za niewykorzystany okres kredytowy są zwracane na konto klienta po rozliczeniu i zamknięciu pożyczki. Także wydaje mi się, że została Pani wprowadzona w błąd, ponieważ taki sposób spłaty kredytu nie jest stosowany przez banki.

W przypadku Eurobanku ważne jest, aby fakt przedterminowej całkowitej lub cześciowej spłaty kredytu zgłosić w placówce banku na co najmniej 3 dni przed terminem zapadalności raty, przy braku takiego zgłoszenia, bank nadpłaconych środków nie pobierze na poczet spłaty kredytu i kredyt nie zostanie rozliczony.

Pozdrawiam
dapn / 89.77.198.* / 2009-04-15 18:59
jeśli chodzi o 3 dniowy termin zapadłości raty dla mnie jest to jakieś nieporozumnienie i próba oszukania klienta.nie rozumiem w czym jest problem aby np:nie było można wpłacic dwa dni przed?wszystkie szanujące się banki nie sprawiają problemu.dziś właśnie zostałem w taki sposób oszukany przez eurobank.teraz musze czekać miesiąc a moje pieniądze nie potrzebnie pójdą na kolenjy miesiąc ubezpieczenia!!! jestem tym oburzony!!!
marysia1976 / 89.174.118.* / 2009-05-22 10:03
koleszko, chyba trafiles na za***y oddzial, 3 dni przed rata musisz tylko zglosic, ze kredyt chcesz zamknac. pieniadze mozesz wplacic w dniu raty, i to przed zamknieciem oddzialu. jezeli pracownik inaczej ci powiedzial, to sklamal. ale tam czesto klamia, niestety! ubezpeieczenie, no coz, kasa dla banku leci, a oni sie ciesza!
Aatta / 194.63.129.* / 2010-11-12 16:04
potrzebowałam zamkniecie kredytu do inneo kredytu hipoteczneo i w eurobanku mi powiedzieli,ze zamkną mi dopiero za miesiac bo wtedy mam zapłacic rate, co to za bank!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pieniążki wpłaciłam juz w tamtym miesiącu a dzisiaj pdjechałam po zaświadczenie i ... kredytu mi nie zamkną dopiero 29 w dniu kiedy mam rate! Musze dostarczyc to zaswiadczenie w poniedziałek do banku w którym wzielam hipoteke! POMOCY
marysia1976 / 94.42.34.* / 2009-04-16 08:27
prawo bankowe gwarantuje bankowi, iz zamknac kredyt mozna w dniu raty, a zglosic zamkniecie kredytu mozna najpozniej 3 dni przed data raty. to masz napisane w umowie kredytowej, ktora podpisales. ja jestem oburzona, ze nie potrafisz czytac. co do tego, iz trzeba splacic calosc i dopiero potem bank oddaje nadplacone koszty, to juz inna para kaloszy. wskaz mi banki, ktore zamykaja kredyt w dowolnym terminie, bede wdzieczna. splate kredytu musisz zgloscic ostatecznie na 3 dni przed data raty, pieniadze mozesz wplacic lub przelac w dniu raty, wiec nie pisz, ze ktos ci kazal od razu pieniadze wplacac, bo to bzdura!
mk528 / 193.193.181.* / 2014-10-23 13:56
w ING rownież , przychodzisz , wpłacasz i kredytu nie ma
yy / 85.222.40.* / 2009-05-21 22:41

wskaz mi banki, ktore zamykaja kredyt w dowolnym
terminie, bede wdzieczna.


Bank, który zamyka w tym samym dniu, co się zgłasza - BZ WBK.
N. / 81.190.237.* / 2010-05-15 15:39
Proszę - Multibank, mBank, Kredyt Bank, PKO BP, BZ WBK - w żadnym z tych banków nie trzeba zgłaszać wcześniejszej spłaty 3 dni przed - można to zrobić nawet w dniu zapadalności raty.
kleszcz / 83.10.17.* / 2009-07-09 18:49
Bank PKO BP zamyka w dniu zgłoszenia .
wjm / 37.47.77.* / 2018-11-02 22:52
bzdura. PKO BP zamyka tak samo jak Eurobank w dniu wymagalności raty, na rachunku technicznym mamy od 2 tygodni ponad 100tys i czekamy na zamknięcie kreddytu
hn / 77.254.120.* / 2010-05-14 20:47
Polbank również zamyka w dniu zgłoszenia. W Eurobanku sposób rozliczenia kredytu jest niekorzystny dla klienta-przetrzymują pieniądze.Nie skorzystam wiecej z oferty tego banku. Niech sie koleżanka marysia 1976 tak nie oburza, bo niestety nie masz racji.
fafiX / 89.174.118.* / 2010-05-15 08:49
hn, jak przetrzymuje pieniadze, skoro tylko zglosic musisz 3 dni przed data kolejnej raty, a wplacic pieniadze mozesz w dniu raty? sam sposob zamykania kredytu jest niekorzystny w porownaniu do innych bankow, ale pamietaj: to po pierwsze eurobank, po drugie takie rozwiazanie jest w prawie bankowym. jak inne banki stosuja korzystniejsze rozliczenia, to bardzo dobrze.
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: