Forum Forum inwestycyjneFundusze

Proszę o radę w sprawie INVFIZ

Proszę o radę w sprawie INVFIZ

slawekgo / 2007-07-17 08:14
Witam szanownych forumowiczów. Jestem zielony w sprawach inwestycji na giełdzie. Uzbieraliśmy z żoną kwotę 16 000 zł. Ostatnio zawierzając kampanii reklamowej dotyczącej spółki Investors ulokowałem nasze oszczędności w Certyfikatach Inwestycyjnych tej firmy o nazwie jak w tytule. Zanim zdecydowaliśmy się na ten krok wiele czytałem na temat strategi zarządzania wkładem inwestycyjnym oraz samych zarządających tą firmą, którzy są jednocześnie inwestorami. Od momentu zakupu jestem na małym minusie. Jak oceniacie bezpieczeństwo takiej inwestycji. Czy spadki na giełdzie powinny być powodem do dużej obawy? Czy raczej zaufanie do wiedzy zarządzających powinno uspokoić moje obawy. Nie liczę na krociowe zyski, ale nie chcę też stracić mozolnie zarobionych pieniędzy.
Napiszcie proszę co o tym sądzicie.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Marian Naiwny / 89.68.183.* / 2013-03-22 15:47
Zrobiliście państwo kolosalny interes życia. To najgorszy fundusz w Polsce. W zarządzie funduszu sami złodzieje. Żaden z członków zarządu nie posiada świadectw udziałowych własnego funduszu!
Na dowód jakości i ich rzetelności podaję:
Dwa lata temu nabyłem świadectwa po 1800 PLN/szt., teraz są już notowane poniżej 1000 PLN/szt. Wyzerują nas jak nic!
Szczęśliwy posiadacz świadectw INVFIZ.
TaS / 2007-07-18 21:56 / Tysiącznik na forum
błędem był zakup jednego fundu to jakbys kupil 100 kuponów w totka ale wszystkie na te same numerki :) oczywiscie nie biore pod uwage roznicy,ze to inwestrycja,a to hazard :)

INVFIZ ja sie zrazilem po ich paru dziwnych operacjach i raczej nie kupie, chyba,ze GOLDA ;)

jak juz wsadzileś to spokojnie czekaj... urosnie :)

i jeszcze jedno na koniec.... znow to pisze... moze troche nie kulturalnie ale zawsze...

NAJPIERW EDUKACJA POTEM INWESTOWANIE :)

gdybys najpierw sie pouczyl jak inwestowac w ogolnosci to bys nie zrobil takiego bledu jak brak dywersyfikacji :)
Slawekg / 83.23.70.* / 2007-07-20 08:44
Dziękuję TaS za udzielone rady. Choć naprawdę to nie jest tak, że nie czytałem, nie próbowałem pojąc strategii. To naprawdę niełatwe ryzykować swoim majątkiem, który defacto nie spadł z nieba tylko trzeba było na niego zapracować. Dużo czytałem na temat tego funduszu, zarzadzających nim ludzi oraz sposobie inwestowania polegającym właśnie na dywersyfikacji środków, które znoszą ryzyko inwestowania. Sądziłem, że jeśli robią to zarzadzający funduszem to ja już nie muszę. Rzeczywiście masz rację, alokacja środków w części do innego funduszu zabezpieczy w jakiś sposób środki przed kardynalnym błędem zarządzającego. Raczej trudno zakładać, że zostanie popełniony błąd w tym samym czasie w dwóch fundach na raz. Dziękuję za radę, już przystępuję do wspomnianej alokacji. Inwestycja ta jest raczej długotermninowa, jeśli oczywiście życie nie przyłoży mi brzytwy do gardła. Pieniadze leżące w PKO nie zarabiały nawet na koszty prowadzenia tego konta. To skłoniło mnie miedzy innymi do podjecia decyzji o inwestycji, która mam nadzieje przyniesie jakiś zysk.

Pozdrawiam
kiniu11 / 2007-07-17 12:27 / portfel / Przegrany
Czy ta firma dopiero zaczyna od jakiego czasu działaja,moje zdanie to nie kupować na rozpoczęciu działania funduszu poczekać poobserwować,sprawdzić wykresy co do innych
sebastian.drutowski / 2007-07-17 12:07 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Firma jest na pewno solidna i w dłuższej perspektywie da zarobić. Ja mam inną zasadę - nigdy nie pakuję wszystkiego w jeden fundusz, a nawet nigdy nie mam dwóch funduszy tego samego towarzystwa (no może z małym wyjątkiem jeśli chodzi o fundusze inwestujące w akcje polskie i zagraniczne). Korzyść jest jedna podstawowa - rozkładasz ryzyko, czyli zabezpieczasz się przed błędem zarządzającego funduszem, który akurat może kiepsko zainwestować i mieć nienajlepsze wyniki.
kazek27 / 217.28.152.* / 2007-07-20 11:56
stała roczna opłata za zarządzanie w wysokości 2 % wartości aktywów netto funduszu,
prowizja za wyniki w wysokości 20 % zysku. Pobierana wyłącznie, gdy zysk w skali roku przekroczy min 15%. - 20 % to jak bedziemy umarzac jednostki to niewiele z tego wyjdzie.....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy