Forum Polityka, aktualnościKraj

Wenderlich prosi Grada o przyzwoitość w sprawie TVP

Wenderlich prosi Grada o przyzwoitość w sprawie TVP

skomentuj
Wyświetlaj:
man13 / 2009-09-22 21:52 / Tysiącznik na forum

Aleksander Grad po raz kolejny zwrócił się do zarządu TVP, by do czasu rozstrzygnięcia wątpliwości prawnych przez sąd wstrzymał się od podejmowania istotnych decyzji dotyczących TVP

Jak widać SLD i PiS nie mają czasu na działanie zgodne z prawem.
pozdro / 83.21.169.* / 2009-09-22 22:24
BEZPRAWNE DZIAŁANIA PREMIERA WS. MACIEREWICZA 17-09-2009 18:08
Certyfikat bezpieczeństwa dla Antoniego Macierewicza (PiS) został odebrany bezprawnie – ogłosił Wojewódzki Sąd Administracyjny. Decyzję o odebraniu certyfikatu podtrzymał Donald Tusk po tym, jak w październiku 2008 roku szef SKW cofnął Antoniemu Macierewiczowi dostęp do informacji niejawnych."

"Najpierw w lipcu 2008 r. szef SKW zdecydował o zawieszeniu na trzy miesiące Antoniemu Macierewiczowi certyfikatu bezpieczeństwa z klauzulą „ściśle tajne”, a także trzech innych certyfikatów dotyczących dostępu do informacji UE, NATO i UZE. Natomiast w październiku 2008 r. zdecydował o całkowitym cofnięciu wszystkich tych certyfikatów, o czym powiadomił Kancelarię Sejmu.

Antoni Macierewicz odwołał się od tej decyzji do premiera Donalda Tuska - pod koniec lutego tego roku premier podtrzymał jednak decyzję Służby Kontrwywiadu Wojskowego. "
"Teraz sąd unieważnił decyzję szefa SKW i premiera Donalda Tuska o odebraniu Antoniemu Macierewiczowi certyfikatu dostępu do tajnych informacji. Biuro prasowe Warszawskiego Sądu Administracyjnego nie ujawniło uzasadnienia wyroku, gdyż sprawę rozpatrywano niejawnie."

Premier z kolegami czasu mają dużą,ale najwyraźniej zgodnie z prawem działąc nie chcą
pozdro / 195.35.80.* / 2009-09-23 10:53

Decyzję o odebraniu certyfikatu podtrzymał Donald Tusk po
tym, jak w październiku 2008 roku szef SKW cofnął Antoniemu Macierewiczowi dostęp do informacji
niejawnych."

I dobrze zrobił - Macierewicz to chory psychicznie człowiek i należałoby go zamknąć gdzieś i nie wypuszczac a co dopiero dawać wgląd takie sprawy...
skomentuj

Najnowsze wpisy